jałowce skalne - rdza

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
pafcio
50p
50p
Posty: 98
Od: 20 sty 2012, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bieniewice k. Warszawy

jałowce skalne - rdza

Post »

witam serdecznie, rozważam zrobienie żywopłotu ze skyrocketów, ale mam na działce kilka grusz, czy nie wprowadzę sobie w ten sposób rdzy?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam
Paweł
Awatar użytkownika
wosiek67
500p
500p
Posty: 829
Od: 26 lut 2012, o 14:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: jałowce skalne - rdza

Post »

Ja bym nie ryzykował. Możesz coś innego wybrać na żywopłot.
Historia magistra vitae
Pozdrawiam Wojtek
Karol_99
200p
200p
Posty: 288
Od: 9 lis 2013, o 14:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: jałowce skalne - rdza

Post »

Nie sadź tych jałowców. Po pierwsze mogą złapać ta rdzę, a po drugie szkoda pieniędzy one czesto chorują zamieraja pędy i zamiast tworzyć ładny żywopłot to szpecą. Posadz tuje szmaragd, bezproblemowe i piękne. :)
Awatar użytkownika
Bartosz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1030
Od: 1 mar 2008, o 12:16
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: jałowce skalne - rdza

Post »

Jałowce skalne są podatne na choroby gdy ziemia jest zbyt żyzna a częste nawożenie jeszcze dodatkowo temu sprzyja. Nie lubią nadmiaru składników odżywczych w naturze rosną na wapiennych mało zasobnych i mineralnych glebach - glina,żwir i inne cząstki mineralne.Jak wszystkie jałowce nie znoszą nadmiaru wilgoci choć w kwaśnych i bardzo suchych piaskach też niezbyt dobrze rosną.
Najlepsza jest dla nich piaszczysto-gliniasta dobrze zdrenowana gleba z niewielką albo nawet żadną zawartością humusu.Są wtedy mniej wybujałe i rosną znacznie wolniej niż na zasobnych ogrodowych glebach ale za to nie chorują.
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: jałowce skalne - rdza

Post »

Skyrocket jest dość oklepany. Poza wymienionymi tutaj wadami jest jeszcze jedna dość uciążliwa- mianowicie chodzi o zalegający ciężki śnieg który dość szybko i łatwo zniekształca tego jałowca. Pozostaje siatka/ sznurek/ ochronny . Nie zawsze się udaje zabezpieczyć na czas :lol:
Co tam jest za ziemia i jaka możliwa przestrzeń ? Bo jest bardzo dużo ciekawszych roślin.
Ja mam osobiście tego jałowca to trochę u mnie jest przy nim roboty, żeby po zimie wyglądał dobrze.
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”