Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Autor Wiadomość
zdzislaw
 Tytuł: Drzewa przy ogrodzeniu
PostNapisane: 21 paź 2007, o 19:17 
50p
50p

1 szt.
Sąsiad ma trzy duże 20-metrowe modrzewie przy naszym wspólnym ogrodzeniu, gdzieś 1,50cm od ogrodzenia, korona drzew wystaje na moją działkę, sąsiad swoją posiadłość ma zagospodarowaną od dawna, a ja od kilku lat, sąsiad jest o.k. ale moje owocowe drzewka grusza, śliwa, wiśnia przy tym ogrodzeniu nie mogą sobie poradzić, pomimo że rosną bez cienia to korona rozwija się i pochyla tylko w stronę słońca, ponadto grusza chyba choruje bo młode drzewko ma już popękaną korę ale owocuje. Proszę o poradę czy w tej sytacji można ukształtować koronę przez wiązanie, naciąganie gałęzi, czy zmienić nasadzenia na drzewka iglaste którym nie przeszkadzały by duże drzewa modrzewie, jeżeli tak to jakie drzewka posadzić. Proszę o pomoc. Pozdrawiam Zdzisław.

flowers
 Tytuł:
PostNapisane: 21 paź 2007, o 19:59 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

---
Uciekłabym z drzewkami owocowymi od tych modrzewi. Nie wiem jakie drzewa posadzić w sąsiedztwie modrzewi, ale wiem jakich z pewnością nie sadzić - świerki. Częstym szkodnikiem modrzewi jest ochojnik świerkowo-modrzewiowy, którego żywicielem pierwotnym jest właśnie świerk, a wtórnym modrzew.

ochojnik świerkowo-modrzewiowy

Pozdrawiam :)

maryann
 Tytuł:
PostNapisane: 23 paź 2007, o 09:42 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

---
Przy dużych drzewach probleme jest nie tylko cień ale i brak wody. Na pewno żadna delikatna odmiana sobie nie poradzi. Ale pomyślałem o śliwie Damaszka(u mnie rośnie w krzakach między drewami akacji, owoc najslodszy ze wszystkich śliw, nie odchodzi od pestki) lub krzewie jagoda kamczacka.

zdzislaw
 Tytuł: Drzewa przy ogrodzeniu
PostNapisane: 23 paź 2007, o 18:19 
50p
50p

1 szt.
Dziękuję za chęć pomocy, jeżeli nie świerki przy modrzewiach to może jodły, chociaż wolałbym
drzewa owocowe, tylko nie dziko rosnące mirabelki " damaszka" ponieważ działka wąska i powierzchniowo nie duża. Pozdrawiam Zdzisław

Nalewka
 Tytuł:
PostNapisane: 12 mar 2008, o 23:35 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

więcej niż 1
Zdzisławie, nie napisałeś na jaką stronę świata masz wystawione swoje owocowe drzewka. Zakładam, że jeśli kora pęka, to musi być mocne operowanie słonca czyli południe albo zachód. Jeśli tak, to musisz bielić pnie, żeby zminimalizować nagrzewanie pnia w dzień, co wczesną wiosną, przy gwałtownych spadkach temperatury w nocy, powoduje właśnie pękanie pnia.

Pokaż też jakieś zdjęcia swoich drzewek i modrzewi sąsiada, łatwiej będzie coś doradzić :)

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości