Agrotkanina pod drzewa i krzewy i inne uprawy

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
vitoldo
500p
500p
Posty: 923
Od: 6 cze 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Agrotkanina pod drzewa i krzewy czy nie

Post »

Producentowi się nie dziwię bo chce sprzedać produkt :wink: W warunkach laboratoryjnych niektóre z tych rzeczy mogą być prawdą. Życie jednak to weryfikuje.
To mój ogród jest dla mnie, a nie ja dla mojego ogrodu
tom517
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 16 cze 2014, o 08:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Agrotkanina pod drzewa i krzewy czy nie

Post »

Ale się można wk... dopiero co zrobione..
Właśnie studiuję na innym forum mega wątek o matach i wszyscy są przeciw
Tak jeszcze pocieszam się, że znajdę zwolenników :?
baderka
50p
50p
Posty: 52
Od: 1 cze 2010, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Piła

Re: Agrotkanina pod drzewa i krzewy czy nie

Post »

Teraz będzie Ci ją jeszcze o wiele łatwiej usunąć.
Po jakimś czasie trzeba ją niestety wyrywać niemal siłą :)

U mnie pod i na agro wyglądało dokładnie tak jak na zdjęciach pokazanych na ogrodowisku.
Mądry Polak po szkodzie nie?
Teraz zanim cokolwiek zrobię w ogrodzie, szukam najpierw informacji na ten temat tutaj na forum, bo to kopalnia naprawdę rzetelnej, praktycznej i sprawdzonej wiedzy i pomaga uniknąć wielu błędów :)
Awatar użytkownika
seedkris
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3746
Od: 1 lut 2009, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie 5 min > Białystok

Re: Agrotkanina pod drzewa i krzewy czy nie

Post »

Miałem pod dereniem jadalnym. Tam się sprawdzała. Owoce czyste, łaty zbiór. Teraz mam pod jagodą kamczacką i jestem zadowolony.
Pozdrawiam z Podlasia seedkris
tom517
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 16 cze 2014, o 08:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Agrotkanina pod drzewa i krzewy czy nie

Post »

Tak jeszcze kombinuję, żeby powycinać wokół roślinek kołą powiedzmy o promieniu 40cm, a resztę zostawić.
Awatar użytkownika
vitoldo
500p
500p
Posty: 923
Od: 6 cze 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Agrotkanina pod drzewa i krzewy czy nie

Post »

Z tego co czytam na Ogrodowisku, niektórzy na potęgę usuwają agro z dużych obszarów, nierzadko wyrywając wraz z nią spore fragmenty płytko leżących korzeni. To też jest przegięcie, tylko w drugą stronę. Więcej się uszkodzi niż naprawi przy tej okazji. Korzenie przerastają matę agro, która w pewnym momencie jest praktycznie nie do usunięcia. Ale skoro roślina sobie radzi, a korzenie zrosły się z matą, to wyrywanie jej na siłę uważam za nierozsądne.
Poza tym korzenie szukają zawsze najbardziej dogodnego miejsca, skąd mogą czerpać to co im potrzebne. Skoro leżą tuż pod matą, tzn. tam im najlepiej :wink:
To mój ogród jest dla mnie, a nie ja dla mojego ogrodu
Awatar użytkownika
Olenkazz
200p
200p
Posty: 206
Od: 3 mar 2013, o 13:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Agrotkanina pod drzewa i krzewy czy nie

Post »

Witam,
3 lata temu - nie wiem czy to długi czas czy nie - zrobiliśmy rabaty wyściełane agrowłökniną. Na niej w zależności od lokalizacji rozłożona gruba kora lub warstwa otoczaköw.
Rabaty s? na röżnych stanowiskach - od słonecznych do cienistych.
Na rabatach - röżności. Jest röżanka, jest rabata bylinowa, rabaty mieszane, zagon z truskawkami.
Pöki co -wad nie widzę.
Rzeczywiście chwasty drobne się pojawiaj?, ale łatwo je wyrwać. Wilgoć się trzyma lepiej niż na tych rabatach nie dokończonych (mam jeszcze 2 takie miejsca w ogrodzie - też wyściöłkowane ale bez włökniny). Otoczaki na rabatach nie wciskaj? się w podłoże, bo leż? na macie.
Z czasem jak mi się uda planuję przebudować 2 pozostałe rabaty.

Jakoś szczegölnego rozwoju choröb grzybowych nie widzę....

Jak coś dosadzam - wycinam kolejne "dziurki" -trochę to irytuj?ce -bo trzeba się 2 razy zastanowić gdzie i co posadzić, żeby nie podziurawić całej maty.
Nie mam złych doświadczeń z włöknin?. Wręcz przeciwnie... ale to oczywiście opinia oparta jedynie na moich obserwacjach.
Pozdrawiam
Olenka
Awatar użytkownika
beatazg
1000p
1000p
Posty: 1072
Od: 11 paź 2012, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bieszczady- Solina
Kontakt:

Re: Agrotkanina pod drzewa i krzewy czy nie

Post »

Od 14 lat mam taką czarną foliową przy oczku pod klonem palmowym i wierzbą smoczą przysypaną kamyczkami a jałowcem horstmanem , perukowcem co rośnie płożąco czy świerkiem inwersą przysypaną korą , chwasty oczywiście rosną bo po tylu latach zawsze się coś wysieje a najczęściej mlecze , krety ryją kopce pod spodem ale i tak jest lepiej niż jak by jej nie było i jestem zadowolona . Jesienią kupiłam czarną agrowłókninę bo jest tańsza a dużo potrzebowałam i już się podarła .
Pozdrawiam :wit Beata

Obrazek
Awatar użytkownika
dzika
500p
500p
Posty: 762
Od: 17 lut 2012, o 21:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Agrotkanina pod drzewa i krzewy czy nie

Post »

Ja mam agrotkaninę pod roślinami ozdobnymi. Nie zauważyłam na razie zjawisk takich jak inne osoby. Czytałam, że jest różnica między agrotkaniną i agrowłókniną. Agrotkanina jest lepsza, bo lepiej przepuszcza wodę i szybciej ją odparowuje niż agrowłóknina, przez co wilgoć nie jest zatrzymywana tuż pod jej powierzchnią. Agrotkanina nie ulega procesowi gnicia.
Awatar użytkownika
beatazg
1000p
1000p
Posty: 1072
Od: 11 paź 2012, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bieszczady- Solina
Kontakt:

Re: Agrotkanina pod drzewa i krzewy czy nie

Post »

Mnie się wydaje , że agrowłóknina a agrotkanina to jest to samo , ale właśnie przeczytałam ,że agrotkanina czyli mata ściółkująca wykonana z polipropylenu taka jak ja mam od dawna jest bardzo dobra a przykładem może być mój klonik palmowy atropurpureum ,który ma już 14 lat .
Pozdrawiam :wit Beata
tom517
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 16 cze 2014, o 08:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Agrotkanina pod drzewa i krzewy czy nie

Post »

Wczoraj zacząłem wycinać koła tak o średnicy 60cm, w to koło gazeta, na to kamienie.
Stwierdziłem, że całej nie zdejmę.
Tak zacząłem się zastanawiać, skoro są tam korzenie, to chyba im jest tam dobrze, pewnie przywędrowały na powierzchnię ziemi, bo jest tam woda i nie ma słońca.
Awatar użytkownika
dzika
500p
500p
Posty: 762
Od: 17 lut 2012, o 21:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Agrotkanina pod drzewa i krzewy czy nie

Post »

Tak myślę, że to może też jest kwestia poziomu wód gruntowych. W mojej okolicy jest wysoki. Może tam gdzie jest niski rośliny szukając wody kierują korzenie w stronę maty, bo zatrzymuje wilgoć.
piotrgdynia
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 11 kwie 2014, o 09:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ratujcie moje thuje

Post »

Zrobiłem tak jak radziliście czyli wyciągnąłem agrowłókninę. Dodatkowo spryskałem subtralem przeciw zamieraniu pędów, odciąłem wszystkie martwe gałązki i od tamtej pory minęło kilka miesięcy.
Od tego czasu nie pojawiają już nowe suche gałązki a thuje pięknie rosną w górę i na boki.
Ponadto jak wyciągałem agrowłókninę to okazało się, że tam był labirynt korytarzy, czyli korzenie były naruszane przez krety i nornice.

Tak więc stałem się zdecydowanym przeciwnikiem agrowłókniny.

Pozdrawiam
Piotr
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”