Utrata koloru u buka purpurowego

Drzewa ozdobne
Awatar użytkownika
beatazg
1000p
1000p
Posty: 1072
Od: 11 paź 2012, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bieszczady- Solina
Kontakt:

Re: Utrata koloru u buka purpurowego

Post »

Ogólnie wygląda na bordowego , ale w środku listki mają ciemno zielony kolor.

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam :wit Beata
Frido
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 2 sty 2014, o 13:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Utrata koloru u buka purpurowego

Post »

Ma pytanie, które może być istotne przy podtrzymywaniu ozdobnego koloru drzewa. Czy u buków, a szczególnie u purpurowych występują pędy świętojańskie tzn. drugi przyrost i czy są purpurowe, czy od razu ciemno zielone :?: Mam trzy małe buki na działce, ale jeszcze nigdy nie miały przyrostu wtórnego tak jak np dęby, więc może w ogóle nie występują.
Awatar użytkownika
beatazg
1000p
1000p
Posty: 1072
Od: 11 paź 2012, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bieszczady- Solina
Kontakt:

Re: Utrata koloru u buka purpurowego

Post »

Człowiek zawsze czegoś się uczy , nie wiedziałam ,,,że tak to się nazywa ,ale zauważyłam , że po przycięciu mojego klona Royal red w środku lata nie wypuścił już nowych gałązek a myślałam , że się zagęści i od tego czasu już go nie ruszam a mam np. kilka dębów i widzę ,że wyrastają im teraz nowe przyrosty . U moich buków jeszcze tego nie zauważyłam , ale u koleżanki widziałam takie oto młode przyrosty .
Obrazek

Pozdrawiam :wit Beata
Frido
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 2 sty 2014, o 13:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Utrata koloru u buka purpurowego

Post »

Czyli jednak ma, trochę ich mało, ale może po odpowiednim nawożeniu wypuści ich tyle, że drzewko ponownie nabierze barwy :D
Frido
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 2 sty 2014, o 13:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Utrata koloru u buka purpurowego

Post »

Oto mój buk
Obrazek
Na dole jest już całkiem zielony od miesiąca, na górze tak jak widać spodnia strona liścia trzyma kolor, górna już nie- jest ciemno zielona
Obrazek
Awatar użytkownika
beatazg
1000p
1000p
Posty: 1072
Od: 11 paź 2012, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bieszczady- Solina
Kontakt:

Re: Utrata koloru u buka purpurowego

Post »

A te wysokie drzewa po lewej stronie nie są czasami od strony południowej , bo wydaje mi się , że są dosyć blisko i może go zacieniają . Na pewno nie jest to zwykła odmiana bo ona ma liście jasno zielone . Jak na tak duże drzewo to i tak dobrze został przesadzony .
Pozdrawiam :wit Beata
Frido
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 2 sty 2014, o 13:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Utrata koloru u buka purpurowego

Post »

Drzewa są od północy, więc buk ma mnóstwo słońca od rana do wieczora. Tak jak pisałem wcześniej, jedyna nadzieja w drugim przyroście, dzięki któremu ponownie pojawi się kolor i pewnie będzie utrzymywał się przez jakiś miesiąc.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”