Świerk - przesadzanie,przycinanie korzeni

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
tomaszk
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 13 maja 2007, o 15:23
Lokalizacja: Poznań

RE przesadzanie świerków

Post »

Kupuję z plantacji , która jest systematycznie likwidowana.
Aktualnie jest tam sucho i sam właściciel owych drzewek mówi,że trzeba poczekać do czasu aż ziemia zrobi się mokra...
To oni tam na miejscu wykopią drzewka.
Zatem chyba zdecyduję się na mniejsze drzewka ...może max 1,2m
Co sądzisz ???
pozdrawiam
pozdrawiam
Tomasz K
Milena
50p
50p
Posty: 80
Od: 21 sie 2007, o 11:47
Lokalizacja: Gryszczyn k/Poznania

Re: RE przesadzanie świerków

Post »

tomaszk pisze:Kupuję z plantacji , która jest systematycznie likwidowana.
Aktualnie jest tam sucho i sam właściciel owych drzewek mówi,że trzeba poczekać do czasu aż ziemia zrobi się mokra...
To oni tam na miejscu wykopią drzewka.
Zatem chyba zdecyduję się na mniejsze drzewka ...może max 1,2m
Co sądzisz ???
pozdrawiam
Zdradź tajemnice, gdzie jest ta plantacja??? moze znajdę coś ciekawego dla siebie do kupienia :)
Milena
(nie)zapominajka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 8 kwie 2008, o 00:37
Lokalizacja: Katowice

Dziś przesadziłam świerka na pniu

Post »

... i się boję, czy się przyjmie. swierk jest taki jak te na zdjęciu Obrazek, tylko dużo większy, bo ma już prawie 3 lata. W dotychczasowym miejscu dobrze mu było, miał piękne przyrosty. Czy nie zrobiłam źle sadząc go dzisiaj? Okroiłam bryłę wzduż korony, do nowego dołka dosypałam świeżej ziemi... Czy potraktować go nawozem? Boję się o niego, bo jest naprawdę piękny, nie chciałbym go stracić. Czy znajdzie się ktoś na forum, kto wie, jak takie świerki znoszą przesadzanie? Po jakim czasie będę mogła spać spokojnie?
Awatar użytkownika
flowers
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3838
Od: 17 cze 2007, o 21:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Zamiast potraktować go nawozem podlałabym roztworem, który poleca xipe

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... t=witamina
Pozdrawiam, Jagoda
Awatar użytkownika
mora1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 579
Od: 31 mar 2006, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Post »

Nie dawaj żadnych nawozów , on i tak jest okaleczony. Pora do przesadzani nie najlepsza, ale stało się. Podlewaj z umiarem i czekaj. Może być różnie, bryła przy przesadzaniu powinna mieć w przybliżeniu obwód korony. Nie wiem ile korzeni stracił, no i wegetacja już ruszyła na dobre, Trudno coś konkretnego powiedzieć no i nie wiem do jakiego podłoża go przesadziłaś. Czas pokarze co z niego będzie, pewnie to odchoruje .
Pozdrawiam Monika
moja skarpa
Milena
50p
50p
Posty: 80
Od: 21 sie 2007, o 11:47
Lokalizacja: Gryszczyn k/Poznania

Post »

Rok minął a nie zdradził, gdzie była ta plantacja :)
Milena
tomaszk
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 13 maja 2007, o 15:23
Lokalizacja: Poznań

RE/-.....Rok minął a nie zdradził, gdzie była ta plantacja

Post »

Wybacz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dawno nie wracałem,odpowiedzi udzieliłem już komuś na pw.
To chyba jeszcze aktualne.Tarnowo Podgórne-po drugiej stronie hurtowni ogrodniczej Jucca.
Przepraszam za niedopatrzenie i zapomnienie.
Tomasz

PS rzadko bywam na tym forum i dlatego komunikacja nawala.
pozdrawiam
Tomasz K
kilervirago
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 19 paź 2008, o 15:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Jak przesadzić duży świerk ?

Post »

Witam.Na mojej działce w narożniku rosną 3 około 3-4 metrowe świerki. Są zdecydowanie za blisko siebie i granicy działki.Chcę przesadzić choć środkowego by dwóm pozostałym dać więcej miejsca.Jako ostateczność traktuję wycięcie. Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z przesadzaniem tak dużych iglaków ? Pozdrawiam. 8)
Marzenna
50p
50p
Posty: 85
Od: 6 maja 2007, o 12:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

Wzięłam do takiego przesadzenia firmę ogrodniczą. Odkopali korzeń, przechylili drzewo, owinęli włókniną i siatką taką specjalną do korzeni, hakami w 5 chwycili za oczka tej siatki i przenieśli drzewo z duża bryłą korzeniową Drzewo jest już 3 rok na nowym miejscu i wszystko ok. Przeciw wyłamaniu przez wiatr było umocowane pasami jak namiot do 3 palików - zdejmuję je dopiero przyszłą wiosną.

Moje świerki tak na oko miały 4-5 m, takie 3 metrowe przesadzić jest dużo łatwiej, chociaż konieczne jest również mocne owinięcie bryły korzeniowej.

Pozdrawiam
Najdłuższa droga , najdalszy cel - zawsze należy zrobić pierwszy krok. A potem nie zapomnieć o następnych :)
Awatar użytkownika
Babopielka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6087
Od: 9 wrz 2007, o 19:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Rypina

Post »

Ja dwa lata temu z konieczności przesadzałam duże iglaki (jodłę kalifornijska ,jodłę koreańską ,świerk srebrny ,świerk serbski i cztery daglezje )Nie brałam do tego żadnej firmy robiliśmy to sami ,ja z mężem i zięć nam pomagał :wink: Najpierw odkopaliśmy dosyć dużą bryłę korzeniową ,następnie rozłożyliśmy płótno żeglarskie i na nim transportowaliśmy te ciężary :shock: na nowe , wcześnie przygotowane miejsce .Zajęcie straszne ,ale opłaciło się bo wszystkie drzewa się przyjęły i rosną :D Zapomniałam dodać ,że robiliśmy to wczesną wiosna :D
Zawsze lepiej próbować przesadzić niż wyciąć :roll:
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4206
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Post »

Świerk jest łatwy do przyjęcia się, nawet przy większym wzroście. Bez problemu wykopałem takiego prawie 3m, położyłem na taczkę i wywiozłem.... posadziłem i nawet dawa rzay nie podlalem. Podciąłem tylko kilka dolnych gałązek, ale raczej ze względów estetycznych. Bardziej się bałem, żeby go wiatr nie wywrócił, ale wytrzymał całe lato.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
kilervirago
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 19 paź 2008, o 15:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

No to mocno pocieszyliście mnie.Spróbuję powalczyć z drzewem :D Dzięki za rady !!!
Daniel
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 1 lut 2009, o 11:05

Świerk srebrny - przesadzić czy poczekać????

Post »

Witam.
Kupiłem na święta świerk srebrny w donicy (ok. 2,40m wysokości). Świerk ten kupiłem w tym celu żeby po świętach przenieść go do ogrodu i posadzić. Po ok 15-20 dniach stania w mieszkaniu zaczął puszczać nowe pędy. Obecnie na niektórych gałązkach są przyrosty w granicach 10 cm. I tutaj zaczyna się problem. Otóż czy przenieś go do ogrodu czy poczekać??? A jeśli go przenieść to czy czasami nie zabezpieczyć go przed zimnem???

Dzięki za wszystkie podpowiedzi jak rozwiązać ten problem. Pozdrawiam

P.S. Próbowałem dodać zdjęcie tego świerku ale nie wiem czy się udało :)

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”