Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 4, 5, 6, 7, 8  
Autor Wiadomość
jacula
 Tytuł: Re: Tuje żywotniki - nawożenie
PostNapisane: 19 mar 2011, o 13:15 
100p
100p

1 szt.
drzewka mają ok 1.60cm nawożenie doglebowo ,nawóz granulowany YARA MILA COMPLEX :lol:

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Nalewka
PostNapisane: 19 mar 2011, o 13:18 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

więcej niż 1
Jacula, jeśli uznasz to za stosowne, to nawoź sobie nawet i 20 razy dziennie, ale za rok pokaż zdjęcia swoich intensywnie nawożonych żywotników. Zrób zdjęcia już teraz i pokaż nam co masz teraz, a za rok ile i jak urosło, jeśli nawoziłeś wg. swojego harmonogramu.

jacula
PostNapisane: 19 mar 2011, o 13:22 
100p
100p

1 szt.
no to bardzo proszę o konkrętną odpowiedz dla mnie i już nie będe marudził tutaj :cry: napisz proszę mi :roll: dziękuje

Nalewka
PostNapisane: 19 mar 2011, o 13:48 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

więcej niż 1
Konkretnie masz na pierwszej stronie:
MirekL napisał(a):
(...)Nie widziałem iglaka zdechłego z głodu- widziałem wiele zagłaskanych na śmierć.

Przeczytaj uważnie post w odnośniku i kolejny, to tylko dwa posty, dasz radę :)
- viewtopic.php?p=677895#p677895

jacula
 Tytuł: Re:
PostNapisane: 19 mar 2011, o 13:53 
100p
100p

1 szt.
grzesiek_z napisał(a):
Możesz podać ok 20 g na roślinę, posypać wokół krzaka w odstępie ok 10 cm od pnia. Pierwszą dawkę około połowy kwietnia i drugą taką samą ok. połowy lipca. Nawóz granulowany np. Hydrocompleks. I najważniejsze może ważniejsze niż nawozy, okres letni dużo wody

mam to to ...
ok dziękuje bardzo i pozdrawiam wszystkich

santia
 Tytuł: Re: Re:
PostNapisane: 19 mar 2011, o 14:49 
1000p
1000p

---
Nie zauważyłam, żebyś podał wielkość drzewek zanim pojawiła się ta odpowiedź. Przecież każdy tu na to wskazuje...

jacula
PostNapisane: 28 mar 2011, o 20:01 
100p
100p

1 szt.
czy już czas na nawożenie iglaków i tuji ? czy lepiej jeszcze poczekać do połowy kwietnia ? :roll:

santia
PostNapisane: 28 mar 2011, o 20:05 
1000p
1000p

---
przewiń wątek, bo po co się powtarzać (wybacz bezpośredniość)

janjoz
PostNapisane: 7 kwi 2011, o 14:12 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

---
Cześć,

jaki nawóz polecacie do tuji, odmiana columna? Tuje były sadzone dwa lata temu w maju (wysokość 140-160cm), obecnie mają ok. 180cm (te na stanowiskach słabiej nasłonecznionych) oraz >200cm (lepsze nasłonecznienie) Generalnie dopływ słońca jest ograniczony, gdyż działka mieści się w lesie sosnowym. Od czasu posadzenie krzewy nie były nawożone, tylko w miarę możliwości regularnie podlewane.

Pozdr.

ewik68
PostNapisane: 30 maja 2011, o 12:28 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

---
Witam!!
duzo czytałam o sadzeniu i pielęgnacji tuj. Mam zamiar w tym roku obsadzić moją działkę, a że jest duża muszę sporozainwestować. Czy ktoś stosował przy sadzeniu takie preparaty jak :
HYDROŻEL
MIKORYZA

stan65
PostNapisane: 31 maja 2011, o 10:56 
100p
100p

---
Witam
Hydrożel stosowany jest do zabezpieczania systemu korzeniowego sadzonek przed utratą wilgoci, głównie podczas transportu. Wiem, że hydrożele są wykorzystywane w uprawie materiału szkółkarskiego. Jest to substancja magazynująca wodę, czyli zapobiega usychaniu. Zależy jaką masz glebę?

markosi
PostNapisane: 31 maja 2011, o 11:22 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

---
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Witam, jestem nowym forumowiczem. Zalogowałam się, aby spytać o radę osoby bardziej doświadczone ode mnie. We wrześniu ub. roku zasadziliśmy żywopłot z iglaków. Niestety dwie strony (tuja gelderland oraz tuja atrowirens - na zdj. na przemian z brabantem) porządnie podmarzły. Prawie bez szwanku pozostały brabanty, aureospicata oraz jałowce.
Zamieszczam zdjęcia tych podmarzniętych. Bardzo proszę o radę co z nimi zrobić. W obecnej postaci jedynie szpecą. Przy sadzeniu podkładany był głębiej przefermentowany obornik, ten zabieg nie powinien im zaszkodzić. W tym roku jeszcze nie nawoziliśmy.
Czy należy te tuje usunąć, a może poprzycinać wszystkie na wys. ok 20-30 cm? Jak długo trzeba będzie czekać na całkowitą zmianę ich wyglądu?
W czerwcu mamy zamiar po założeniu nawadniania przykryć ziemię wokół żywopłotu kamykami i wtedy już wykopywanie roślin nie byłoby wskazane.
Pomóżcie, proszę!!

stan65
PostNapisane: 31 maja 2011, o 13:02 
100p
100p

---
Miałem prawie podobnie, choć chyba na mniejszą skalę. Większa część tuji doszła do siebie jakiś tydzień temu. Ale z tego co widać, to te suche raczej nie mają szansy zregenerować się.

markosi
PostNapisane: 31 maja 2011, o 13:21 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

---
Dziekuję za odpowiedź. Ale czy Twoje tuje zregenerowały się same? Bez nawożenia? Moje nie są podlewane, może powinnam od tego zacząć.. Gałązki nie są suche, ale części "liści", na gałązkach jest zielona skórka, gdybym obcięła części suche, pozostałyby żywe, ale kikuty :(

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 110 ]  Idź do strony nr...        1 ... 4, 5, 6, 7, 8  

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości