Tuje, żywotniki - nawożenie

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3567
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Też o tym myślałem i dlatego pisałem, że trzeba o to dbać. A swoją drogą- tyle słów i potu... :D , a i tak naciągacze upolują..
ppepina
100p
100p
Posty: 168
Od: 12 sie 2009, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rybnik/Śląsk

Post »

dziekuje bardzo za rady
wszystkie 30 "tujek" włozyłam dzis w ziemie(troche sie przy tym spociłam)...hihi
dołki wypełnione podłozem do oglaków,na to agrowłoknina(taka do truskawek) oraz kora no i duzo wody!!!chyba najbardziej sie napracowałam biegajac własnie z wiaderkami by je dobrze napoic:) Drzewka moze imponujaco nie wygladaja,no i takie zmarnowane i słabe,(jakby chciały sie pokłasc do snu)ale mam nadzieje ,ze coś nich kiedys bedzie
jeszcze raz Dzięki za rady
pozdrawiam
ppepina:)
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3729
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Post »

Jeśli tylko nie uschną, to już je ładnie poprowadzisz ( najważniejsze będzie podlewanie i przycinanie) i zagęszczą się szybko.
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
tomegt
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 17 sie 2009, o 13:15

Post »

Witam
Posadziłem 2 miesiące temu tuje szmaragd w wzdłuż ogrodzenia co 50cm mam ich 150szt
Maja w tej chwili około 60cm czyli podrosły już ok 5-10cm (każda się przyjęła)
Mam pytanie odnośnie gnojówki krowiej bo mam do niej dostęp od wujka od krówek hehe
Jak często podlewać i jak bardzo ją rozcieńczać z woda? czy jest sens do niej dosypać SUPERFOSFAT (fosfor) 50g na 10l tak gdzieś wyczytałem ze byłoby lepiej?
Albo czy jest sens coś innego dosypywać?
W jakich miesiącach i jak często podlewać tuje gnojówka?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Anna29
500p
500p
Posty: 588
Od: 4 maja 2008, o 11:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Tuje żywotniki - nawożenie

Post »

Mam sporo obornika (mieszanego), który leży od jesieni przykryty.
Kiedy będę mogła nawozić rośliny na działce.
Czy można już nawozić rośliny iglaste, róże, maliny i inne krzewy ozdobne czy jeszcze za wcześnie?
katarzynka575
1000p
1000p
Posty: 3241
Od: 15 mar 2010, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tuje żywotniki - nawożenie

Post »

Mam tuję w donicy na balkonie. Mam ją już drugi rok,jednak trochę się zmartwiłam. Po zimie coś mi zmarniała ma sporo brązowych gałązek.Czy tuje dobrze znoszą przycinanie uschniętych gałązek? doradźcie co mam zrobić żeby nie pogorszyć stanu mojej tui
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3729
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Re: Tuje żywotniki - nawożenie

Post »

Najlepsze byłoby zdjęcie, aby ocenić. Zbrązowienie może być przyczyna przesuszenia - skoro sa w doniczce, ale też może to być zrzut fizjologiczny.Tuje dobrze znoszą przycinanie, wiec możesz ciąć.
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
katarzynka575
1000p
1000p
Posty: 3241
Od: 15 mar 2010, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tuje żywotniki - nawożenie

Post »

Obrazek Obrazek Tak wygląda moja tuja, nie wiem czy zdjęcia oddają stan rzeczywisty . Usychanie jest tylko z jednej strony i na samym dole .Gałązki leżały na ziemi. Nie wiem zostawić czy przycinać? a może przesadzić ją do większej donicy?
x_a-n
---
Posty: 437
Od: 15 mar 2010, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tuje żywotniki - nawożenie

Post »

-Po prostu wyszarp rękami te suche badyle . Żywotniki tak mają , że od środka zasychają -w środku jest mało światła no i też roślina co rok zrzuca najstarsze igły .
katarzynka575
1000p
1000p
Posty: 3241
Od: 15 mar 2010, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tuje żywotniki - nawożenie

Post »

Dzięki za radę trochę się uspokoiłam ,to w takim razie jeszcze raz pytam czy powinnam ją przesadzić do większej donicy, teraz już będzie trzeci sezon jak jest w tej samej donicy .
x_a-n
---
Posty: 437
Od: 15 mar 2010, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tuje żywotniki - nawożenie

Post »

Śmiało możesz teraz przesadzić . Nie dawaj żadnych nawozów , a jeśli już to tylko nawozy wolno działające np . nawóz do iglaków ''Osmocote''
katarzynka575
1000p
1000p
Posty: 3241
Od: 15 mar 2010, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tuje żywotniki - nawożenie

Post »

jeszcze raz dzięki za rady w niedzielę biorę się za przesadzanie .Odwiedziłam twoje cudo jestem zachwycona :D
katarzynka575
1000p
1000p
Posty: 3241
Od: 15 mar 2010, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tuje żywotniki - nawożenie

Post »

Moja tuja ma już więcej miejsca ,nową ,dobrą ziemię i towarzystwo orlika .Teraz czekam czy jej wygląd się poprawi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”