Tuje, żywotniki - nawożenie

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
ewa1966
100p
100p
Posty: 108
Od: 26 sty 2009, o 13:56

Post »

Witam,Wrócę jeszcze do tych moich krzaków które chcę zniszczyć na dobre.Radziliście Roundup,gdzie to można kupić ?w ogrodniczym,czy chemicznym?,co to jest,jakiś kwas?
Awatar użytkownika
Aszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4040
Od: 16 wrz 2008, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pólnocna wielkopolska.Strefa 6B

Post »

I ja skorzystałam na Waszej dyskusji.Też posadziłam jesienią 40 tuj i o mały włos bym "zagłaskała". Rozumiem-nic nie dawać :P :P
ewa1966
100p
100p
Posty: 108
Od: 26 sty 2009, o 13:56

Post »

Witam,Chciałam się pochwalić-moje tuje zaczynają zielenieć od dołu,tylko czubki mają jeszcze brązowe,dziwne bo przecież jeszcze nie ma wiosny.Może pomogło im odkopanie ze śniegu?
ewa1966
100p
100p
Posty: 108
Od: 26 sty 2009, o 13:56

Post »

A może za wcześnie się cieszę :?:
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3567
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Napisałem... czekać :D
Kuba001
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 27 lut 2009, o 17:18
Lokalizacja: podkarpacie

Post »

Witam! Wole zapytać dla pewności.
Można już nawozić thuje? Mieszkam w podkarpackim
qqbartasqq
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 13 kwie 2009, o 23:31

Jaki nawóz do tui szmaragdowych?

Post »

Witam
Mam pytanie jaki państwo polecili by nawóz do tui szmaragdowych, czy azofoska też się nadaje?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Polecamy, jasne, że polecamy, ale do przeczytania cały ten wątek. Jeśli potem nadal będą jakieś wątpliwości, czekamy na konkretne pytania :)
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
marcinChelm
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 15 lut 2009, o 18:40

Tuja 30cm czym nawozic?

Post »

Witam posadziłem 2/3letnie tuje wyskosc 30cm były kupione w doniczkach czym je teraz nawozic ? zostały posadzone ok 3tyg temu czy jeszcze sie wstrzymac? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
grzesiek_z
200p
200p
Posty: 207
Od: 13 paź 2008, o 12:19
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post »

W tym sezonie wystarczy że zadbasz o podlewanie aby dobrze się ukorzeniły u gruncie. Z nawożeniem jeszcze zdążysz.
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Post »

Nieukorzenionych roślin raczej nie powinno się nawozić, może być więcej szkody niż pożytku, szczególnie gdy nie będą podlewane regularnie.Ja nie nawożę niczym iglaków, pięknie rosną, ale skoro już bardzo chcesz nawozić to odpuść sobie przynajmniej ten sezon, tylko podlewaj :) pozdrawiam
marcinChelm
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 15 lut 2009, o 18:40

Tuja

Post »

Własnie jak sadziłem dałem im lekko po korzeniach ukorzaniacza tzn pełna nazwa Ukorzenajacy nawoz do iglakow AGZECOL, baba w ogrodniczym mi polecila chyba sie przyjeły, i radziła mi dalej je czym nawozic ale jezeli uwazacie ze nie potrzeba to oki, nabardziej mi zalezy zeby te ich igły nie brązowiały a co do podlewania mam system zraszaczy wiec problemu niema ustawiłem co 2 dni :)
Awatar użytkownika
lucilda
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 16 kwie 2009, o 11:18
Lokalizacja: Zmyślona - poważnie ;-))

Post »

Boże CZEMU DOPIERO TERAZ DO WAS TRAFIŁAM ;:145 !! !! No to już wiem co moja teściowa robiła źle - mamy ziemie VI kl ( pod zalesienie - 20 cm czegoś co można nazwać ziemią a potem już tylko żółty piach) więc nawoziła i .... teraz już wiem że za dużo- a mówiłam jej żeby się wstrzymała, ale ja się nie znam bo z miasta jestem :? ... Iglaki praktycznie całe są już brązowe albo dużo im nie brakuje żeby były całe brązowe... Trudno poczekam jeszcze ten sezon i najwyżej będą do wywalenia.. kupię nowe i tym razem będą bez nawozów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”