Sadzonki tui - terminy i opryski

Drzewa ozdobne
renata123
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 25 lip 2007, o 12:54

Post »

ile linków , ile wypowiedzi tyle różnych porad odnośnie terminu robienia sadzonek, czytałam już najróżniejsze wersje, 1- styczeń, 2-marzec kwiecien 3- od kwietnia do wrzesnia 4-sierpien-wrzesien 5 wrzesień, i bądz tu mądrym!
sadzonki robiłam w różnych terminach od końca czerwca , ostatnie porobiłam z dwa tyg temu , te na razie są jeszcze zielone ale za każdym razem aż boję się do nich zaglądać.
no więc co radzicie?
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Przeczytaj temat http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=191&start=0 Ja spotkalem się z dwoma terminami sierpień i wrzesień.
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
adamza07
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1643
Od: 10 mar 2007, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Jezierzycy k.Wołowa

Post »

Robienie sadzonek rozpoczynałem w drugiej połowie września.Kończyłem po zapełnieniu tunelu foliowego +- 1000 szt.sadzonek.Okolice Wrocławia znajdują się w rejonie o najdłuższym okresie wegetacji.Najlepiej ukorzeniają się żywotniki - tuje , powyżej 95%.
"Człowiek żyje po to,aby kochać. Jeśli nie kocha - to nie żyje." Vinet
ogrody,kompozycje roślin
renata123
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 25 lip 2007, o 12:54

Post »

a powiedzcie proszę kiedy można wysadzać thuje. mam małe thujki, teraz mają już tak po 20-25 cm, czy wysadzić je do ogrodu teraz na jesień , czy wobec tego nie zachorują zimą, nie zamarzną, jak je pielegnować czy okrywać? czy poczekać do wiosny, i gdzie w takim razie mają przezimować/ teraz są w doniczkach/ czy na powietrzu czymś okryte czy lepiej do jakiegoś widnego pomieszczenia typu piwnica?

mam jeszcze jedno pytanie: między thujkami ale tak bardziej z przodu chciałabym posadzić jakieś ładne kępki , jakieś bylinki czy coś takiego, ważne żeby nie rosły wysokie tak do 30 cm i żeby dużo i długo kwitły, stanowisko raczej nasłonecznione , co polecacie? aha czy te kwiatki też sadzi się teraz aby na wiosnę kwitły czy można dopiero na wiosnę?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”