Iglaki i inne drzewa i krzewy w donicy- uprawa, ZIMOWANIE

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Malix7
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 10 lip 2016, o 19:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Tuje na balkonie czy można posypać grysem i jak o nie dbać ?

Post »

Witam wszystkich, mam na imię Artur i potrzebuje waszej porady bo jestem kompletnym laikiem.
1.Dzisiaj posadziłem na balkonie dwie tuje w doniczkach, chciałem się zapytać czy mogę ziemię przysypać grysem czy musi być kora?
2. Do tuji kupiłem ziemię do iglaków mam nadzieję że dobrze? trochę po fakcie ale czy powinienem ją z czymś wymieszać?
3. Jak mam je podlewać w taka pogodę jak jest teraz? Balkon mam od wschodniej strony, raz dziennie czy raz na dwa dni? Litr wody czy pół ? :)
4. Jak mam o nie dbać czy trzeba je czymś nawozić teraz czy po posadzeniu mam poczekać do przyszłego roku z nawożeniem?
Awatar użytkownika
ogrodnickname
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 23 wrz 2016, o 08:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Rośliny na balkon

Post »

Szukamy pomysłu na zazielenienie mieszkania.
Najprawdopodobniej postawimy na rośliny iglaste w doniczkach, bo te mogą stać na balkonie przez cały rok. Chyba że znajdziemy lepsze rozwiązanie :)

Czy Waszym zdaniem są lepsze pomysły? Zależy nam, by rośliny były jak najmniej wybredne ze względu na częstą nieobecność w domu.
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7325
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Iglaki w donicy- uprawa, ZIMOWANIE

Post »

Moje zdanie w tej kwestii może niejednego rozczarować, ale...
Iglaki w donicach to ładnie wyglądają na zdjęciach w kolorowych czasopismach,
na dłuższą metę ;:185
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
Awatar użytkownika
Kawu
200p
200p
Posty: 482
Od: 28 paź 2012, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolibydgoszcz

Re: Iglaki w donicy- uprawa, ZIMOWANIE

Post »

Jest w tym sporo prawdy. Nie zrobimy z balkonu pięknej oranżerii z roślin iglastych. Po pierwsze muszą rosnąć w warunkach zbliżonych do naturalnych, czyli nieco słońca, stała umiarkowana wilgoć, zimą ocieplenie z dołu i boków, i odpowiedni dobór odmian. Po co odgradzać się od sąsiadów tujami ? Nie lepiej postawić drewniane przęsło ażurowe ? Na nim pnącza, a pod nim tuje np. kuliste Danica. Żadnych odmian barwnych jak aurea, blue, itp. Można zaryzykować wsadzenie świerka Conica (ale wrażliwy na przędziorki) Jałowce typu Skyrocket, Blue Arrow absolutnie nie, podobnie jak cyprysiki typu Columnaris. Pozostaje wytrzymalszy cis, ale wymaga opieki. Na balkonie dobrze rosną kwiaty i tego się trzymam. Nigdy żadnych iglaków, bo to nie jest dla nich odpowiednie stanowisko. No chyba, że na 2 góra 3 lata uda się nam nacieszyć oczy.
Po ogrodzie moją pasją są góry. Pozdrawiam Kaziu
Ogród na obrzeżach miasta
Moja Catalpa
marcino1983
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 17 sie 2016, o 18:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Iglaki w donicy- uprawa, ZIMOWANIE

Post »

No i mam problem... Po 3 miesiącach od zasadzenia tuji w donicy na balkonie dziś zauważyłem że gałązki w srodku drzewek schną... Od zewnatrz jest ok na razie. Jak myślicie? Od czego to jest?
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Kawu
200p
200p
Posty: 482
Od: 28 paź 2012, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolibydgoszcz

Re: Iglaki w donicy- uprawa, ZIMOWANIE

Post »

Czytaj powyżej
Po ogrodzie moją pasją są góry. Pozdrawiam Kaziu
Ogród na obrzeżach miasta
Moja Catalpa
darina
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 20 sty 2017, o 15:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

tuja w doniczce

Post »

Witam, czy moze mi ktos udzielic informacji jak pielegnowac tuje w doniczce? Prawdopodobnie to tuja szmaragdowa, ma okolo 30cm. Jak czesto powinnam ja podlewac?
Mikoasasin
100p
100p
Posty: 169
Od: 26 lis 2016, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wybrzeże Bałtyku USDA: 7b

Re: tuja w doniczce

Post »

nie musisz jej często podlewać ale jeśli chcesz żeby drzewko urosło piękne i zdrowe to trzeba pomyśleć o naprawdę sporej doniczce gdy dorośnie i tak będzie pan/pani musiał/a je przycinać bo to drzewo rośnie do 10 m albo wyższe dlatego trzeba silnie podlewać i zainwestować w durzą doniczkę co do gleby to nie musi być zbyt dobra żywotniki radzą sobie dobrze na większości gleb. Nie potrzebuje także zbyt dużo wody

tak na marginesie to mówi się Żywotnik a nie tuja, tuja to niepoprawna potoczna nazwa spolszczonej nazwy łacińskiej Thuja
Awatar użytkownika
Kawu
200p
200p
Posty: 482
Od: 28 paź 2012, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolibydgoszcz

Re: Iglaki w donicy- uprawa, ZIMOWANIE

Post »

"Witam, czy moze mi ktos udzielic informacji jak pielegnowac tuje w doniczce? Prawdopodobnie to tuja szmaragdowa, ma okolo 30cm. Jak czesto powinnam ja podlewac?"
Powyższy cytat zmusza mnie do zdecydowanie negatywnych opinii o osobach kompletnie nie czytających powyższych postów, w których zawarte są odpowiedzi na takie pytania.
LUDZIE ! wystarczy poczytać i nie powielać pytań. Czy to takie trudne ?
Po ogrodzie moją pasją są góry. Pozdrawiam Kaziu
Ogród na obrzeżach miasta
Moja Catalpa
ogrodnik8991
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 23 kwie 2017, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Świerk / Jodła w donicy

Post »

Witam, zastanawiam się nad posadzeniem drzewek bożonarodzeniowych (na razie tylko dla siebie i znajomych) które od początku rosłyby w donicach 15-20 litrowych o wymiarach średnica ok 33 cm, wysokość ok 25 cm. Sadziłbym sadzonki o wysokości ok 30-40 cm. Czy jest szansa, żeby iglaki osiągnęły w takich donicach ok 1,5-1,7 metra? Czy spotkał się ktoś z takim sposobem uprawy? Chodziłoby konkretnie o świerka (kłujący i sitkajski) oraz jodłę (kalifornijska). Donice nie są małe, więc może jest to realne? Dodam, że donice zostałyby wkopane w grunt i wykonane w nich dodatkowe otwory na bokach dla przesiąkania wody.
jaki816
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 25 cze 2017, o 16:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Iglaki w donicy- uprawa, ZIMOWANIE

Post »

Podpinam się pod zapytanie. Czy ktoś się już spotkał z takim jak wyżej sposobem?
Awatar użytkownika
Kassienka
50p
50p
Posty: 92
Od: 13 wrz 2016, o 16:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Tuja "Szmaragd" - w doniczce, uprawa, zimowanie

Post »

Zakupiłam dzisiaj dwie tuje szmaragd 100/120 cm wysokości, przeznaczone do uprawy w donicach na balkonie. Chciałabym dowiedzieć się jak wygląda opieka nad tujami w doniczkach. Zbliża się także okres jesienny i zimowy, jak zabezpieczyć prawidłowo rośliny? Czym zabezpieczyć doniczkę by korzenie nie zmarzły? Tuje są posadzone w czymś przypominającym glinę, czy można teraz przesadzać czy lepiej czekać do wiosny? Jakie powinno być podłoże (tylko ziemi czy z dodatkiem np. żwiru, perlitu itp.)? Proszę o każdą poradę, chce żeby tuje długo zdobiły mój balkon.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeśli dobrze mi się wydaje, to ta bardziej przechylona zaczęła wytwarzać malutkie szyszki.
Awatar użytkownika
Kawu
200p
200p
Posty: 482
Od: 28 paź 2012, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolibydgoszcz

Re: Iglaki i inne krzewy ww donicy- uprawa, ZIMOWANIE

Post »

A ile Kasieńko kosztowały tuje ? Pytam, aby zaoszczędzić Tobie rozczarowań.
Po ogrodzie moją pasją są góry. Pozdrawiam Kaziu
Ogród na obrzeżach miasta
Moja Catalpa
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”