Cedr płaczący - (Glauca Pendula)

Drzewa ozdobne
a_g_a
200p
200p
Posty: 208
Od: 25 sie 2011, o 13:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Cedr atlaski (Cedrus atlantica)

Post »

Współczuję strat. Mój cedr przeżył kolejną zimę bez uszczerbku ( nie zabezpieczony,ale ja jestem z Dolnego Śląska), ale tylko jednej nocy była temp.około -12
Luk_Tar
50p
50p
Posty: 73
Od: 23 sty 2017, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolica Tarnowa

Re: Cedr atlaski (Cedrus atlantica)

Post »

No to faktycznie, przy takiej "zimie" może się czuć jak u siebie w domu :wink: U mnie niestety były 3 dni z rzędu z temperaturami max. poniżej -10*C (w tym jeden z maksimum -15*C), a temperatury minimalne spadły do -19*C i -22,6*C. Potem długi okres utrzymywały się mniejsze mrozy bez odwilży i zimowe słońce + wiatr przy zmarzniętym podłożu dokończyło dzieła. Najważniejsze, że przeżył to "hartowanie", a w końcu nie co roku są takie zimy (raczej są w mniejszości).
Luk_Tar
50p
50p
Posty: 73
Od: 23 sty 2017, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolica Tarnowa

Re: Cedr atlaski (Cedrus atlantica)

Post »

No to już mogę stwierdzić, że poza szpilkami cedr nie ucierpiał bo wypuszcza pąki na wszystkich gałązkach. Powinien więc za jakiś czas wrócić do pierwotnego zabarwienia.
Luk_Tar
50p
50p
Posty: 73
Od: 23 sty 2017, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolica Tarnowa

Re: Cedr atlaski (Cedrus atlantica)

Post »

Cedr rośnie od jakiegoś czasu, zazielenił się z wyjątkiem samego wierzchołka i znowu jest pstrokaty :wink:
Awatar użytkownika
dota.m
50p
50p
Posty: 53
Od: 22 cze 2009, o 22:17
Lokalizacja: Sandomierz

Cedr libański pendula

Post »

Witam. Proszę o poradę. Mój cedr rośnie u mnie już 10 lat, ale moim zdaniem poszedł. w złym kierunku. Wygląda teraz tak:

Obrazek

Chciałabym obciąć ten długi poziomy pęd i wypuścić przez podwiązywanie w górę. Co Wy na to, czy są jakieś przeciwwskazania?, czy popełnię duży błąd?
Dorota
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”