Kasztanowiec czerwony ( Aesculus carnea )

Drzewa ozdobne
Awatar użytkownika
zuzia55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2993
Od: 24 kwie 2008, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Parczew

Re: Czerwony kasztanowiec

Post »

Obrazek
Nie kwitły u Was" kasztany"?
Awatar użytkownika
Baltazar
500p
500p
Posty: 694
Od: 19 paź 2022, o 07:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Rzeszowa

Re: Kasztanowiec czerwony ( Aesculus carnea )

Post »

Przesadzałem wczoraj kasztanowca czerwonego. Miał iść do wycinki. Wysoki na jakieś 5 metrów, średnia pierśnicy to jakieś 10 cm. Już kwitnący. Korzenie to ma grube, rozłożyste, dosyć głębokie. Przyciąłem górę na 3 metry i mocno boki. Nie był nigdy cięty.

Korzeni stracił dużo ponad połowę na pewno, góry stracił lekko ponad połowę.

Zobaczymy czy powalczy. Macie jakieś doświadczenia czy kasztanowiec czerwony lubi przesadzanie? Doczytałem tylko że nie lubi cięcia. :wink:
bendkos
200p
200p
Posty: 328
Od: 13 maja 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Pajęczna

Re: Kasztanowiec czerwony ( Aesculus carnea )

Post »

Przesadzałem szczepionego na białym z dwa lata temu miał korzenie raczej szeroko niż głęboko i się przyjął grubość pnia jak sztyl od wideł. Ten sam musiałem w tym roku jesienią przesadzić miał sporo bocznych korzeni, grubość pnia już sporo szersza wynik pewnie niedługo będzie widoczny.
Nig­dy nie re­zyg­nuj z ce­lu tyl­ko dla­tego, że osiągnięcie go wy­maga cza­su. Czas i tak upłynie.-H. Jackson Brown, Jr.
Awatar użytkownika
Baltazar
500p
500p
Posty: 694
Od: 19 paź 2022, o 07:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Rzeszowa

Re: Kasztanowiec czerwony ( Aesculus carnea )

Post »

Ruszył ten mój kasztan. Podrzuciłem dolomitem i dolitnie obornikiem granulowanym bydlęcym. Podlewam. Rozwijają się kwiaty i najbliższe dla nich liście. Obrywam niepotrzebne uśpione pąki. Może coś z tego wyrośnie. ;:108
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”