Milin amerykański(Campsis radicans)- wymagania,pielęgnacja, rozmnażanie

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Reniak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1898
Od: 6 cze 2009, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Śląskie

Re: Milin amerykański

Post »

Mój rośnie na południowej, i na wschodniej i zachodniej :D
. Obrazek
mirek338
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 23 mar 2014, o 02:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konary i Dąbrowa górnicza

Re: Milin amerykański

Post »

Nie mam w tej chwili zdjęcia,ale mój ma w sumie z przesadzeniem 7 lat i ma 6 metrów wysokości,wszedł już na dach.W zeszłym roku miał mnóstwo kwiatów.Zasilam go co jakiś czas krowim łajnem.
Awatar użytkownika
julcia03
100p
100p
Posty: 117
Od: 17 mar 2014, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Milin amerykański

Post »

posadziłam 6 milinów w tamtym roku to będę miała piękny busz jak się rozrosną :)Mam nadzieję,że nic w tym roku nie zmarzlo bo były okryte.Kiedy milin zaczyna puszczać liście bo na razie niż nie widać?
Mój ogród,moja duma.
Ogród Julii http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 49&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
cofina
100p
100p
Posty: 130
Od: 8 sty 2012, o 20:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Milin amerykański

Post »

Z tego co mi wiadomo milin stosunkowo późno "budzi się" z snu zimowego. O ile dobrze pamiętam to kwiecień-maj... Ale mogę się mylić :?
Pozdrawiam
Ania
Awatar użytkownika
sachel
100p
100p
Posty: 174
Od: 14 lut 2014, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Milin amerykański

Post »

Też tak go pamiętam kwiecień/maj, milin dość późno i początkowo nieśmiało zaczyna wegetacje :wink:
Polecam uzbroić się w cierpliwość, jest dużo zmiennych, jak będzie sprzyjająca pogoda powinno być widać coś zielonego za tydzień-dwa :wink:

Edit: ja swojego nie okrywam, ma stanowisko wietrzne, gline i rośnie, nie narzeka, a w tamtym roku zaczął swoja pobliską ekspansje, zacznie się jego pora to wstawię foto :)
bolekso
200p
200p
Posty: 442
Od: 11 mar 2012, o 08:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Milin amerykański

Post »

Budzi się bardzo późno, ok. połowy maja. Jest niezawodny, jak wymarznie to odrasta z korzeni.Stary ogrodnik p. Król z arboretum w Kórniku zawsze mawiał że to najwspanialsze pnącze w naszym klimacie.
mirek338
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 23 mar 2014, o 02:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konary i Dąbrowa górnicza

Re: Milin amerykański

Post »

Mój milin 2 lata temu

Obrazek
SLIMI
200p
200p
Posty: 240
Od: 21 kwie 2010, o 11:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Milin amerykański

Post »

Mój mały okaz przeżył pierwszą (na szczęście lekką) zimę choć połowa pnącza uschła. Tak na prawdę dopiero w tym roku pokaże co potrafi bo sadziłem go na ostatniej jesieni. Zobaczę co jest lepsze wizualnie i ekspansywnie glicynia czy milin...
mariolad
200p
200p
Posty: 213
Od: 10 mar 2013, o 15:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Milin amerykański

Post »

Mój też ładnie przeżył,ale ma kilka lat i jeszcze nie kwitł ;:145
Już sama nie wiem co z nim zrobić,może ;:14
Parę dni temu dostałam od pewnej ogrodniczki dwa kłącza,ale są dość nisko ścięte i na jednym nie widać oczek,a drugi mniejszy,ale coś tam się święci.Może z tego coś będzie.
Czym Wy zasilacie na wiosnę?
Mariola
Awatar użytkownika
Kawu
200p
200p
Posty: 482
Od: 28 paź 2012, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolibydgoszcz

Re: Milin amerykański

Post »

bolekso pisze:Budzi się bardzo późno, ok. połowy maja. Jest niezawodny, jak wymarznie to odrasta z korzeni.Stary ogrodnik p. Król z arboretum w Kórniku zawsze mawiał że to najwspanialsze pnącze w naszym klimacie.
Tak, tylko Pan Król nie miał tego chwasta na własnej niewielkiej działce, tylko w Arboretum.
Po ogrodzie moją pasją są góry. Pozdrawiam Kaziu
Ogród na obrzeżach miasta
Moja Catalpa
bolekso
200p
200p
Posty: 442
Od: 11 mar 2012, o 08:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Milin amerykański

Post »

Ja też mam w ogrodzie już 20 lat, stale rośnie w tym samym miejscu. Nie jest zbyt kłopotliwy, odrosty pojawiają się nieraz w odległości kilku metrów. Od czasu do czasu je wyrywam i wierz mi nie ma z tym większych kłopotów. W odległości metra jest małe wrzosowisko i róże, rosną bez problemów. Zaraz przy milinie rosną hibiskusy bylinowe i też mają się doskonale.
Pozdrawiam ! Bolek
donya
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 15 lip 2009, o 14:33
Kontakt:

Re: milin przesadzanie

Post »

Ja w tym roku przesadziłam mojego milina. Z doświadczeń teraz wiem, że ma bardzo kruche korzenie. Mój rósł ok. 7 lat w ziemi z przewagą piasku i w miejscu mało nasłonecznionym dlatego też kwitł marnie, tylko na pędach, które znajdowały się na słońcu. Niestety podczas przesadzania korzenie przy wykopywaniu się połamały.
Ale pomimo tego, że milin wyglądał na zupełnie suchy widzę, że zaczyna wypuszczać pąki. :)
akita to nie tylko pies to styl życia
Awatar użytkownika
beatazg
1000p
1000p
Posty: 1072
Od: 11 paź 2012, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bieszczady- Solina
Kontakt:

Re: milin przesadzanie

Post »

A ja swojego przesadziłam pewnie miesiąc temu i miał pewnie z 10lat , faktycznie korzenie wydawały mi się bardzo krótkie ale rósł przy skrzynce z prądem i nie chciałam mocno kopać więc go prawie wydarłam ;:14 i chyba nic z niego nie będzie . Pocieszam się tym ,że został jeszcze drugi przy tej skrzynce i kilka doniczek ze szczepkami .
Pozdrawiam :wit Beata
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”