jakie drzewko?

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Windy
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 8 maja 2012, o 21:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

jakie drzewko?

Post »

Witam!
Nie znam się aż tak dobrze na drzewkach ogrodowych i potrzebuję pomocy..
Chciałabym kupić nasiona (jakiegoś) drzewa, które zacznę hodować w doniczce a potem żeby można było zasadzić je gdzieś w ogrodzie. Wiadomo, że można kupić takie już prosto do sadzenia ale potrzebuję same nasionko. Najlepiej jakby to drzewo dosyć oryginalnie wyglądało i nie było zbyt trudne do tego by je wyhodować. Ma to być prezent dla narzeczonego, który troche interesuje się ogrodnictwem i ma to być symbolem naszej przyszłej stabilnej rodziny (bo marzy o tym, jak większość mężczyzn żeby wybudować dom, zasadzić drzewo i spłodzić syna..) i chciałabym mu pomóc w każdej z tych rzeczy.. ;)
proszę o pomoc i pozdrawiam!
Adrian84
50p
50p
Posty: 53
Od: 2 wrz 2009, o 16:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: jakie drzewko?

Post »

Zdobądź kilka żołędzi dębu, wsadź w ziemie, zawsze któryś wyrośnie ;)
Adrian
Awatar użytkownika
mateo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1253
Od: 12 kwie 2009, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: jakie drzewko?

Post »

Tylko że o tej porze żołędzie dębu będą już raczej wykiełkowane. Lepiej zbierać je jesienią i przechować przez zimę wkopane w ziemię.
Ze swoich doświadczeń wiem, że np. glediczja trójcierniowa jest dość łatwa do wyhodowania z nasiona i do późniejszej uprawy w doniczce, tylko że w pierwszych latach po posadzeniu warto ją formować tak żeby prosto rosła. Inni z powodzeniem hodują z nasion surmie. Oba drzewa są oryginalne.
SLIMI
200p
200p
Posty: 240
Od: 21 kwie 2010, o 11:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: jakie drzewko?

Post »

Ja niedawno sadziłem katalpę. Myślę że jeszcze są gdzieś nasiona na drzewach...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”