Towarzystwo brzóz

Drzewa ozdobne
Awatar użytkownika
darekpinio1
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 22 kwie 2012, o 19:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Towarzystwo brzóz

Post »

Witam !
Zwracam się z prośbą napiszcie mi jakie roslinki wytrzymają towarzystwo z około 20 brzozami? Mam taki mały zagajniczek który wyłożyłem agrowłókniną i podświetliłem go jednak jakoś jest w nim tak łyso- same brzuski.
Z tego co słyszałem to brzozy nie są dobrymi sąsiadami innych roślin więc z tego rodzi się moje pytanie .
Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
bozunia
1000p
1000p
Posty: 1418
Od: 30 maja 2010, o 01:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Towarzystwo brzóz

Post »

Jakie to brzozy? Jak posadzone? Ile pod nimi jet światła?
Ja osobiście polecam zadarnić macierzanką piaskową. Pięknie wygląda np.pod brzozą pożyteczną. Troszkę tych sadzonek będzie potrzeba, ale ona się bardzo szybko rozrasta i tworzy świetny efekt. Taki miacierzankowy trawnik :wink: Albo wrzosy...
Kompozycja zależy od wysokości drzew. Inna może być z brzozami szczepionymi na pniu a inna z wysokimi :wink:
Awatar użytkownika
darekpinio1
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 22 kwie 2012, o 19:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Towarzystwo brzóz

Post »

najprawdopodobnie to brzoza pospolita a swiatła jest mnóstwo.
Też myślałem o wrzosach. Tak jak wcześniej wpomniałem darń wyłożyłem agrowłókniną.
bozunia
1000p
1000p
Posty: 1418
Od: 30 maja 2010, o 01:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Towarzystwo brzóz

Post »

A powiedz mi, czy teren pod brzozami jest użytkowany np. zamierzasz tam chodzić itp. czy zostawić "w spokoju" :wink: ?
Ja osobiście jestem przeciwniczką agrowłókniny... Korzenie nie rozrastają się pod nią naturalnie tak jak powinny.
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Towarzystwo brzóz

Post »

a po co chcesz tam coś sadzić? brzuski a pod nimi przyszpilona agrowłóknina - widok pięęękny, no i jakie praktyczne to to
bozunia
1000p
1000p
Posty: 1418
Od: 30 maja 2010, o 01:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Towarzystwo brzóz

Post »

polecam wątek:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=11079&f=32

Możesz posadzić wrzosy, trawy punktowo na tej agrowłókninie. A najlepiej to daj zdjęcie :wink:
tutaj link do ciekawego filmiku na temat:
http://tvnplayer.pl/programy-online/maj ... ,4904.html
Pitoleusz
200p
200p
Posty: 283
Od: 25 wrz 2010, o 18:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Towarzystwo brzóz

Post »

Choćby pigwowiec. Ładnie kwitnie, daje owoce wspaniałe do przerobu, susza mu nie straszna byle dużo słońca. U mnie na osiedlu rosną sobie od ponad 20 lat razem właśnie brzózki, aronie i sumaki, a gdzieniegdzie przebija się topola.
Awatar użytkownika
darekpinio1
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 22 kwie 2012, o 19:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Towarzystwo brzóz

Post »

Na tą agrowłókninę chciałem położyć korę albo kamyczki żeby było czysto i schludnie a punktowo coś posadzić żeby urozmaicić ten mój zagajniczek.Zrobię dzisiaj zdjęcie i umieszczę je wieczorkiem.
Awatar użytkownika
darekpinio1
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 22 kwie 2012, o 19:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Towarzystwo brzóz

Post »

Pytanie jak mogę umieścić tu zdjęcie? Musze się zarejestrować w Fotosiku lub Imagehack.us ? czy są jeszcze inne metody ?
Awatar użytkownika
darekpinio1
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 22 kwie 2012, o 19:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Towarzystwo brzóz

Post »

Kilka zdjęć z mojej oazy

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
bozunia
1000p
1000p
Posty: 1418
Od: 30 maja 2010, o 01:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Towarzystwo brzóz

Post »

Piękny ten zagajnik! Jakby nie było agrowłókniny to obstaję nadal przy macierzance, która zadarniłaby ślicznie to miejsce i posadziłabym kępki traw pomiędzy. Z agrowłókniną posadziłabym wrzosy punktowo ( posypać ziemię do wrzosowatych pod nie) i kępkami trawy albo 2 rzędy traw - jeden półkolem po lewej stronie drugi pośrodku , prawie równolegle do pierwszego. Przód obsadzić wrzosami. Pozwoliłam sobie na szybko nabazgrać na twoim zdjęciu o co mi chodzi, niezbyt dokładnie, bo rysowałam "myszką" :wink:
Co jest posadzone w trawniku na 1 zdjęciu? Masz piękna trawę ;:138

Obrazek
Awatar użytkownika
darekpinio1
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 22 kwie 2012, o 19:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Towarzystwo brzóz

Post »

Przed brzuskami są posadzone trzy trawy ozdobne rozplenice japońskie a pomiędzy nimi spróbowałem posadzić lilie.
bozunia
1000p
1000p
Posty: 1418
Od: 30 maja 2010, o 01:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Towarzystwo brzóz

Post »

Rozplenice są świetne! spróbuj z trawami tak jak ci narysowałam ,możesz jeszcze jeden taki pas traw posadzić dalej, miedzy brzózkami w stronę końca zagajnika. Za wiele nie ma co kombinować, powinno być naturalistycznie. Zamiast wrzosów lub obok nich mogą być niskie trawy okrywowe ( takie jak np. niedźwiedzie futro lub coś podobnego)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”