Szczepienie trzmieliny na pniu

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
pawel
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 16 maja 2007, o 19:59

Szczepienie trzmieliny na pniu

Post »

Jaki błąd popełniłem przy szczepieniu trzmieliny na pniu.Po przyjęciu się w okresie letnim zraz odpad od podkładki.Czy trzeba pryskać na grzyba i jaka stosować maść do smarowania?


Prosze o pomoc.
:D
Awatar użytkownika
Napoleon
500p
500p
Posty: 780
Od: 23 lis 2010, o 14:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Z nad morza

Re: trzmielina na pniu

Post »

Ale jak on odpadł to po co go pryskać? napisz proszę wiecej szczegółów.
"Naj­pierw Cię ig­no­rują. Po­tem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz." Mahatma Ghandi
pawel
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 16 maja 2007, o 19:59

Re: trzmielina na pniu

Post »

trzmielinę zaszczepiłem na podkładce dziko rosnącej trzmieliny w Polsce był to pęd grubości ołówka około 1m wysokości który jesienią wsadziłem do doniczki a następnie na początku marca włożyłem do ciepłego pomieszczenia temperatura około 10-15C i po około 2 tygodnikach zaszczepilem sposobem przez stosowanie.owiązałem sznurkiem i posmarowałem mascią ogrodniczą do szczepienia drzewek.następnie zaszczepiony krzew włozyłem do wilgotnej i dość niezbyt jasnej piwnicy.Podkładka się przyjęła i puściła nowe pędy ale pod koniec czerwca po rozwiązaniu sznurka odpadła.

Chodzi mi oto żeby się dowiedzieć jakie popełniłem błedy?
halina522
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1037
Od: 18 lis 2009, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: szczepienie trzmieliny na pniu

Post »

Chyba zraz Ci odpadł-po prostu szczepienie się nie powiodło,trzeba powtórzyć.Może spróbujesz innej metody szczepienia.
Halina
monsheutos
100p
100p
Posty: 150
Od: 21 kwie 2012, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolskie

Re: szczepienie trzmieliny na pniu

Post »

Witam skoro zraz ruszył to znaczy że się przyjął najprawdopodobniej był jeszcze za słabo zrośnięty z podkładką więc błąd polegał na zbyt szybkim odwiązaniu owego sznurka następnym razem próbuj metodą na przystawkę boczną.
pawel
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 16 maja 2007, o 19:59

Re: szczepienie trzmieliny na pniu

Post »

ok dzięki mam nadzieję że mi się uda jakby coś bedę pisał:)
tom3ek2
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 18 sty 2016, o 22:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Szczepienie

Post »

Witam mam pewne pytanie. Czy można ukorzeniac podkłądkę trzmieliny dopiero po zaszczepieniu zrazu na nią ?
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Szczepienie

Post »

Nie wiem o szczepieniu trzmieliny,ale jeśli chodzi o takie np. winogrona,to zaszczepione "w ręku" zimową porą podkładki ,stratyfikuje się do wiosny w wilgotnych trocinach.Wtedy wytwarza się kalus i następuje zrost elementów.Jak ziemia jest dostatecznie ciepła,wysadza się do gruntu w celu ukorzenienia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”