Sekwoja wieczniezielona(Sequoia sempervirens) wymagania,pielęgnacja

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
marcinpruszcz
500p
500p
Posty: 944
Od: 3 mar 2012, o 16:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sekwoja wieczniezielona

Post »

Od tygodnia temperatura jest powyżej zera. Od ostatniego mojego postu najniższa zanotowana przeze mnie temperatura to -13 stopni. Igły które były przebarwione na czerwonawo prawdopodobnie uschły... Jeżeli chodzi o pnie to nie widać na nich uszkodzeń (przynajmniej na razie). Pozostaje czekać czy odbiją, czy uschną...

Sadzonka 2.

ObrazekObrazekObrazek


Sadzonka 1.

ObrazekObrazekObrazek
Tomek_MM
500p
500p
Posty: 528
Od: 6 mar 2009, o 13:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolskie

Re: Sekwoja wieczniezielona

Post »

Ja mam teraz chyba jedną sadzonkę, w pojemniku zimuje na dworze bez okrycia. Trochę jej pożółkły igły ale jak na taką delikatną roślinę wygląda rewelacyjnie. Ciekawe co z niej będzie, jak przeżyje zimę to chyba ją posadzę w nagrodę do gruntu? Było już wiele dni poniżej -10, kilka razy w nocy nawet -16
marcinpruszcz
500p
500p
Posty: 944
Od: 3 mar 2012, o 16:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sekwoja wieczniezielona

Post »

Obie sekwoje przeżyły zimę! Pewnie wielu sceptyków będzie zniesmaczonych... Uszkodzenia mrozowe dość znaczne jak zresztą wielokrotnie dokumentowałem. Pod koniec kwietnia zaczęły dawać oznaki życia. Sadzonka 2. ma z racji cienia jakieś dwutygodniowe opóźnienie:

ObrazekObrazekObrazek

No i Sadzonka 1. po prostu eksplozja wiosenna:

ObrazekObrazekObrazek
jjdj

Re: Sekwoja wieczniezielona

Post »

A to lipa, bo miałem już piękną niebieską sobie kupić. Niestety za droga by stracić po jednej zimie.
marcinpruszcz
500p
500p
Posty: 944
Od: 3 mar 2012, o 16:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sekwoja wieczniezielona

Post »

Wiesz ta roślina jest u nas z góry skazana na śmierć... A ja sobie po prostu kolejny eksperyment robię. A tak wogle to ile niebieska kosztuje?
jjdj

Re: Sekwoja wieczniezielona

Post »

Drogo, nie chcę kłamać, ale coś koło 30?.
Dziś taką widziałem 'Adpressa' Obrazek
marcinpruszcz
500p
500p
Posty: 944
Od: 3 mar 2012, o 16:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sekwoja wieczniezielona

Post »

Szczerze powiem, że ryzykowałem już znacznie większe kwoty niż 30 Euro. I w dalszym ciągu uważam, że było warto. Wiedza jest bezcenna. Już nie mówiąc o tym jakiej oryginalnej kolekcji można się przez przypadek dochować. Gorzej wyglądają koszty i czas dostawy zza granicy. Często ponad tydzień w ofoliowanym kartonie bez dostępu światła.
jjdj

Re: Sekwoja wieczniezielona

Post »

Z Niemiec paczka 3 dni idzie. Poza tym Niemcy ekologiczni i pakują rośliny przeważnie w słomę lub papier.
Jak lubisz takie iglaki to popatrz http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=63&t=95218, parę zdjęć tam jest.
marcinpruszcz
500p
500p
Posty: 944
Od: 3 mar 2012, o 16:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sekwoja wieczniezielona

Post »

Akurat tymi ze zdjęć zdążyłem się uszczęśliwić... Ale tą niebieską sekwoję chciał bym zobaczyć na tle jakiejś "codziennej rośliny".
jjdj

Re: Sekwoja wieczniezielona

Post »

Może jutro zrobię fotki, zależy gdzie pojadę. Ale do tej szkółki wrócę na pewno. Takich odmian roślin co tam mają nie znajdzie się często.
Tomek_MM
500p
500p
Posty: 528
Od: 6 mar 2009, o 13:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolskie

Re: Sekwoja wieczniezielona

Post »

Gratuluję przezimowania sekwoi, moja jednak padła, wszystko na to wskazuje, chyba że od korzenia wywali...
jjdj

Re: Sekwoja wieczniezielona

Post »

Przeszukałem google i wszystko wskazuje na to, że tylko odmiana 'Martin' ma największe szanse w Polsce.
marcinpruszcz
500p
500p
Posty: 944
Od: 3 mar 2012, o 16:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sekwoja wieczniezielona

Post »

A co tam na ten temat ciekawego wyczytałeś? Ja kiedyś szukałem i widziałem tylko jakieś szczątkowe informacje... Konkretów niestety nie za wiele...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”