Szczepienie klonu

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
biniu171
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 24 mar 2012, o 10:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Szczepienie klonu

Post »

:?: :?: Witam mam pytanie w jakim okresie możemy zaszczepić klon,ponieważ zerwała się gałązka.i nie wiem co począć pomocy pozdrawiam ;:333
halina522
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1037
Od: 18 lis 2009, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: szczepienie klonu

Post »

Uważam,że już.
Halina
biniu171
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 24 mar 2012, o 10:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Szczepienie klonu

Post »

a czy można wziąść szczep teraz przepraszam ale jestem laikiem pozdrawiam :uszy ;:65
halina522
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1037
Od: 18 lis 2009, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Szczepienie klonu

Post »

Nigdy nie szczepiłam ozdobnych,ale jabłonie tak i zawsze zrazy brałam bezpośrednio z interesującej mnie jabłonki.Koniecznie poszperaj w necie i na pewno znajdziesz fachową infornację.
Halina
Lunarii
200p
200p
Posty: 467
Od: 12 mar 2013, o 00:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Szczepienie klonu

Post »

Trzy lata temu kupiłem Klon Pospolity odm. Royal Red. Od tego czasu regularnie wypuszcza liście, ale nie rośnie. Tzn zaszczepiona korona rusza z wegetacją, ale samo drzewo nie rozrasta się. Ponieważ mam też na działce w podobnym wieku Klon Pospolity bezodmianowy. Ten za to rośnie intensywnie w zwyż. Pomyślałem, że przeszczepię odmianę szlachetną metodą przez stosowanie. Kiedy najlepiej pobrać zraz z egzemplarza szlachetnego? Czy jeżeli odetnę zraz w marcu, i momentalnie spasuje go z podkładką, wszystko ładnie zaizoluje taśmą - to mato szanse powodzenia? Czy termin jest dobry? Czy zraz należy szczepić od razu po odcięciu (wydaje mi się to logiczne), czy trzeba go jakoś przygotować?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”