Magnolia pośrednia,Suzan - (Magnolia soulange’a )

Drzewa ozdobne
Awatar użytkownika
amarylis384
500p
500p
Posty: 740
Od: 5 sty 2014, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Magnolia powtarzająca kwitnienie

Post »

Pull bardzo ładna ta gwiaździsta (chyba się nie pomyliłam), tylko one rosną takie gigantyczne. Dobrze, że masz ją za miedzą. My przycinamy nasze magnolie corocznie kosztem kwiatów, ale trzeba utrzymać je w takiej wielkości bo ogródek nie jest duży.
Janusz20
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 23 paź 2013, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Magnolia powtarzająca kwitnienie

Post »

Zbliżają się przymrozki -3 czy przykryć pąki magnolii?
halina522
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1037
Od: 18 lis 2009, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Magnolia powtarzająca kwitnienie

Post »

Magnolie przyśpieszyły kwitnienie o miesiąc.
Halina
Danka11
200p
200p
Posty: 424
Od: 8 kwie 2014, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Magnolia powtarzająca kwitnienie

Post »

Magnolia yellow bird kwitnie równocześnie z i po rozwinięciu liści, czyli później niż większość innych odmian.
Na ogół kwitnienie przypada na maj-początek czerwca, ale w tym roku widzę już teraz na mojej rozwijające się pąki.
Yellow bird kwitnie bardzo długo, ale kwiaty ma nieduże, zielonkawożółte, jej kwitnienie nie jest więc tak spektakularne jak odmian o dużych, różowych kwiatach. Nie powtarza kwitnienia, ale i tak warto mieć ją w ogrodzie.

Mam u siebie 7 magnolii, jedną z moich ulubionych jest fragrant cloud - wcześnie kwitnie, ma bardzo duże, mocno pachnące kwiaty i powtarza kwitnienie latem. Lubię też rustica rubrę - mniejsze i ciemniejsze z zewnątrz kwiaty, pachnie, powtarza kwitnienie.
Obficie kwitnie susan, ale słabo pachnie, a z żółtych lubię też yellow lantern - ma duże kremowożółte, pachnące kwiaty.
Miałam henry kern, ale słabo kwitła (małe kwiaty) i chorowała więc wyrzuciłam - ale to moja wina - rosła w cieniu.

To jak obficie i kiedy kwitną magnolie zależy w dużym stopniu od pogody, tj. tego jaką mieliśmy zimę (temperatura, wiatr, późne przymrozki), jaką mamy wiosnę - magnolie kochają słońce, nie lubią deszczu i wiatru oraz stanowiska - lubią zaciszne, słoneczne miejsca.

Zauważyłam, że jak magnolie obficie kwitną wiosną to słabo powtarzają kwitnienie latem i na odwrót.
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2074
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Magnolia powtarzająca kwitnienie

Post »

Pierwsza z moich magnoli wchodzi powoli w pełnię kwitnienia.

Obrazek
Awatar użytkownika
amarylis384
500p
500p
Posty: 740
Od: 5 sty 2014, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Magnolia powtarzająca kwitnienie

Post »

Piękna ;:138 ;:138 ile lat ma Twoja magnolia ? Wyjątkowa wiosna w tym roku, można podziwiać piękne kwiaty na "drzewach" magnolii. U mnie druga powoli się rozwija. Pozdrawiam :wit
kawika
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 26 kwie 2012, o 08:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Magnolia powtarzająca kwitnienie

Post »

Witam. Miesiąc temu kupiłam magnolię siedzi w ziemi i nic :( zero wie że się musi przystosować itp ale miała małe pączki i jakie były takie są. Nie urosły nie odpadły a magnolia wygląda jak nie magnolia.
Czy ktoś mógłby mi doradzić co może jej być?
Awatar użytkownika
Card
50p
50p
Posty: 56
Od: 4 cze 2013, o 10:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Winnica Kazimierzówka
Kontakt:

Re: Magnolia powtarzająca kwitnienie

Post »

Janusz20 pisze:Zastanawiam się nad kupnem magnolii yellow bird.
Kiedy kwitnie Yellow bird czy w czerwcu jak niektórzy podają?
Rzeczywiście, kwitnie w czerwcu już po rozwoju liści, gdy inne magnolie już przekwitną.
Żółte kwiaty mało kontrastują z wczesnymi, jasnozielonymi liśćmi, przez co kwiaty są nieco "zagubione" i nie rzucają się od razu w oczy. Nie powtarza kwitnienia.

Obrazek
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2074
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Magnolia powtarzająca kwitnienie

Post »

Burgund pisze: :wit Szukam magnolii która powtarza kwitnienie jesienią , czyli kwitnie 2 razy do roku , kolor najlepiej koralowy lub ciemna purpura, jeśli mi ktoś by polecił konkretną odmianę to bym był wdzięczny
;:126
zdjęcia mile widziane :uszy
właśnie wyguglowałem magnolię Susan , ponoć powtarza kwitnienie czy ktoś może to potwierdzić ?????
Susan jak najbardziej, z tym, że kwitnienie powtarza nie jesienią, lecz latem. Kwiaty pachną bardzo ładnie, jak kwiaty dzikiej róży. Moja za 2-3 dni wejdzie w pełnię kwitnienia.
Awatar użytkownika
Safoya
500p
500p
Posty: 886
Od: 3 sie 2010, o 16:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Magnolia powtarzająca kwitnienie

Post »

Skusiłam się w zeszłym roku na jesień na nowość Genie, która ponoć chętnie powtarza kwitnienie.
Miała trzy pąki, ale dzieci mi oberwały i został jeden, któremu udało mu się zakwitnąć :) Kwiat jest śliczny i pachnie!
W rzeczywistości jest trochę ciemniejszy, ale robiłam zdjęcie przy zachodzącym słońcu.

Obrazek
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Magnolia powtarzająca kwitnienie

Post »

Witam ,jaki stosujecie nawóz do magnolii , czy taki jak do rododendronów i jak często?
Pozdrawiam
Irena
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12951
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Magnolia powtarzająca kwitnienie

Post »

Susan

Obrazek

Tiger

Obrazek

powtarzają kwitnienie ale moim zdaniem dość skromnie.
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
nec21
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 4 cze 2010, o 12:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Magnolia powtarzająca kwitnienie

Post »

Safoya
Witam!

Chciałbym zapytać jeśli to możliwe - do ilu stopni na minusie w mroźne zimy radzi sobie
magnolia `Genie`?

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”