Budleja w doniczce

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Meggi
100p
100p
Posty: 148
Od: 12 lut 2008, o 21:21
Lokalizacja: Bruksela

Budleja w doniczce

Post »

Witam serdecznie :wit

Mam 2 budleje miniatury w donicy. :D Kupiłam je w sierpniu i stoją sobie na tarasie. Podpowiedzcie proszę gdzie je przezimować. Nie planuję ich wkopywać w ogrodzie. Chce by latem stały w donicy na tarasie. Mogę tą donicę zabrać do domu, czy będą miały za ciepło? Czy może wstawić je do garażu, super jasno tam nie jest, ale bardzo ciemno też nie. Podpowiedzcie proszę, z góry dziękuję. ;:180
Moj ogrod czyli potrzebna mi dobra rada
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=47302" onclick="window.open(this.href);return false;
Rossynant
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2551
Od: 5 maja 2011, o 20:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Budleja-gdzie przezimowac budleje w doniczce

Post »

W domu by rosły, jeszcze im się pory roku pomylą ;)
Garaż powinien być dobry, jeśli temperatura w okolicach zera a nie dużo niżej. Chodzi o to by doniczki nie przemarzły, roślinki rosnąć nie muszą, powinny udać się na spoczynek zimowy.
:wit
Awatar użytkownika
Meggi
100p
100p
Posty: 148
Od: 12 lut 2008, o 21:21
Lokalizacja: Bruksela

Re: Budleja-gdzie przezimowac budleje w doniczce

Post »

Dzięki Rossynant! ;:196
Moj ogrod czyli potrzebna mi dobra rada
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=47302" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Zabeczka101059
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4716
Od: 12 lis 2008, o 14:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Budleja-gdzie przezimowac budleje w doniczce

Post »

Moją budleje miniaturkę też mam w donicy :D `
zakopuję w ogrodzie w zacisznym miejscu od razu robiąc jej kopczyk
jak masz taka możliwość, to chyba jej będzie lepiej , ja swoją już tak zimuje drugi sezon,
znajoma taką samą zimowała w piwnicy, jednak słabo jej kwitła i taka mizernota była :wit
Pozdrawiam -Dzidzia
aktualny,
spis wątków,
Awatar użytkownika
Meggi
100p
100p
Posty: 148
Od: 12 lut 2008, o 21:21
Lokalizacja: Bruksela

Re: Budleja-gdzie przezimowac budleje w doniczce

Post »

Witaj Zabeczko ;:63

Dzięki wielkie za podpowiedz. Mhhhh... to teraz juz nie wiem co robic, bo w ogrodzie mam trawe krociutko przycieta i nie mam gdzie tej budleji wsadzic w donicy. Jak zrobie dziure na ta duza jak by nie bylo donice, to potem zostanie po niej w ogrodzie "japa" i lysy placek. Mhhhh.... No to siedze i mysle dalej. No, ale jak to jedyne wyjscie zeby budlejka calo i zdrowo przezimowala....
Moj ogrod czyli potrzebna mi dobra rada
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=47302" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Zabeczka101059
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4716
Od: 12 lis 2008, o 14:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Budleja-gdzie przezimowac budleje w doniczce

Post »

Oj jak masz nieogrzewany garaż to może będzie wszystko ok
szkoda trawnika niszczyć :wit
Pozdrawiam -Dzidzia
aktualny,
spis wątków,
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Budleja w doniczce

Post »

Oglądałam wczoraj, w sporej donicy, foremny krzaczek z kilku pędów wys. ok.60 cm z pąkami kwiatowymi.Liście dość szerokie, szorstkie. Myślałam, że to jakaś bylina (jak sadziec to wyglądało), ale poinformowano mnie, że budleja, chyba karłowa, doniczkowa, ale nie wiem czy jest jakaś różnica.Czy trzeba ją zimować w donicy, jak z żywotnością i kwitnieniem w następnym sezonie?
Lev779
100p
100p
Posty: 136
Od: 12 lis 2011, o 04:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Budleja w doniczce

Post »

Powyżej opisano sposoby zimowania. Karłowe bardziej nadają się do donic niż zwykłe. Ja hoduję drugi rok i rosną ładnie, a i kwitną też. Ja zimuję je w chłodnym pomieszczeniu, ale można też zabezpieczyć donicę agrowłókniną, postawić na styropianie, od góry też np. agrowłókniną (przepuszcza wodę) i zimę powinna przeżyć :D
Pozdrawiam
Gosia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”