Drzewa alejowe,drzewa duże,szybkorosnące

Drzewa ozdobne
LiDo
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 28 lut 2007, o 21:09
Lokalizacja: mazowsze

Post »

kilkanaście lat temu po obydwu stronach drogi dojazdowej do posesji, od bardzo ruchliwej trasy, posadzono 2 metrowe kołki z wierzby płaczącej. Teraz jest piękny tunel, drzewa mają 6-7 m wysokości a korony 5-6 m średnicy, spaliny im nie przeszkadzają. Jak się przypomnisz to pstryknę fotkę.
A lipa źle znosi spaliny, jest o tym wikipedii, no i widać na lipach rosnacych przy ruchliwych drogach, że nie są dorodne tak jak w parkach gdzie poruszają się piesi.
bitter
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 10 kwie 2010, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witam

Szukam pomysłu na szybko rosnące drzewa liściaste do osłony tarasu oraz okien od południa przed słońcem. Macie jakieś pomysły?
Awatar użytkownika
GREEN GARDEN
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 21 sty 2012, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce, Świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Drzewa lub duże krzewy do ochrony przed słońcem

Post »

Jak duże miało by być?
Może brzoza? byle gdzie rośnie i szybko :D
Rayy
200p
200p
Posty: 326
Od: 7 kwie 2011, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Drzewa lub duże krzewy do ochrony przed słońcem

Post »

A miało by to być drzewo iglaste, liściaste, liściaste które ładnie kwitnie albo owocowe?
bitter
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 10 kwie 2010, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Drzewa lub duże krzewy do ochrony przed słońcem

Post »

Właściwie w grę wchodzi wszystko co szybko rośnie, raczej wersje ozdobne bo domek i działka małe a ogród raczej o charakterze nowoczesnym a nie sielskim. Na początek nawet rozważam, zanim drzewa urosną, może jakieś pergole i pnącza liściaste niezimozielone.
Awatar użytkownika
GREEN GARDEN
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 21 sty 2012, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce, Świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Drzewa lub duże krzewy do ochrony przed słońcem

Post »

Witam,
jeżeli rozważane są pergole to polecam szybko rosnące i zimozielone bluszcze lub gubiące liście na zime lecz pięknie kwitnące latem clematisy.
Natomiast drzewa, polecam bardzo szybko rosnącą thuje brabant, jodła kalifornijska, metasekwoja chińska, modrzej europejski które można podciąć i utworzy się piękna korona dająca cień pod którą można usiąść lub zostawić wolno stojącą, w każdym momencie wzrostu drzewa tzn. wysokości drzewa, można ściąć czubek aby nie rosło w górę lecz w szerokość korony drzewa.
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3728
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Re: Drzewa lub duże krzewy do ochrony przed słońcem

Post »

Tu rozmawialiśmy na ten temat :D :
drzewko dające cień
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
bitter
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 10 kwie 2010, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Drzewa lub duże krzewy do ochrony przed słońcem

Post »

Dzięki za podsunięcie linka. A co do propozycji ostatniej to mnie chodzi o drzewo "zimoNIEzielone" ;-)))) Zimą też, zwłaszcza w słoneczne dni lubię z grzańcem usiąść na tarasie a wtedy chcę słońca, więc iglaki i zimozielone rośliny odpadają.
an_na
50p
50p
Posty: 94
Od: 13 maja 2012, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Wysmukłe ozdobne drzewa

Post »

Zapragnęłam posadzić na swojej działce trzy wysmukłe drzewa w grupie.Oczywiście chciałabym by były ozdobne z liści.Uprzejmie proszę bardziej doświadczonych ode mnie w dziedzinie ogrodnictwa o rady.Za wszystkie będę wdzięczna :-D ;:65
Awatar użytkownika
Bartosz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1030
Od: 1 mar 2008, o 12:16
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wysmukłe ozdobne drzewa

Post »

Mogę polecić buka odmiany - dawyck purple. Według tego co podają to osiąga 10-15m na wysokosć
i 3-4 na szerokość.Ma pięknie wybarwione liście w kolorze ciemno bordowym prawie czarnym.Wzrost dośc powolny u mnie z sadzonki około 0,5m ma po 7 latach około 3m wysokości i 0,5 szerokości.
Bardzo ładne drzewo wpisz w google fagus dawyck purple to zobaczysz :) .
Awatar użytkownika
greatwave
100p
100p
Posty: 158
Od: 24 lis 2010, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wysmukłe ozdobne drzewa

Post »

Zgadzam się, to jedno z najładniejszych drzew kolumnowych.
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5426
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Wysmukłe ozdobne drzewa

Post »

Jeśli warunki glebowe są takie sobie, to polecam grab odmianę Frans Fontaine. Bardzo tolerancyjny, ma ładny zielony kolor liści, przepiękny kształt, dość szybko rośnie (w przeciwieństwie do buka) i fajnie przebarwia się na jesieni. Niestety nie jest łatwo go dostać.

Fajna kolumnowa jest też wiśnia Amanogawa. Podobno wrażliwa na silne mrozy, ale w mojej okolicy rośnie kilka i mają się dobrze.
an_na
50p
50p
Posty: 94
Od: 13 maja 2012, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wysmukłe ozdobne drzewa

Post »

Dziękuję wszystkim za rady.Jutro wybiorę się do sklepów ogrodniczych i poszukam.Skłaniam się ku bukowi Davyck Gold lub wiązowi Wredei.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”