Pięciornik krzewiasty

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Post »

Ano widzisz Drwalu - faktycznie mam pięciornika na istnej patelni, słońce przez cały dzień. Tylko, że lato jest w tym roku deszczowe i gleba u mnie nie jest sucha więc nie wzięłam pod uwagę, że może mieć za mało wody. Jeszcze się pomęczymy do jesieni a na wiosnę obetnę go trochę dla zdrowotności.
Awatar użytkownika
nocny_drwal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 16 lip 2009, o 09:56
Lokalizacja: Kłodzko / Wrocław
Kontakt:

Post »

U mnie to się stało po tych ulewach. Myślałem, że im starczy wody i przez 2 dni nie podlewałem. A tu się okazało, że już jeden dzień patelni może zaszkodzić. Tym bardziej, że są już w za małych doniczkach i w ciężkiej ziemi.
mój ogród
pozdrawiam, Jakub
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3728
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Post »

Ja mogę tylko powiedzieć, że u mnie różowy w doniczkach kwitnie przepięknie i bardzo obficie! :D
A czy nie masz czasem odmiany 'Goldstar'( taki o dużych żółtych kwiatach)? On lubi się pokładać :roll: Przyczyną zasychania pięciorników bywają przędziorki.
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Post »

Aniawoj bardzo dziękuję za wskazówkę - popatrzę na ten krzak pod kątem przędziorków. Mój pięciornik był kupowany bez świadomości odmiany (wtedy jeszcze nie czytałam tego forum :wink: :lol: ) po prostu chciałam żółty. Kwiatki mają ok. 3 cm. Czy to może być Gold Star?
No i oczywiście gratuluję różowego krzaczka, który tak ładnie Ci kwitnie :D .
kbuchta
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 20 sie 2009, o 12:19
Lokalizacja: Orzesze-Woszczyce

Witam

Post »

mam pytanie może dla niektórych śmieszne ale naprawdę jestem zielona i nigdy nie bawiłam się w ogrodnika ale od kwietnia zaczęłam razem z mężem bawić się w ogródek co dopiero zrobiliśmy w trawę która się już pięknie zagęszcza dobra wrócę do tematu jeśli mażą mi się piękne krzaczki pięciornika w ogrodzie jak lepiej sadzić je teraz na jesień czy dopiero na wiosnę dziękuję za odpowiedzi i zrozumienie :wink:
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3728
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Post »

Jeśli kupisz krzewy w doniczkach możesz posadzić je o każdej porze - oczywiście oprócz zimy :D

Przy okazji proszę Cię o stosowanie znaków interpunkcyjnych.
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
nocny_drwal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 16 lip 2009, o 09:56
Lokalizacja: Kłodzko / Wrocław
Kontakt:

Post »

Ja preferuję termin lato-jesień. Kupowanie na wiosnę jest o tyle "zdradzieckie", że można trafić na podpędzone rośliny ze szklarni. Wtedy malutki przymrozek może zrobić swoje :? . Ja tak ostatnio się nadziałem, kupując kilka ciekawostek, właśnie wiosną...
mój ogród
pozdrawiam, Jakub
GosiaD
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 14 wrz 2009, o 09:48

Pieciornik

Post »

Czy ktoś może mi coś podpowiedzieć w sprawie krzewu pięciornik? Mój krzew zbrązowiał jakiś czas temu ( niektóre pędy pozostały zielone - ok 10 % rośliny)- czy jest to stan naturalny, czy jakaś choroba? Czy nie jest za późno teraz ( wrzesień) na cięcie? Dzięki za podpowiedź.
Awatar użytkownika
nocny_drwal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 16 lip 2009, o 09:56
Lokalizacja: Kłodzko / Wrocław
Kontakt:

Post »

Na cięcie jest już za późno. Może to być spowodowane suszą. U mnie porządnego deszczu już ponad miesiąc nie było i wszystko schnie na potęgę, również pięciorniki. Pięciornika ciąć należy wczesną wiosną. Można silnie, gdyż kwitnie na pędach tegorocznych, a mocne cięcie pobudza do wypuszczania takowych :wink:
mój ogród
pozdrawiam, Jakub
Awatar użytkownika
anika
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 31 sty 2009, o 16:49
Lokalizacja: Czerwionka (Śląsk)

Post »

Bardzo spodobały mi się pięciorniki, zawsze myślałam, że są tylko białe i żółte a tu taka miła niespodzianka.
Doradźcie mi proszę jaki odmiany wybrać na żywopłot (taki minimum 80 cm) z tego co znalazłam na necie to tylko 2 odmiany są wysokie: Tangerine żółty, Primrose Beauty też żółty,
czy znacie może inne odmiany, w innych kolorach (intryguje mnie czerwony bo mam bardzo mało tego pięknego koloru w ogrodzie)

Mam już nawet wymarzone miejsce, pod wiśnią i jabłonią dla kolorowych.
... popatrz jeszcze raz, psia dusza większa jest od psa, i kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie ...
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3728
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Post »

Z czerwonego żywopłotu nie będzie. Najczęściej są to niskie odmiany, rosną wolno, a i bardziej wymagające są. Na żywopłot ok. 1m wysokości polecam 'Godfinger' ( żółty).
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
anika
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 31 sty 2009, o 16:49
Lokalizacja: Czerwionka (Śląsk)

Post »

Szkoda, że czerwony sie nie nada ale i tak postaram się zakupić bo pewnie wygląda cudnie :)
Mój żywopłot przy siatce to czysta mozaika, więc kilka krzaczków pięciornika bedzie się pięknie komponowało.
... popatrz jeszcze raz, psia dusza większa jest od psa, i kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie ...
Awatar użytkownika
Cebulla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1343
Od: 10 lut 2009, o 22:43
Lokalizacja: prawie Wrocław

Re: Pięciornik - uprawa

Post »

Wiosną chciałabym podsadzić pięciornikiem Abbotswood perukowca podolskiego. Perukowiec na razie tyciusi, ale wiem, że bestia wnet sie rozrośnie i bedzie ciągła wodę z otoczenia jak szalona. Pięciorniki w jego towarzystwie dadzą radę?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”