Pięciornik krzewiasty

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Iza
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 27 mar 2006, o 16:25

Pięciornik krzewiasty

Post »

kupiłam pięciornik krzewiasty odm. goldteppich i red ace w b.dobrym centrum ogrodniczym, przycięty fachowo, posadziłam, rośnie pięknie ale.. kwiatków ma jak na lekarstwo. jaka moze by tego przyczyna?
Basia
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 654
Od: 28 maja 2006, o 15:43
Lokalizacja: Kędzierzyn (opolskie)

Post »

W pierwszym roku po posadzeniu nie oczekuj cudów. Daj czas roślinie na zadomowienie się
Awatar użytkownika
Omorica
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 3 cze 2006, o 21:52
Lokalizacja: Poznań

Post »

Jeśli posadziłaś go w tym roku to nie ma się czym martwić.Roślina całą energie skupia na ukorzenieniu sie w nowym gruncie.Za to za rok...
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3728
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Post »

Niekoniecznie -u mnie pięciorniki kwitną ładnie już w pierwszym roku po sadzonkiwaniu ,a przypuszczam ,że chodzi tu już o nieco rozrośnięty krzaczek.

Przyczyną może być to ,że krzew ten był w pomieszczeniu ,a nie na powietrzu. W związku z tym w innym terminie i na innym etapie rozwoju jest przycinany.
Jeśli jednak był na powietrzu ,to należy wziąc pod uwagę opóżnioną tegorooczną wegetację- u mnie też pięciorniki później weszły w kwitnienie
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
jolanda
50p
50p
Posty: 71
Od: 20 kwie 2007, o 19:40
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Pięciornik - uprawa

Post »

Przesadziłam jesienią młodego pięciornika wyglądało na to że się przyjął bo zaczął wypuszczac nowe listki do końca jesieni a teraz wygląda jakby całkiem usechł. Kiedy powinien miec pierwsze pąki? Przesadziłam go bo był w cieniu a wyczytałam że lubi pełne słońce. :P
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

Już powinien dawać oznaki życia :D
Awatar użytkownika
bonsaista
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 20 kwie 2007, o 13:14
Lokalizacja: Knurów k. Gliwic
Kontakt:

Post »

Mój ma już rozwinięte listki, w szkółce, w której kupuję rośliny też już wszystkie są zazielenione i tak normalnie rosnące w gruncie też w okolicy mają liśćie. Więc Twój chyba już się nie obudzi z zimowego snu...
Pozdrawiam Michał Krzyścin
Awatar użytkownika
grazyna56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 706
Od: 10 lut 2007, o 20:28
Lokalizacja: łódż

Post »

Ja mam 4 pięciorniki conajmniej od 2 tyg.mają już zielone listki i wyglądają jakby zaraz miały kwitnąć :D :D :D
cudze błędy mamy przed oczyma ,własne za plecami
Pozdrawiam Grazyna
Awatar użytkownika
Dorota T.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1379
Od: 11 mar 2007, o 12:09
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Obawiam się, że Pięciorniki nie lubią przesadzania. Szczególnie większe okazy. Przesadziłam taki, też jesienią i nie przeżył :cry: Ale "...Polak... i po szkodzie głupi." :? w tym roku przesadziłam kolejny Pięciornik. Na swoją obronę dodam, że jest to roślinka wsadzona jesienią, niewielka i przesadzona wczesną wiosną.
Obecnie wygląda tak Obrazek
Inter vepres rosae nascuntur. Róże rosną wśród cierni.
Mój ogródek-cz.1 ... Mój ogródek-cz.2 ...
Awatar użytkownika
jolanda
50p
50p
Posty: 71
Od: 20 kwie 2007, o 19:40
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post »

Naprawdę Ci zazdroszcze jest już piękny-pozdrawiam ;:138
moje roślinki moja radośc
Grzegorz B

Post »

Ja kupiłem na jesień parę sztuk tego krzewu, ale obecnie tylko trzy sztuki dobrze wyglądają. Jeden usechł a pozostałe mają po parę listków w dolnej parti rośliny a wyższe części są suche. Dzisiaj zauważyłem że jeden z nich o barwie białej już kwitnie. Na jesień myślałem że w tym roku będę miał ładne pięciorniki, ale się okazało, że tak nie będzie. Gdy je kupowałem wyglądały dobrze, nie były podsechnięte, ale gdy wieczorem w dniu zakupu poszedłem podlać były podeschnięte liscie. jak je podlewałem to woda z doniczek popłynęła jak by nie było w niej ziemi. czy to oznacza, że były przesuszone. Nie wiem czy ma to jakiś wpływ, ale u mnie pięciorniki o barwie żółtej najlepiej wyglądają ze wszystkich.
Awatar użytkownika
grazyna56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 706
Od: 10 lut 2007, o 20:28
Lokalizacja: łódż

Post »

To prawda żółte kwitną niobficiej. Ja mam jeszcze pomarańczowego i czerwonego, ale kupiłam je w tym roku ,stan ich jest na razie doskonały.
cudze błędy mamy przed oczyma ,własne za plecami
Pozdrawiam Grazyna
Awatar użytkownika
agrazka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3193
Od: 22 maja 2005, o 23:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post »

U mnie 5 pięciorników, każdy inny, w tym roku widzę, że czerwony i różowy ledwie zipją. Sadzone w tym samym czasie, blisko siebie, warunki takie same. Nie wiem co jest - szkodników nie widać.
serdecznie - Grażyna - Mój ogród...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”