Duże drzewo do ogrodu

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3728
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Post »

vins zerknijodo ogródka Nalewki - ona ma działkę na Warmii - strefa zatem ta sama ,co Twoja. Jeśli u niej coś rośnie - u ciebie też musi! Nalewka ma piękną skarpę bylinową - możesz sporo podpatrzeć. :D

Pytałeś czy mamy takie przykłady ogrodów... Oczywiście, że tak - mnóstwo ogrodów wykonanych przez forumowiczów w sekcji "Mój piękny ogród" :D
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
vins
50p
50p
Posty: 65
Od: 9 mar 2006, o 00:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post »

Dziękuje, już zaglądam. Poprosiłbym jeszcze o jakieś gatunki drzewek liściastych bądź iglaków, chodzi mi tutaj o coś w rodzaju wierzb szczepionych np. wierzba purpurowa.
Awatar użytkownika
vins
50p
50p
Posty: 65
Od: 9 mar 2006, o 00:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post »

Zapomniałem dodać , że pragnę aby ogród był piękny zarówno wioną jak i zimą oczywiście :)
Wejmutka
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 24 lip 2008, o 12:10
Lokalizacja: Trójmiasto

Post »

Ja proponuję:
- Wierzbę japońską (całolistna) 'Hakuro-Nishiki' jest bardzo ozdobna można ją przycinać np w kulę
- Wierzba szwajcarska Ober Donar - wolno rośnie, korona osiąga 1m średnicy
Mam oba drzewka, wierzba ma na wiosnę ozdobne bazie.
Awatar użytkownika
vins
50p
50p
Posty: 65
Od: 9 mar 2006, o 00:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post »

Tak te wierzby są prześliczne, właśnie chodzi mi o takie przykłady. Szukam tego co wolno rośnie, nie osiąga dużych rozmiarów, drzewa , krzewy. Serdecznie dziękuje za odpowiedź i czekam na więcej przykładów, może coś z iglaków...
Wejmutka
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 24 lip 2008, o 12:10
Lokalizacja: Trójmiasto

Post »

Z iglaków to świerk konica jest niewysoki i wolno rośnie
jagac1
50p
50p
Posty: 90
Od: 8 wrz 2008, o 13:22
Lokalizacja: Zza Buga

Post »

W kwestii formalnej:
- "Nigdy nie kłuć się z głupcem bo ludzie mogą nie dostrzec różnicy" - popraw sobie stopkę, bo kole w oczy.
/
Przepraszam, że się wtrącam ale raczej chodzi o kłótnię więc poprawna pisownia, kłucie nie bardzo tu pasuje
Pozdrawiam Agata
Awatar użytkownika
grzesiek_z
200p
200p
Posty: 207
Od: 13 paź 2008, o 12:19
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post »

Jeśli chodzi o iglaste dość ciekawe form może to: Cyprysik nutkajski "compakta"ok 1 m wysokość , Cyp. lawsona "bauthensis" ok 1m , świerk gniazdowy "nidiformis" ok 0,6 m świerk czarny "mariański " 0,6m jałowiec chiński "Robusta green" 1,5m Jałowiec pospolity "Gold Cone" 1,5m cała gama cyprysika groszkowego i i wiele innych . Wszelki miniatury świerka białego poza pomjając popularną Conice .....
Awatar użytkownika
vins
50p
50p
Posty: 65
Od: 9 mar 2006, o 00:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post »

O to bardzo dużo przykładów, bardzo dziękuje.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6530
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Cyprysiki nie nadają na się na Warmię, są za delikatne. Będą rosły do najbliższej zimy, ale mrozu i wiatrów nie przetrzymają.
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
vins
50p
50p
Posty: 65
Od: 9 mar 2006, o 00:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post »

O bardzo dziękuje, to przydatna wiadomość, a możesz powiedzieć co Ty byś zaproponowała. Myślałem o świerku kującym bądź stożkowym. Jeśli ktoś zna się na dobrym materiale na trawnik też proszę o podpowiedzi. Chodź jestem studentem ogrodnictwa, jeszcze bardzo dużo brakuje mi do tego aby wszystko prawidłowo i ładnie zaprojektować dlatego proszę Was o rady. Chciałbym poznać jak najlepiej rośliny ozdobne, bardziej skupiał bym się tutaj na drzewach i krzewach ozdobnych, co do kwiatów, bylin itd to może później.
Awatar użytkownika
vins
50p
50p
Posty: 65
Od: 9 mar 2006, o 00:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post »

Zastanawiam się nad wierzbą Hakuro i nie wiem czy to dobry pomysł :)
Awatar użytkownika
MartaG
500p
500p
Posty: 589
Od: 9 wrz 2008, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Post »

vins pisze:Chodź jestem studentem ogrodnictwa, jeszcze bardzo dużo brakuje mi do tego aby wszystko prawidłowo i ładnie zaprojektować dlatego proszę Was o rady. Chciałbym poznać jak najlepiej rośliny ozdobne, bardziej skupiał bym się tutaj na drzewach i krzewach ozdobnych, co do kwiatów, bylin itd to może później.
Nie wiem czy ten projekt to na zaliczenie czy robisz go dla kogoś za pieniądze, ale ja na Twoim miejscu wstydziłabym się przyznać że jestem studentem ogrodnictwa. Wystarczyło poszukać jakiejś bazy roślin w sieci albo kupić katalog roślin. Nawet jeśli inni forumowicze podadzą ci informacje na tacy, gatunki i odmiany to co z tego skoro np w Twojej okolicy będą nie do kupienia?
Rozumiem, że może brak Ci doświadczenia w ogrodzie, ale to Twój projekt i niestety minimum wysiłku intelektualnego trzeba w to włożyć. I przynajmniej mieć jakieś minimum wiedzy.
Jednak jest różnica pomiędzy początkującym projektantem a początkującym ogrodnikiem-amatorem.
Może przejrzyj co jest na rynku, co Ci się podoba i koncepcyjnie pasuje do tego ogrodu i jak już wybierzesz konkretne rośliny to pytaj na forum.
Nie ma gotowej recepty na ładny ogród, bo każdy jest inny a i gusta bywają różne.
Pozdrawiam, Marta
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”