Magnolia - jaką wybrać?

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Spacja
500p
500p
Posty: 500
Od: 28 kwie 2009, o 15:14
Lokalizacja: Z południa..., z południa Warszawy

Re: Magnolia - jaką wybrać?

Post »

Ja mam taką i jest piękna. W zeszłym roku i dwa lata temu dostała od zimy, ale się pięknie zregenerowała. Niezawodnie kwitnie. Ma piękne liście. Jestem zadowolona, że zdecydowałam się właśnie na tę odmianę. Nie pamiętam jaka to odmiana, muszę poszukać znacznika, gdzieś mam, ale to Magnolia Soulangeana.
Obecnie ma pąki, które pewnie rozwiną się na dniach. Tylko nieco słońca potrzeba. Może nawet jutro, bo dzisiaj u mnie pada cały czas.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Te "rozwinięte" zdjęcia są z poprzednich lat. Teraz jest sporo większa i kwiatów też więcej ;:138 Piękna jest.
halina522
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1037
Od: 18 lis 2009, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Magnolia - jaką wybrać?

Post »

halina522 pisze:Pięć lat temu kupiłam na allegrooo 10 sztuk różnych odmian małych sadzonek magnolii po ok.4zł ,nawiasem mówiąc zauroczona żeńskimi imionami.Przez dwie zimy wyginęła mi połowa,ale w tym roku po raz pierwszy cztery magnolie zakwitły.Nawet nie wiem jakie odmiany,bo przez te lata bez znaczników pomieszałam je.Ale są cudne choć niewielkie,mają po ok.0,5 metra.Jutro zrobię zdjęcia i dorzucę do wątku.Już mnie korci by znów kupić kilka sztuk.
Wklejam fotki moich magnolii wyhodowanych od rocznej sadzonki.Teraz przede mną identyfikacja. Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Na zdjęciach podobne,ale w realu różnią się barwa i długością płatków.
Halina
Awatar użytkownika
Safoya
500p
500p
Posty: 886
Od: 3 sie 2010, o 16:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Magnolia - jaką wybrać?

Post »

selli7 pisze:Wspomniana wcześniej magnolia, już lekko przekwitająca i zniszczona deszczem.Czy ktoś wie co to za odmiana? Ma gęsto ułożone kwiaty.Była okazalsza, ale pół drzewa ścięto podczas remontu starej willi :?


Obrazek
Czy to przypadkiem nie jest Magnolia Brozzoni?
Awatar użytkownika
Annar13
1000p
1000p
Posty: 2004
Od: 4 maja 2012, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: k/Poznania

Re: Magnolia - jaką wybrać?

Post »

Na mały ogródek polecam gwiaździstą. Kwitnie przepięknie i ma mnóstwo kwiatów.
U mnie wygląda tak:

Obrazek

Obrazek
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Magnolia - jaką wybrać?

Post »

Magnolia Brozzoni chyba to nie jest.Najbardziej pasowałaby mi do magnolii pośredniej 'Alexandrina', ale może też stara 'Verbanica', albo 'Pictures'.Może spróbować rozmnożyć przez sadzonki, choć w przypadku magnolii nie wiem czy się da.Inna sprawa jak po nie sięgnąć :roll:
Awatar użytkownika
marlenka
500p
500p
Posty: 782
Od: 26 lut 2011, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Trójmiasto (parapet zimą, balkon latem)

Re: Magnolia - jaką wybrać?

Post »

selli7 pisze:Wspomniana wcześniej magnolia, już lekko przekwitająca i zniszczona deszczem.Czy ktoś wie co to za odmiana? Ma gęsto ułożone kwiaty.Była okazalsza, ale pół drzewa ścięto podczas remontu starej willi :?


Obrazek
Jakie cudo!!! Orientujesz się czy kwitnie kilka razy w sezonie czy tylko na wiosnę raz?

-- 4 maja 2013, o 19:43 --
Spacja pisze:Ja mam taką i jest piękna. W zeszłym roku i dwa lata temu dostała od zimy, ale się pięknie zregenerowała. Niezawodnie kwitnie. Ma piękne liście. Jestem zadowolona, że zdecydowałam się właśnie na tę odmianę. Nie pamiętam jaka to odmiana, muszę poszukać znacznika, gdzieś mam, ale to Magnolia Soulangeana.
Obecnie ma pąki, które pewnie rozwiną się na dniach. Tylko nieco słońca potrzeba. Może nawet jutro, bo dzisiaj u mnie pada cały czas.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Te "rozwinięte" zdjęcia są z poprzednich lat. Teraz jest sporo większa i kwiatów też więcej ;:138 Piękna jest.
Kolejne cudo! Ach choruję na ich punkcie! Marzy mi się by w przyszłym ogrodzie rodziców było ich pełno. Marzę też by kiedyś mieć własny ogród z magnoliami, forsycjami, judaszowcami (chyba tak szła ta nazwa ;:173 ) i wiśniami japońskimi! Ogród pełen kwitnących drzew i krzewów.

Ogółem dziwi mnie, że w Polsce nie ma tej tradycji sadzenia w miastach wzdłuż chodników czy ulic kwitnących drzew jak np. w Japonii. Tam publiczne ulice wiosną są pełne kwiatów na drzewach, a u nas zawsze jakieś brzozy, choinki czy klony. Pięknie ale nudno.
Moje roślinki - wątek
Change blows through this house like the jasmine wind, F..head.
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Magnolia - jaką wybrać?

Post »

Moje magnolki ,,na dziś,,
SUZAN Obrazek Obrazek Obrazek
FEI HUANG
Obrazek Obrazek
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Magnolia - jaką wybrać?

Post »

marlenka
Ta ma kwiaty tylko na wiosnę, ale tak gęsto, że wygląda dosłownie jakby miała różowe liście.Podobny okaz rośnie w sąsiedniej miejscowości przy starej plebanii.Więc to chyba jakaś stara odmiana ;:173
Awatar użytkownika
Safoya
500p
500p
Posty: 886
Od: 3 sie 2010, o 16:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Magnolia - jaką wybrać?

Post »

A ja szukam jasno różowej i koniecznie pachnącej.
Czy ktoś zna taką?
marooda
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 16 maja 2011, o 18:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Magnolia - jaką wybrać?

Post »

A ja sobie pospisywałam i po roku od założenia wątku znowu kupię Mamie Magnolie :-) Wszystkie z tamtego roku pięknie odżyły.
wromark
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 11 cze 2013, o 20:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Magnolia czerwona GALAXY i 'Vulcan'

Post »

Poszukuję magnolii o czerwonych kwiatach. Nie lubię kwiatów w odcieniach różu i fioletu, przeczytałam gdzieś że magnolia galaxy ma czerwone kwiaty, wysłałam męża :D no i przywiózł, z plakietką z kwiatem w kolorze ciemnego różu, czy ktoś widział te kwiaty?!
Będę wdzięczna za pomoc
W końcu wsadzam ją dożywotnio :D
wromark
Awatar użytkownika
Tomek-Warszawa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3031
Od: 11 lut 2008, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa Magnolia GALAXY - czerwone czy różowa? Sprzeczne dane.

Post »

Obrazek

Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia.
wromark
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 11 cze 2013, o 20:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nowa Magnolia GALAXY - czerwone czy różowa? Sprzeczne dane.

Post »

Zauważ proszę, że pod pierwszym linkiem wskazano dwa kolory, a na google obrazy są zarówno czerwone jak i różowe, nadal mam mętlik
wromark
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”