Migdałek trójklapowy-wymagania,pielęgnacja

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Reniak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1898
Od: 6 cze 2009, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Śląskie

Migdałek trójklapowy-wymagania,pielęgnacja

Post »

Mój migdałek ma owoce ,w tej chwili są wielkości orzecha laskowego ,wyglądaja jakby morelka,czy to normalne?,czy na przykład nie uschnie po owocowaniu?Kiedyś zaowocował mi fikus beniaminek i niestety po owocowaniu usechł.Dodam tylko że posadziłam go rok temu.Bardzo dziękuję za ewentualną odpowiedź.
Awatar użytkownika
Reniak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1898
Od: 6 cze 2009, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Śląskie

Post »

Nikt mi nie odpowiedzial,ale szukałam też odpowiedzi w szkółkach,otóż prawdopodobniew związku z długo trwającą suszą mój Migdałek zaowocował,robią tak rośliny które wiedzą że padną.Muszę im oberwać szybko wszystkie owoce,trochę mi żal ,bo chciałabym widzieć jakby wyglądały dojrzałe,ale najpierw zrobię zdjęcia i przy okazji je wstawie.
bessa
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 9 kwie 2010, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Migdałek trójklapowy-wymagania,pielęgnacja

Post »

Kochani ostatnio usłyszałam coś co nie daje mi spokoju.Ktoś (podobno fachowiec),doradził mojej znajomej usunięcia migdałka szczepionego na pniu,dlatego że jest już stary (ma ok 18 lat).Dodam że jest w bardzo dobrym stanie i kwitł obficie mimo że nie był przycinany przez ostatnie trzy lata.W tym roku był przycięty sporo i wypuścił zdrowe gałązki.Ten fachowiec powiedział że drzewka szczepone na pniu żyją krócej.Wydaje mi się że to totalna bzdura,odradzam znajomej usunięcia drzewka,ale może się mylę.Proszę napiszcie jak to jest ,namawiam jej sąsiadkę żeby je posadziła u siebie,skoro znajoma chce je uśmiercić.
Fallenangelv
---
Posty: 1822
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: stary migdałek?

Post »

takiego ,,fachowca'' to kijem pogonić.Znajomy ma migdałek i on dopiero(moim zdaniem no i nie tylko :wink: )wygląda po ukończeniu kilkunastu lat.Zresztą jak każda roślina im starsza(i zdrowa)to ładniejsza.Jak drzewko zdrowe,kwitnie rośnie to dlaczego je wycinać?
bessa
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 9 kwie 2010, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: stary migdałek?

Post »

Bardzo dziękuję za odpowiedź.Cieszę się że miałam rację bo to piękne drzewko.Ten fachowiec albo taki głupi,albo pazerny bo robi mojej znajomej wycenę i posadzi rośliny ze swojego sklepu.Cieszę się że jesteście,bo zawsze można się poradzić jak ktoś wciska nam ciemnotę,bo sam jest ciemny albo chce zarobić.Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam :wit
Fallenangelv
---
Posty: 1822
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: stary migdałek?

Post »

W tym przypadku przez ,,fachowca'' przemawia zapewne pazerność na pieniądze.
Dorze jest jak się trafia na szkółkarza 9ew sprzedawcę)pasjonata.dla którego ważne są i rośliny a nie tylko pieniądze.Doradzi,pomoże a kto wie czasem w ten spsosób rodzą się przyjaźnie na lata.
Tych drugich omijać szerokim łukiemDobrze,że czasem są przyjaciele obok i wyczują pismo nosem :wink: .
Awatar użytkownika
grzesiek_z
200p
200p
Posty: 207
Od: 13 paź 2008, o 12:19
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: stary migdałek?

Post »

Jakoś nie bardzo to rozumiem usunąć bo stary. Głupota.
Powiedzmy czy
1. jest zarażony i usycha?
2. jest połamany ?
3. nie uzyskuje żadnych przyrostów i nie kwitnie?
4. nie podoba się właścicielce ?
5. bardzo brzydko wygląda jak kwitnie wiosną ?

Jak wszędzie padnie odpowiedź TAK to go usunąć. Ale nie z powodu że jest stary....
Drzewo jak ma uschnąć to usycha i samo się prosi o wycięcie (z jakiejś przyczyny) ale to chyba widać.
bessa
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 9 kwie 2010, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: stary migdałek?

Post »

Przejęłam się losem tego migdałka bo widać że jest zdrowy i piękny.Tak jak pisałam przez trzy lata nikt o niego nie dbał,zimą panowie zwalili na niego drewno,które przywieźli.Byłam pewna że już po nim.A on wiosną wszystkich zaskoczył,widać że chce żyć i jest silny.Znajoma twierdzi że robię wielkie halo o nic.A mnie drażni takie podejście do przyrody i ufanie ślepo temu co ktoś mówi.Kiedyś inna znajoma chciała wyrzucić beniamina do śmieci,był naprawdę mizerny miał tylko kilka listków,przygarnęłam biedactwo.Po kilku miesiącach gdy go zobaczyła,szczęka jej opadła,piękny gęsty,okaz zdrowia.Roślinki umieją się odwdzięczyć jak ktoś okaże im troskę.Już kilka roślinek udało mi się tak uratować,teraz będzie mi łatwiej.Z waszą wiedzą i moją intuicją uratuję jeszcze nie jedno biedactwo.Cieszę się że jesteście. ;:138
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: stary migdałek?

Post »

Eh, ta znajoma to pewnie z tych, co uważa, że stare zaorać, zaorane przykryć folią i postawić wszystko nowe, rośliny, donice, ruiny Akropolu i męża :;230

A na koniec podpisać pięciocyfrowy rachunek złotym piórem :uszy
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
Katarynka_80
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 13 cze 2008, o 16:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Migdałek trójklapowy-wymagania,pielęgnacja

Post »

Mam migdałka od trzech lat. Kiedy go kupiłam był malutki i miał parę kwiatów. Niestety w późniejszych latach nie zakwitł ani razu. Przeczytałam więc, że trzeba go podcinać w czerwcu i dzięki temu będzie miał piękne kwiaty. Tak też zrobiłam ale efektu nie widać. Pan ze sklepu ogrodniczego kazał mi się go pozbyć, bo jak twierdzi, odrasta się ten krzew, na którym był szczepiony migdałek, a po moich ukochanym krzewie nie ma już ani śladu. Kupiłam więc nowego migdałka, ale boję się, że podzieli los tego starego. Jak o niego dbać, abym mogła cieszyć się pięknym krzewem przez długie lata?
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3729
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Re: Migdałek trójklapowy

Post »

Przede wszystkim obrywaj wszystko co rośnie poniżej punktu szczepienia, bo faktycznie potrafi roślinę zdominować, przycinaj po kwitnieniu, posadź w osłoniętym miejscu. Trzeba go też chronić przed brunatną zgnilizną drzew pestkowych, która jest najczęstszą przyczyna wypadania migdałków.
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Rayy
200p
200p
Posty: 326
Od: 7 kwie 2011, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Migdałek tróklapowy

Post »

No i co? Przeżył?
Bo na moim też rozwijają się owoce suszę wykluczam- ziemia wokół niego jest cały czas wilgotna i raczej wygląda na zdrowego.
Więc obrywać czy nie?
pacpaw
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 3 cze 2011, o 08:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Migdałek tróklapowy

Post »

Hej. I jak z tymi owocami? Może wkleisz te zdjęcie? Mój migdałek w tym roku też owocuje i to bardzo obficie. Praktycznie z każdego kwiatu zawiązały się zielone owoce - dziwne bo potrafią być jakby czteroczęściowe (z czterema wypustkami), ale są tez pojedyńcze. Nie wiem czy wszystko jest w porządku...
Jakie byłoby wskazane postępowanie? Wyrwanie tych wszystkich owoców?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”