Budleja po zimie

Drzewa ozdobne
SLIMI
200p
200p
Posty: 240
Od: 21 kwie 2010, o 11:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Budleja po zimie

Post »

U mnie wszystkie przeżyły zimę ale zauważyłem że jeden najstarszy okaz zjadły już w całości ślimaki (czyli poza mrozem uważajcie także na nie). Jak znam życie mimo to kiedyś odbije... Pozostałe rosną dość szybko.
Awatar użytkownika
KochinyAndzi
100p
100p
Posty: 180
Od: 9 lut 2017, o 23:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Koronowo

Re: Budleja po zimie

Post »

Przyznam, że raczej nie doświadczyłam jeszcze takiego najazdu ślimaków, choć niedaleko przy strumieniu widuję takie nagie wielkie rude. Może nie lubią naszej gliniastej ziemi? A przecież sadziłam ich ulubione hosty i inne. Przeważnie trochę winniczków i mniejszych, ale zaraz lądują u kur ;:224 A tak z ciekawości, wiesz jakie ci tą budleję zjadły czy widzisz tylko efekt końcowy? Moje całkiem fajnie rosną na ziemi piaszczysto-gliniastej, w sumie jeszcze takiego dużego krzaczka już po obcięciu nie miałam ;:138
Z wszystkiego robimy sobie jaja.
Pozdrawiam, Andzia.
halina522
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1037
Od: 18 lis 2009, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Budleja po zimie

Post »

Witku,ale pięknie Ci rosną w tych doniczkach.Moje tak odbijają przy ziemi jak City Matic- ale corocznie dają z siebie wszystko i zakwitają.
Halina
chris26
100p
100p
Posty: 123
Od: 27 sie 2013, o 07:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazury, Mrągowo

Re: Budleja po zimie

Post »

Moja jedna Budleja nie odbiła, w zeszłym roku jedna osoba niechcący weszła i złamała tą niewielką sadzonkę, ma teraz około 4 cm nad ziemią, tzn. jest patyk i nic więcej.
Chłop z Mazur
CityMatic
100p
100p
Posty: 151
Od: 13 lis 2014, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Budleja po zimie

Post »

Obrazek
Moja budleja tworzy dopiero kłosy kwiatowe- będzie ich dużo bo po zimie dużo wyrosło łodyg głównych i przynajmniej na każdej jest 2-3 kwiaty.
Pozdrawiam Paweł
CityMatic
100p
100p
Posty: 151
Od: 13 lis 2014, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Budleja po zimie

Post »

:tan Już kwitnie - wabi mnóstwo motyli i w tym roku wyjątkowo pachnie- zapachem jabłkowo truskawkowym......zawsze jabłkowym i to bardziej fermentującym.
Pozdrawiam Paweł
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”