Budleja po zimie

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
PUMA72
200p
200p
Posty: 383
Od: 2 maja 2011, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Budleja po zimie

Post »

Moje dwie Budleje już kwitną "Black Knight" w rzeczywistości jest b. ciemna zdjęcie nie oddało koloru.
Obrazek

Obrazek
Lev779
100p
100p
Posty: 136
Od: 12 lis 2011, o 04:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Budleja po zimie

Post »

2 budleje hoduję drugi rok w donicach, w tym roku kupiłam dwie następne, niestety, jedna z nich połamała się w transporcie tak, że nad ziemią nic nie zostało. ;:145
Czy jest jeszcze szansa, że coś odbije od korzenia?
Pozdrawiam
Gosia
CityMatic
100p
100p
Posty: 151
Od: 13 lis 2014, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Budleja po zimie

Post »

Tak odbije - tylko postaw ją do cienia i podlewaj niewielką ilością wody co 3-4 dni do zimy powinna wypuścić listki ;:333
Pozdrawiam Paweł
Lev779
100p
100p
Posty: 136
Od: 12 lis 2011, o 04:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Budleja po zimie

Post »

Dziękuję bardzo za informację. Od razu wstąpiły we mnie nowe siły. Zrobię, jak radzisz ;:138 Pytałam sprzedawcę, ale nie raczył mi odpisać.
Pozdrawiam
Gosia
Carmelka33
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 21 sie 2016, o 15:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Budleja po zimie

Post »

Moja w tym roku posadzona,poprzednia niestety mimo okrycia przemarzła, tyle że zauważyłam ,że do tej tak motyli nie ciągnie :(
Obrazek
Awatar użytkownika
beyaros
100p
100p
Posty: 114
Od: 24 lut 2013, o 23:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Budleja po zimie

Post »

Pora na małe podsumowanie. W ubiegłym roku posadziłem 11 budlei, samodzielnie wyhodowanych z nasion. Nie były niczym okrywane na zimę. Wiosną, gdy je przycinałem, wszystkie miały żywe pędy. Ale tylko 3 odbiły i teraz pięknie kwitną. Myślę, że pozostałe przemarzły już po przycięciu podczas nocnych przymrozków w kwietniu (przycinane były 1 kwietnia). Spotkałem się z opinią, że takie wiosenne przymrozki są bardzo niebezpieczne dla budlei zaraz po przycięciu. Znalazłem poradę, żeby przycinać budleję pod koniec kwietnia, a nawet na początku maja. Co prawda, takie cięcie opóźni kwitnienie, ale daje pewność, że roślina nie przemarznie.
Pozdrawiam, Jarek
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3079
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: Budleja po zimie

Post »

Czy marzec to dobry moment aby przyciąć budleje?
CityMatic
100p
100p
Posty: 151
Od: 13 lis 2014, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Budleja po zimie

Post »

Ja jeszcze czekam...aż wypuści pierwsze listki(nabrzmieją pąki) poczekaj do końca marca - Budleja jeszcze śpi, jak Ci bardzo przeszkadza to zwiąż ją sznurkiem.
Pozdrawiam Paweł
Awatar użytkownika
norniczka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 2 mar 2017, o 22:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wolbrom - małopolskie

Re: Budleja po zimie

Post »

beyaros pisze:Pora na małe podsumowanie. W ubiegłym roku posadziłem 11 budlei, samodzielnie wyhodowanych z nasion.
Witam . Zazdroszcze ,ja dopiero od zeszłego roku mam budleje 3 kolory pieknie kwitły , ale szczerze mówiac nie wpadłam na to żeby zebrac nasionka i wysiać ..... mógłbys napisać coś wiecej o wysiewaniu w jakim terminie czy od razu do gruntu czy z rozsad .
Pozdrawiam Ewa
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3079
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: Budleja po zimie

Post »

Tak zrobię ,jeszcze poczekam.dzięki
Awatar użytkownika
aldi42
100p
100p
Posty: 118
Od: 8 wrz 2011, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Anielin

Re: Budleja po zimie

Post »

O kurka ;:14 Czytam tak sobie i żałuję, przycięłam moją trzy - letnią budleję w zeszłym tygodniu - mogłam się wstrzymać - mam nadzieję, że nie zmarźnie. Zebrałam też trochę nasionek i wysiałam do pojemniczka po lodach - zobaczymy czy wykiełkują. :roll:
CityMatic
100p
100p
Posty: 151
Od: 13 lis 2014, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Budleja po zimie

Post »

:heja dzisiaj zrobiłem sobie rekonesans przy roślince i o dziwo, jest przecież chłodno, budleja w tym roku już puściła listki. Ok 20 cm nad ziemią wyrosło ich kilkanaście....może to dobry znak i wygląda na to, że roślinka ta lubi mroźne zimy. przez ostatnie lata bardzo późno budziła się do życia, a było dużo cieplej.
Teraz trzeba obserwować jak wysoko puści soki i resztę ładnie obciąć :roll:
Pozdrawiam Paweł
Awatar użytkownika
KochinyAndzi
100p
100p
Posty: 180
Od: 9 lut 2017, o 23:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Koronowo

Re: Budleja po zimie

Post »

:wit
U mnie też budlejka pięknie przezimowała, a nawet miała tak rozbudowany system korzeniowy, że 4 sadzoneczki są dodatkowo, oczywiście musiałam sekatorem odcinać ;:138
Pozdrawiam, Andzia
Z wszystkiego robimy sobie jaja.
Pozdrawiam, Andzia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”