Wiciokrzew - rozstaw

Drzewa ozdobne
lukas3339
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 15 mar 2010, o 20:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Wiciokrzew - rozstaw

Post »

Mam szalony plan obsadzić ok 30m siatki jakimś pnączem. :D Po przeczytaniu masy postów wybór padł na wiciokrzew a konkretnie na wiciokrzew Henryego. Wg. opinii nie rośnie aż tak szaleńczo jak bluszcz, jest trochę lżejszy a więc nie obwiesi siatki tak mocno. Poza tym zależy mi na zimozielonym. Mam tylko wątpliwości co do wiatrów. Bo będzie rósł w miejscu nieosłoniętym, właściwie to on ma stworzyć zasłonę od wiatru. No i teraz pytanie czy rzeczywiście rzucać sie na tę odmianę czy może jakąś inną? I w jakim rozstawie sadzić roślinki?
Awatar użytkownika
szpynda
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 25 kwie 2011, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ennis/Irlandia

Re: Wiciokrzew - rozstaw

Post »

Dołączam się do pytania, a w zasadzie szukam informacji w jakich odstępach posadzić wiciokrzew (pomorski najprawdopodobniej) od siebie i innych roślin, np. Clematisów i Jasminum?. Jak szeroko się rozrasta?
EDIT:
Wyczytałem, że Wiciokrzew nie nadaje się na ogrodzenia do 2 m. A ja mam właśnie takie. Hm... Za niskie? Nie będzie kwitnąć ani się dobrze rozrastać?
Jasminodies
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 5 maja 2011, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wiciokrzew - rozstaw

Post »

Witam,
ja również podpinam się pod temat - w sprawie sadzenia wiciokrzewu (np. przewiercień) - mianowicie - proszę o radę, czy nadaje się do posadzenia pod kilkunastoletnią wiśnią - czy nie będzie miał za sucho - pod drzewem i czy taka propozycja wyglądać będzie "ładnie" i czy będzie korzystna dla obu roślin?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Alionuszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5766
Od: 16 cze 2009, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z zielonych płuc Śląska

Re: Wiciokrzew - rozstaw

Post »

Wiciokrzewy nie rosną do dwóch metrów...sa o wiele wyższe,oczywiście po paru latach ...
Moje wiciokrzewy jeden Serotina ,rośnie w odległości 1 m od drugiego ...wcześniej kwitnącego
Miałam wątpliwą przyjemność je przesadzać ... :wink: korzenie są grube i długie...palowe,czyli odpowiednia odległość jednego od drugiego musi być zachowana...
Rozrasta się na boki,wypuszcza swoje długie pędy i owija się o wszystko co napotka...Może być narażony na mączniaka i masę mszyc,trzeba wcześniej pomyśleć ,aby szkodniki nie przystąpiły do żeru... :wink: bo po kwitnieniu...Stanowisko najlepiej w półcieniu...
Polecam clematisy na płot,rozpoczynając od Atragene najwcześniej kwitnącego ,po Viticelle ... :D
Pozdrawiam Nela
Ogródkowe rozmaitości
magis
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 16 mar 2010, o 08:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Łęczycy

Re: Wiciokrzew - rozstaw

Post »

Pytanie w temacie: co ile powinnam posadzić wiciokrzew zaostrzony przy siatce na dł. 21 m? Nie wiem, ile sadzonek powinnam zamówić.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam, Ania :)
Lepiej być sobą niż być kimś
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wiciokrzew - rozstaw

Post »

Jako posiadacz zaostrzonego powiem tak szybko rośnie do góry /nawet 2 m w ciągu sezonu ) dla szybszego efektu 2 sztuki na metr.
Jest on co prawda zimozielony,ale zależnie jaka jest zima.W tym roku mnie zadziwił długa była co prawda, ale nie mroźna i idzie już do góry z tych dwóch metrów wysokości.Poprzedniej zimy musiał być przycięty przy samej ziemi/ oczywiście też puściłem na kracie , strona południowa czyli najcieplejsza / i odbił ładnie z korzenia, zawsze odbija.U mnie rośnie piąty rok.
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Wiciokrzew - rozstaw

Post »

Witam.
Mam pytanie: czy mogę posadzić wiciokrzew (pomorski na przykład?) pod bardzo wysoką sosną i bardzo od dołu ogołoconą? Na ponad trzy metry od dołu, ma goły pień. Nie będzie miał on tam za kwaśno? Dodam, że sosna stoi sobie samotnie w pełnym słońcu.
Pytam akurat o wiciokrzew, bo nieopodal jest huśtawka. Pięknie by pachniał i prezentował się tam ten wiciokrzew.
Z góry dziękuję za wszelakie odpowiedzi :)
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wiciokrzew - rozstaw

Post »

:roll: może mieć on tam za sucho.Gleba pod sosną jest niezbyt bogata również w składniki pokarmowe.
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Wiciokrzew - rozstaw

Post »

A masz może jakieś inne propozycje?
Jeśli chodzi o suchotę, to będę go podlewać tak czy siak -to nie byłby dla mnie żaden problem. Gdy będę więc podlewać, to da radę w takim miejscu?
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wiciokrzew - rozstaw

Post »

Jakby podsypał mu ziemi ,a potem wzmacniał /podlewanie można odpuścić w drugim lub trzecim roku , zresztą będziesz widzieć jak się on będzie zachowywał ,a przesadzić można w razie czego w inne miejsce.
Tylko będzie potrzebne zapewne ----dołek ----agrowłóknina -----ziemia------wiciokrzew.

Ja pod mirabelką mam posadzony hedera helix.I obok rosną nawet pod koroną pałki wodne, ale tam mokro .

Widząc jak sąsiad posadził azalię w glinie i mu kwitnie i nie okrywa to jestem w sumie we wszystko uwierzyć :lol:
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Wiciokrzew - rozstaw

Post »

A agrowłóknina to po co? Przepraszam, za zapewne głupkowate pytanie, ale zaczynam dopiero swą przygodę z ogrodem.
A podlewając miałam oczywiście i zamiar nawozić, tak jak to robię od zawsze na balkonie. :)
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wiciokrzew - rozstaw

Post »

Nie wiem czy zda w tym przypadku egzamin ,ale być może zapewni dostęp dobrej ziemi i składników tylko i wyłącznie wiciokrzewowi a nie żarłocznej sośnie
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Wiciokrzew - rozstaw

Post »

aaaaaa... dziękuję Ci za podpowiedzi. Do soboty mam czas do namysłu, co z tym wiciokrzewem, a raczej sosną zrobić. ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”