Iglaki na taras,jakie wybrać

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
ozilek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 27 mar 2011, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Iglaki na taras,jakie wybrać

Post »

Potrzebuję 3 szt, "jakiś" iglaków. Ograniczenie jest takie że nie mogą być większe niz ok 80-100 cm, czyli dobrze gdyby mozna było je podcinać, nie moga byc w środku suche-brązowe, no i fajnie gdyby zyły dłużej niż np. 2-3 lata....co wybrąc?oczywiście będa rosły sobie w donicach. taras słoneczny, nawet bardzo, ale trochę cienia da się zorganizowac! Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
(w innym wątku zwrociłem się do Was o ocene rododendronu, wiec gdyby ktoś mógł mi pomóc to bardzo proszę!)
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3729
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Re: Jakie iglaki wybrać na taras

Post »

http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Menysek
200p
200p
Posty: 419
Od: 24 paź 2007, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wschodu

Re: Jakie iglaki wybrać na taras

Post »

Niestety zarówno wskazane wątki jak i inne przeze mnie wyszukane nie spełniają kryteriów zapytania - jak dla mnie.
Poczytałam, poczytałam i dalej nie wiem, od jakich prostych krzewów i drzew do donicy zacząć :cry:
Dodatkowym problemem jest miejsce ogródka - dziki wschód :wink: nawet w Tatarach krokusy wcześniej kwitną niż u mnie, a przemarza mi wszystko oprócz rokitnika. A może to dobra roślina do donicy???
Jeśli macie doświadczenia to bardzo poproszę.
"W przedziwnym mieszkam ogrodzie, gdzie żyją kwiaty i dzieci, i gdzie po słońca zachodzie uśmiech nam z oczu świeci...
I pielęgnuję murawę, plewiąc z niej chwasty i osty, by każdy, patrząc na trawę, duszą, jak trawa, był prosty."
. L. Staff

Monika - "Przy malowniczej drodze"
mario222
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 20 kwie 2017, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Rośliny na bardzo nasłoneczniony taras

Post »

Cześć,

Zwracam się do Was z ogromną prośbą o pomoc w dobraniu roślin w miejsce, które znajduje się w pełnym słońcu (bez żadnego zadaszenia).

Posiadam 4 metrowe donice, do których w najbliższym czasie planuję wsadzić rośliny, ale niestety z braku wiedzy potrzebuję pomocy.

Chodzi mi głównie o rośliny, które pozwolą odsłonić się w pewien sposób od ulicy/ sąsiada- mam na myśli głównie iglaki, ale z tego co mi wiadomo żadne z nich nie wytrzymają zimy -- ?

Czy moglibyście proszę doradzić mi w tej kwestii?

Z góry dziękuję za pomoc :) :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”