Żywopłot z ligustru

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21680
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Wystarczy każdej wiosny podsypać nawozu z dużą zawartością azotu np.azofoski .
Zaniepokoiło mnie cos innego w Twoim poście :D ..."BY URÓSŁ ILE TO MOŻLIWE"
Nie możesz tak prowadzić żywopłotu z ligustru bo bardzo szybko będziesz miał od dołu zdrewniałe gołe badyle a nie żywopłot,który ma coś osłaniać.Żywopłot taki musi być cięty minimum 2 razy w roku już od maleńkich sadzonek co spowoduje,że będzie się ładnie zagęszczał.
Aby poczytać o technice cięcia żywopłotu i jego uprawie wpisz w wyszukiwarkę po kolei frazę:żywopłot i liguster i znajdziesz mnóstwo informacji na ten temat.
Pozdrawiam .
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
ondre
50p
50p
Posty: 51
Od: 4 paź 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Beskid Żywiecki

Post »

Dzięki za odpowiedź :!: :D
Posty o ligustrze przeczytałem. Oczywiście, że podcinałem w pażdzierniku bo były za świeże sadzonki. W tym roku zobaczę, czy można dwa razy przycinać już, czy tylko na jesień. A co do azofoski to sądzę, że nie spalę młodych roślin miejscowym nadmiarem nawozu.
pozdrawiam forumowiczów :D
agnieszka12
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 10 maja 2007, o 12:32
Lokalizacja: Pomorskie

Post »

Ja pod ligustr sypie skoszoną trawę i jak widać służy mu to.
Tak jak ktoś tu już wspominał pamiętaj o cięciu ligustra aby go zakrzewić/zagęśić.
Słyszałam też o sypaniu saletry na jesień pod ligustr, ale sama nie stosowałam, więc nie powiem jak jest.
Stokrotka rosła polna....
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10364
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

Ten ligustr był sadzony w dwóch rzędach- przed i za siatką, w 1996 roku.
Tak wyglądał w 2003, gdy go zostawiałm pod opieką rodziny :-)
Woda, Azofoska i 2 x w roku, nożyce elektryczne w ręce kobiety.
Strzyżony w klasyczny bankiet dwuczęsciowy - "murek z przodu" + od strony ulicy półkule + blanki lub półłuki na górze, ( w zalezności od roku i nastroju)

Polecam - tanie nasadzenia, mało roboty, a bardzo efektowny wygląd. I duuużo ptasich gniazd w środku :)
Obrazek Obrazek
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Trochę nieprzyjemny zapach podczas kwitnięcia bardzo duszący reszta ok . :D
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Grzegorzu ja mam żywopłot z ligustru o długości 45 metrów i żadnego nieprzyjemnego zapachu nie stwierdziłem. Może dlatego, ze tnę go ostro i przez to prawie nie kwitnie.
Żywopłot masz Haniu ładnie przycięty. Gratuluję. :lol:
Pozdrawiam Andrzej.
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Andrzeju ja miałem na początku ogrodzoną z wszystkich stron moją działkę 700m2 czyli prawie 100mb wys na 1,8 m wycinany w mur zamkowy no i niestety musiałem wszystko usunąć ponieważ, zawsze gdzieś kwitł a zapach był tak intensywny że nie szło wytrzymać. Przeszkadzało nawet moim sąsiadom.Obcinanie zajmowało mi wiele godzin. fakt że płot nie do przejścia no i to prawda ze dużo gniazd z ptakami .
chwaścik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 643
Od: 28 maja 2007, o 07:22
Lokalizacja: podkarpackie

Post »

Ligustr nie pachnący? :shock: No, to coś ciekawego. . . musi być jakaś odmiana.

W mojej okolicy wzdłuż ulic i ogródków działkowych często rosną ligustry czasami straszliwie zaniedbane ale przez to kwitnące. . . a zapach? Powalający jako rzadko co, uff… Przy czym ja akurat jego zapach lubię. :)
Awatar użytkownika
ZENOBIUSZ
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4216
Od: 2 sty 2008, o 07:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

A może tak ładny zwarty doskonały do strzyżenia o pięknej soczysto zielonej barwie liści, żywopłot z irgi błyszczącej :o Z tych krzewów utworzyłem żywopłot o długości 35 m, i jestem z niego bardzo zadowolony,dodatkowo w okresie jesiennym przebarwia się na kolorczerwony.Jest krzewem godnym poleceni :o __________________________
Pozdrawiam Zenek Obrazek
chwaścik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 643
Od: 28 maja 2007, o 07:22
Lokalizacja: podkarpackie

Post »

ZENOBIUSZ pisze:A może tak ładny zwarty doskonały do strzyżenia o pięknej soczysto zielonej barwie liści, żywopłot z irgi błyszczącej
Szukałem po sklepach w tamtym roku i nigdzie nie widziałem, ba nigdy świadomie na żywo nie widziałem, popularna to ona chyba nie jest niestety :(
Awatar użytkownika
ZENOBIUSZ
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4216
Od: 2 sty 2008, o 07:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

Irga jest krzewem popularnym,choć może rzadziej sadzonym w formie żywopłotowym z uwagi na wyższą cenę.Ja swoją kupowałem około 10 lat temu w okresie jesiennym kopaną z gruntu i pakowaną w wiązki po 25 lub 50 szt. Wszystkie posadzone krzewy przyjeły się w 100%po mimo srogiej zimy. Pytać o nią należy w większych sklepach ogrodniczych, lub u producentów.

________________________
Pozdrawiam Zenek
bolekso
200p
200p
Posty: 442
Od: 11 mar 2012, o 08:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Żywopłot

Post »

Jeśji ma być cięty może być tylko z takich samych roślin, w przeciwnym wypadku wygląda źle. Tylko cięty osłania,oddziela,izoluje (sezonowo lub cały rok ) w zależności od potrzeb.Trudno w tym przypadku mówic o nudzie, wazna jest funkcja którą ma spełnić.Tworzy też lepsze waruki wewnątrz ogrodu i wtedy można się naprawdę rozwinąć.
Pozdrawiam ! Zyczę sukcesów ! Bolek
j2702
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 18 maja 2008, o 12:04

Sadzonki

Post »

Chciałbym sam wychodowac sadzonki ligustera aby dosadzić niskie roślinki między przerzedzony dołem stary zywopłot>jak sie do tego zabrać?Dzięki z gory za porady ;:18
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”