Budleja - jak ciąć

Drzewa ozdobne
Barbara2000
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 662
Od: 29 lip 2008, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Budleja Dawida

Post »

Gaura, jak tam Twoje siewki budleji? Zakwitły w pierwszym roku i czy ewentualnie powtórzyły kolor mamy?
Awatar użytkownika
gaura
500p
500p
Posty: 860
Od: 14 lut 2013, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Budleja Dawida

Post »

Siałam z nasion z torebki, więc kolory będą niespodzianką.
Z siewek wyrosły fajnie rozkrzewione egzemplarze, ale niestety jeszcze nie zakwitły.
Pewnie w przyszłym roku się odwdzięczą :D
Pozdrawiam, Kasia
Awatar użytkownika
Ciotka Klotka
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 2 lut 2013, o 21:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Budleja Dawida

Post »

Witam serdecznie :wit
Pomalutku zaczyna się sezon, poczytałam za co jestem wdzięczna. Teraz wiem co i jak. Ponieważ chcę dużo " motylich krzewów" postanowiłam posiać z racji oszczędności finansowych. Czy się uda ;:218 dam znać.
Pozdrawiam i aby do wiosenki
Aneta
Awatar użytkownika
Metello
100p
100p
Posty: 104
Od: 10 wrz 2014, o 21:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Budleja Dawida

Post »

Na pewno się uda :) ,
ja w ubiegłym roku wysiałam bardzo dużo nasion białej i różowej, wzeszły chyba wszystkie, część przepikowałam na miejsce stałe a reszta czeka w doniczkach, w nieogrzewanej szklarni na wiosnę, bo chcę zrobić żywopłot z tych cudnych krzaków i zwabić mnóstwo pożytecznych motyli i innych owadów.
pozdrawiam Mariola
bynajmniej to nie przynajmniej!
henryka
200p
200p
Posty: 374
Od: 13 lut 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Budleja Dawida

Post »

Zachęciłyście mnie do poszukania nasion. Bardzo lubię obserwować rośliny jak rozwijają się z nasion i ogromnie mnie cieszą wyhodowane samodzielnie sadzonki. Na moich parapetach robi się coraz ciaśniej, ale budleja jeszcze się zmieści. Napiszę co mi z tego wyjdzie.
katya11
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 4 lut 2014, o 10:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Budleja Dawida

Post »

Ma ktoś odmianę Flower power? W pierwszym roku po wsadzeniu u mnie miała kwiaty w kolorze fioletowo pomarańczowym , a w następnym roku zakwitła na fioletowo co może być przyczyną ?
Pozdrawiam Kasia
roisyb
50p
50p
Posty: 81
Od: 19 lut 2012, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wysokie k. Nowego Sącza

Re: Budleja Dawida

Post »

Podpinam się pod pytanie o odmianę flower power. Planuję zakup a nie chciałbym wydawać na coś co w rzeczywistości nijak się ma do zakładanego koloru.
Marzena77
500p
500p
Posty: 878
Od: 6 lip 2014, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Budleja Dawida

Post »

Moja flower-power wygląda tak:
Obrazek
Moim zdaniem trochę się różni ale co tam ważne że lubią ją motyle
roisyb
50p
50p
Posty: 81
Od: 19 lut 2012, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wysokie k. Nowego Sącza

Re: Budleja Dawida

Post »

Ciekawie wygląda a jak cały krzak będzie w takich kwiatkach :d
marvin51
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 21 mar 2015, o 11:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Budleja Dawida

Post »

Witam. Proszę o poradę osoby mające budleje. Mam przy domu 2 stare krzewy bzu i chcemy je wyciąć, bo brakuję już nerwów na ciągłą walkę z jej odrostami, poza tym krótko kwitnie. Zastanawiam się czy w ich miejscu można by posadzić budleje- jest to miejsce bardzo słoneczne od południa. Budleja wydaje się być fajnym krzewem, najbardziej mnie interesuję czy budleja jest też ekspansywna z odrostami podziemnymi jak bez? Chciałabym ,żeby przesłania trochę okno. Na jaką wysokość może urosnąć? I jeszcze jedno u mnie jest mocno przepuszczalna, piaszczysta ziemia. Czy da radę rosnąć w takiej glebie?

Obrazek

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam Asia
Marzena77
500p
500p
Posty: 878
Od: 6 lip 2014, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Budleja Dawida

Post »

marvin51Moja budleja obecnie rośnie na pełnym słońcu i nic jej nie ma.Nie puszcza odrostów.Powinna sobie poradzić na takiej ziemi a dorasta do 1,5 metra przynajmniej u mnie
Awatar użytkownika
Rudominka
200p
200p
Posty: 492
Od: 9 wrz 2010, o 21:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Budleja Dawida

Post »

U mnie budleje rosną w byle jakiej piaszczystej ziemi, jedynie na zimę kopczykuję kompostem, a potem rozgarniam. Osiąga wysokość do 1.7 m ale tnę ją bardzo nisko. Są też odmiany naturalnie małe, mają w nazwie słowo nano. Rozłóg nie zauważyłam :)
stempel81
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 31 lip 2013, o 08:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Karniszewo, pow. gnieźnieński
Kontakt:

Re: Budleja Dawida

Post »

Buddleja potrafi dorastać nawet do 3 metrów, ale jeśli się ją tnie co roku, co powinno się robić, to osiągnie w zależności od odmiany od 80 cm (White Ball) do 2 m (Royal Red, Black Knight, White profusion). Pośrednie odmiany to Nanho White, Nanho Blue i Nanho Purple. Jest jeszcze wieli innych o różnych wzroście i kolorze kwiatów i liści. Ogólnie buddleje powinno się sadzić w miejscu osłoniętym od wiatrów (szczególnie zimowych), na zimę kopczykować, i przycinać wiosną, bo wtedy ładniej kwitną.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”