ekspresowo rosnąca odmiana

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Justyna123_2007
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 13 paź 2010, o 07:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

ekspresowo rosnąca odmiana

Post »

Witam,
poszukuję jakiegoś rozwiązania dotyczącego zasłonięcia brzydkiej, popękanej ściany a w zasadzie muru oddzielającego od sąsiada. Jest on bardzo wysoki na ok. 3 metry. Dotychczas posadzone było tam winogrono i jakoś przyzwoicie to wyglądało. Teraz jednak czeka mnie komunia a jak wiadomo do maja nic tam się nie opuści z tego winogrona i przeraża mnie, że goście zobaczą taką ścianę okropną. Czy jest jakaś odmiana pnącz, która zakryłaby choć częściowo ten widok przed majem?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
bystrzanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 551
Od: 26 wrz 2010, o 17:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bystra k. Bielska Białej

Re: ekspresowo rosnąca odmiana

Post »

Ja mam duże wątpliwości... Bo tu chodzi o przyrost rzędu 2 metrów (zakładając, że kupisz metrowe rośliny) w jedną wiosnę. No i chyba szkoda tych winorośli. A gdyby tak na czas przyjęcia ścinę zasłonić np. matą trzcinową?
tutaj są różne obrazki jak to może wyglądać: obrazki z wyszukiwarki
Takie maty są dostępne w większości marketów ogrodowo-budowlanych.
Tomek_MM
500p
500p
Posty: 528
Od: 6 mar 2009, o 13:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolskie

Re: ekspresowo rosnąca odmiana

Post »

no właśnie, możesz zasłonić to po prostu przecież żadna roślina nie urośnie w tak krótkim czasie, to niewykonalne chyba że przez zimę będziesz hodować jakieś pnącze w domu i na wiosnę wyniesiesz to pod mur i jakoś przyczepisz do niego ale to chyba lekka przesada z kombinacjami. może kup po prostu worek wapna, zmieszaj z wodą na wiosnę i zachlastaj to na biało, może się nie będzie rzucać tak w oczy?
Awatar użytkownika
vitoldo
500p
500p
Posty: 923
Od: 6 cze 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: ekspresowo rosnąca odmiana

Post »

Tomek_MM pisze:no właśnie, możesz zasłonić to po prostu przecież żadna roślina nie urośnie w tak krótkim czasie, to niewykonalne chyba że przez zimę będziesz hodować jakieś pnącze w domu i na wiosnę wyniesiesz to pod mur i jakoś przyczepisz do niego ale to chyba lekka przesada z kombinacjami.
No, bambus to by spokojnie urósł te kilka metrów, ale niestety nie w naszym klimacie :;230
To mój ogród jest dla mnie, a nie ja dla mojego ogrodu
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: ekspresowo rosnąca odmiana

Post »

"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”