Perełkowiec japoński,szupin(Styphnolobium japonicum)

Drzewa ozdobne
Jjag
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 27 sie 2010, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: perełkowiec

Post »

Dziękuję za informacje,
będę się rozglądał za perełkowcami "Little Baby" i "Japanese",
ciekawe, że mogą kwitnąć pod koniec zimy lub pod koniec lata.
Heinricus
50p
50p
Posty: 50
Od: 13 maja 2010, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: perełkowiec

Post »

Witam. Posiadam perełkowca od ok. 8- 10 lat. Ma ok. 7 m wysokości i nigdy nie był chroniony przed mrozem. Nigdy też nie zauważyłem wyraźnych uszkodzeń mrozowych. Perełkowiec niestety późno wchodzi w okres kwitnienia, można to przyśpieszyć szczepiąc podkładkę zrazem pobranym z drzewa dorosłego. Mnie niestety nie udało się zdobyć takich zrazów, a samego szczepienia próbowałem z dobrym skutkiem.
Awatar użytkownika
GrzegorzR
200p
200p
Posty: 483
Od: 25 maja 2009, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 8 min na południe od Wrocławia

Re: perełkowiec

Post »

A gdzie ten perełkowiec rośnie? Tzn w jakim rejonie Polski.
Jestem JA i MOJE bagno!
Jeśli masz przepiękną żonę, odlotową kochankę,super brykę, nie masz kłopotów z urzędem podatkowym i prokuratorem, a gdy wychodzisz na ulicę świeci słońce i wszyscy się do ciebie uśmiechają - narkotykom powiedz NIE!
Heinricus
50p
50p
Posty: 50
Od: 13 maja 2010, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: perełkowiec

Post »

Podkarpackie
Awatar użytkownika
Rennni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1185
Od: 22 lip 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Czechy środkowe

Re: perełkowiec

Post »

W zeszłym roku kupiłam Little baby i przezimowała w 5C, wiele liści spadalo.....ciąć ten krzew? Czy mam zostawić, jak chcesz się rozwijać? W internet jest bardzo mało informacji na temat ;:218

Obrazek
Przepraszam za błędy w tekście, ale ja nie jestem z Polski, czytam i rozumiem ale nie mogę napisać tekst ... piszę tylko przez online tłumacza ;-)
emalia112
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1406
Od: 14 sty 2014, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: perełkowiec

Post »

Dwa lat temu kupiłam w dosyć znanej szkółce na Al.. perełkowca robiłam dosyć duże zakupy wiec drugiego dostałam gratis. Posadziłam, oba się ładnie przyjęły. W ubiegłym roku jeden z nich w sierpniu mi zakwitł. Nawet to było ładne, choć byłam trochę rozczarowana, bo kwiaty były wyraźnie żółte nie kremowe.Kształtem podobne trochę do akacji tylko drobniejsze. No niby się wszystko zgadzało. Dziś przeglądałam internet, bo chce go trochę przyciąć i dowiedziałam się, że perełkowiec najwcześniej kwitnie po dwudziestu latach. Niepokoi mnie to , bo miejsce jest przeznaczone na duże monumentalne drzewo, a nie na jakiegoś mikrusa w stylu robini. Jest jeszcze czas by go przesadzić . Czy ktoś z was zna drzewko( ewentualnie krzew) które kwitnie w sierpniu , a kwiatach łubinowych zebranych w wiechy, kolor jasno żółty. A może zdarzają sie perełkowce, które kwitną wcześniej?
Tomek_MM
500p
500p
Posty: 528
Od: 6 mar 2009, o 13:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolskie

Re: perełkowiec

Post »

Trzeba rozdzielić dwie sprawy, perełkowiec japoński oraz Little Baby - dwie zupełnie rożne rośliny. Pierwsza to monumentalne drzewo, spokojnie nadaje się do naszego klimatu, marzną tylko młodziaki. A Little Baby to musi stać w zimie w domu, na dworze nie ma szans. I to karlowa odmiana.
emalia112
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1406
Od: 14 sty 2014, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: perełkowiec

Post »

Ja kupiłam, a przynajmniej tak mi się wydaje duże piękne drzewo tzn w przyszłości ma być takie. I wszystko się zgadza to jest perełkowiec japoński. To drzewo według Googli ma zacząć kwitnąć w wieku 20 lat. Mnie jednak zakwitło w wieku 3 lat i przez to mam wątpliwości. To miejsce, gdzie rośnie jest przeznaczone na duże drzewo, maluchy mnie nie interesują, żadne "litte" u mnie nie ma wstępu. W ubiegłym roku i tej zimy okrywałam go, pewnie niepotrzebnie, ale kto wiedział, że zimy nie będzie.
Awatar użytkownika
Dorota71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6554
Od: 2 cze 2011, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: Perełkowiec japoński,szupin(Styphnolobium japonicum)

Post »

Odświeżam wątek. :wit

Mam perełkowca już jakieś 4 lata. Pierwszej zimy przemarzł ale wiosną odbił i z drzewa zrobił się krzak. Nie wycinałam, bo szkoda mi było. Niestety jeszcze nie kwitł a jest całkiem spory. Pewnie na kwiaty jeszcze poczekam. Dwie ostatnie zimy nie okrywałam i jakoś sobie radzi. Niestety szybko wiosną puszcza listki i one prawie zawsze przemarzają. Może to też jest powód braku kwitnienia.

To zdjęcie aktualne.


Obrazek
Pozdrawiam cieplutko -Dorota
Zapraszam serdecznie- Spis moich wątków.
Aktualne: Ogród Dom Hobby
emalia112
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1406
Od: 14 sty 2014, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Perełkowiec japoński,szupin(Styphnolobium japonicum)

Post »

Perełkowiec zaczyna kwitnąć w wieku 20 lat.
Awatar użytkownika
Dorota71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6554
Od: 2 cze 2011, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: Perełkowiec japoński,szupin(Styphnolobium japonicum)

Post »

Hihihi, to sobie jeszcze trochę poczekam. :;230
Pozdrawiam cieplutko -Dorota
Zapraszam serdecznie- Spis moich wątków.
Aktualne: Ogród Dom Hobby
emalia112
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1406
Od: 14 sty 2014, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Perełkowiec japoński,szupin(Styphnolobium japonicum)

Post »

Ja też wzdycham, nie tyle do jego kwiatów ile do strąków.
miodownik
50p
50p
Posty: 75
Od: 26 wrz 2012, o 19:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Perełkowiec japoński,szupin(Styphnolobium japonicum)

Post »

Mój zakwitł obficie po 10latach.Duże drzewo .Fantastyczny cień w upalne lata.Nie przemarza .Nigdy nie było chronione.Nie ma strąków.Kwiaty kremowe.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ps nie jest to drzewo dla pedantów
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”