Jak pozbyć się winobluszczu?

Drzewa ozdobne
Awatar użytkownika
Plumi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 973
Od: 20 cze 2011, o 14:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: regiony tarnowskie

Re: Jak pozbyć się winobluszczu?

Post »

Rany,a ja nieopatrznie wyrzuciłam winobluszcz z ogródka razem z innymi odpadkami ogrodowymi do dołu,gdzie sąsiad wybierał sobie piasek,no i się zaczęło.
Najpierw rósł sobie niewinnie tylko zarastając dół,ale teraz to już się rozpanoszył tak,że zajmuje dobre 40,a może i więcej m2 z czego większość wpełzła mi na łąkę.
Co robić?
Nie chcę wszystkiego zniszczyć,bo pięknie wygląda,zwłaszcza jesienią kiedy robi się czerwona łączka,ale przydałoby się ograniczyć go,żeby został na nieużytku z dołem.
Czy wyjściem jest tylko wycinanie?
Kwiaty to resztki Raju.
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Jak pozbyć się winobluszczu?

Post »

A winobluszcz trójklapowy? Zarósł cały szczyt budynku gospodarczego, jesienia mąż go ściął 2m poniżej dachu, a teraz znów jest metr na dachu i w rynnach :roll: Jest jakaś metoda, by trochę ukrócić jego zbyt szybkie zapędy? Inaczej czeka go topór, bo mąż grozi, że co rok nie będzie z nim walczył.
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak pozbyć się winobluszczu?

Post »

:roll: jedni wycinają,a drudzy czyli m.in jo :lol: chciał bym żeby wlazł na dach .
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
Awatar użytkownika
Plumi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 973
Od: 20 cze 2011, o 14:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: regiony tarnowskie

Re: Jak pozbyć się winobluszczu?

Post »

A czy to takie dobre,mieć winobluszcz na ścianach i dachu?
Bo z tego co wiem potrafi nieźle zaszkodzić murom.
W rodzinnym domu mojej mamy właśnie tak pokrywał 2 ściany,teraz mury są w opłakanym stanie,wilgoć i wszędobylskie korzonki.
Kwiaty to resztki Raju.
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak pozbyć się winobluszczu?

Post »

Jeżeli ściany są gładkie bez pęknięć to bardzo dobrze bo osusza ściany ,a po drugie działa wyciszająco akustycznie.Rzecz jasna przy ścianach gdzie mogą być pęknięcia ,on zrobi jeszcze większe i rzeczywiście może zniszczyć ścianę.
Dawno temu był temat na forum o pnączach na ścianie.
Podobnież ma się rzecz w winoroślą pod domem.W moim przypadku potrzebując ogromnych pokładów wody osusza mi ściany w piwnicy.I ściana od południa jest najlepiej zachowaną ścianą.Muszę go tylko przycinać bo właził by mi na linie energetyczne.A tak to mi nie przeszkadza wręcz przeciwnie.Jeżeli nie miał bym okien to dalej bym go podciągnał i posadził jeszcze ze dwa.
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
Awatar użytkownika
Plumi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 973
Od: 20 cze 2011, o 14:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: regiony tarnowskie

Re: Jak pozbyć się winobluszczu?

Post »

Właśnie sprawdziłam powierzchnię jaką pokrywa u mnie winobluszcz i,o zgrozo to prawie 80 m2 ;:202 z czego 1/4 na naszej działce,rośnie w zastraszającym tępie jak te mutanty w "Ataku Tryfidów".Roundup nie da rady,bo spali tylko liście,a w pobliże korzeni...ech gdzie ich szukać,oto pytanie?
Walczę z najeźdźcą ręcznie ;:134 i siekierą ;:14 ,bo pędy grube jak węże.
Kwiaty to resztki Raju.
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak pozbyć się winobluszczu?

Post »

Długo już go masz ?
Pytam się bo jestem ciekawy ile muszę czekać,żeby mieć coś takiego jak Ty,bo chcę :D całe ściany porośnięte winobluszczem.A u spodu da się blachę lub krawężnik wkopie i nie powinien przerastać ziemią tylko piać się do góry.
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
kaskaszkocja
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 23 sie 2012, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak pozbyć się winobluszczu?

Post »

Jedni chcą się go pozbyć a inni marzą aby u nich pięknie rósł...Nie wiedziałam że posiada takie mocne ukorzenienie...? Korzenie wielkości ręki? A ja go chciałam w skrzynkę dać :oops:
xmonia88x
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 31 lip 2014, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak pozbyć się winobluszczu?

Post »

Wchodząc na to forum chciałam dowiedzieć się jak skutecznie pozbyć się tego winobluszczu i posadzić piekny milin amerykańki, ktory wlasnie za chwile będę siała z nasion, ale po przeczytaniu waszych postów moze jednak z tego zrezygnuje , pozbęde się oczywiście jakiejs cześci winobluszczu i posadze milin, moze da sie to jakoś pogodzić :D



;:303 zapomnialam dolączyć zdjecie, moj prezentuje sie tak

Obrazek

Obrazek

Opanował juz nawet choinkę.
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak pozbyć się winobluszczu?

Post »

Jeżeli mam być szczery to powiem szczerze :lol: BAJKA ! ;:oj tak jeszcze nawozem podlać i wyżej zrobić stelażyk ;:167
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
xmonia88x
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 31 lip 2014, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak pozbyć się winobluszczu?

Post »

Świetny pomysł, przemyśle to i na przyszły rok, albo i za dwa będę odgrodzona od drogi 2 metrowym "murem" z bluszczy i milinem amerykańskim, to może być coś ;:138
dorisday
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 6 sie 2014, o 01:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak pozbyć się winobluszczu?

Post »

Witam!
Przeszukuję również internet w związku z usunięciem winobluszczu. To jest makabryczna roślina, która kojarzy mi się z najgorszymi horrorami! Jest bardzo inwazyjna i niszczy wszystko, panoszy się wszędzie. Nie potrafię sobie z nią poradzić! Kilka lat się nią cieszyłam , ale po dziesięciu latach mam jej dość.Przerzucam się na zimozielony bluszcz, który będzie ładnie osłaniał ogród i dom również zimą. Niestety bluszcz jest bez szans na rozpanoszący się winobluszcz. Wycinanie winobluszczu niestety pobudza rozkrzewianie! Szukałam w necie pomocy. Znalazłam informację o zawinięciu świeżo odciętych łodyg tuż przy ziemi kawałkami tkaniny zamoczonej w przerobionym oleju silnikowym. Następnie należy taki nałożony"opatrunek" (tkaninę namoczoną w oleju) na wystającą z ziemi łodygę zawinąć folią szczelnie i zawiązać sznurkiem ,żeby olej nie wyparował a łodyga się "udusiła". Jutro wypróbuję i będę bardzo szczęśliwa jak sposób ten poskutkuje po jakimś czasie. Tak mi już winobluszcz uprzykrzył życie i dzisiaj na pewno nie poleciłabym go najgorszemu wrogowi! Czytałam również ,że ocet podobnie działa na winobluszcz. Ale ile w tym prawdy , to muszę sie sama przekonać. Pozdrawiam
pop_szper
50p
50p
Posty: 74
Od: 7 paź 2010, o 22:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Jak pozbyć się winobluszczu?

Post »

ZASTOSUJCIE STĘŻONĄ DAWKĘ Roundup, jeśli boicie się o rośliny obok to okryjcie je folią na czas oprysku w bezwietrzny dzień, ja u siebie w ten sposób wytępiłem winobluszcz silnym stężeniem tego środka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”