Cyprysik ( Chamaecyparis) Uprawa, nawożenie - 1cz.

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ellenor of Aquitaine
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 19 lip 2006, o 14:58
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post »

Czyli co by teraz wypadało zrobić ? Bo mam taki plan mały, ale nie jestem pewna czy to coś pomoże. A mianowicie, by powyrzucać wszystkie drapaki. Poddać ten pasek gleby pod odkarzające działanie promieni słonecznych, a następnie zastosować jakąś chemie, która by przemawiała za pewnością 'czystości' tej gleby, tak abym (chyba) na wiosne z pełnym spokojem i szansą na powodzenie mogła znów wydać ok 1000zł na iglaki. Wydaje mi się to logiczne wyjście z tej sytuacji, ale pewności nie mam, bo brak mi w tym doświadzenia i fachowości.
And there You were taking flowers from my grave..
Awatar użytkownika
pogotowie ogrodnicze
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1407
Od: 23 wrz 2005, o 18:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post »

najlepiej upewnic sie co do przyczyny
podjąć właściwe działania(kroki)

Janusz z PO
Pozdrawiam. Janusz Ogrodowy Lekarz
diagnostyka na facebooku
Internetowe Pogotowie Ogrodnicze ...
Awatar użytkownika
Ellenor of Aquitaine
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 19 lip 2006, o 14:58
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post »

pogotowie ogrodnicze pisze:najlepiej upewnic sie co do przyczyny
podjąć właściwe działania(kroki)

Janusz z PO

najlepiej by było..zobaczymy jak to będzie.
And there You were taking flowers from my grave..
Basia
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 654
Od: 28 maja 2006, o 15:43
Lokalizacja: Kędzierzyn (opolskie)

Post »

pogotowie ogrodnicze pisze:najlepiej upewnic sie co do przyczyny
podjąć właściwe działania(kroki)

Janusz z PO
czyli zadzwonić na skaypa do PO
Awatar użytkownika
Ellenor of Aquitaine
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 19 lip 2006, o 14:58
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post »

Basia pisze:czyli zadzwonić na skaypa do PO
Raczej takie rozmowy mnie nie przekonują, wybiore chyba opcje wizytacji PO w moim ogródku..ale jeszcze nie jestem pewna.
And there You were taking flowers from my grave..
olo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 12 lip 2006, o 19:41
Lokalizacja: Jaworzno

Post »

Draga Eleonoro! dopiero dzisiaj oglądnęliśmy(razem z małżonką) twoje posty. Ze zdjecia wynika że twoje lawsony szlag trafił po zimie!!!. Jak u prawie wszystkich. Prowadzimy małą szkółkę iglaków, zakładamy ogrody. Fytoftorozę przerabiałem kilka razy i sadzę , że to jednak zima. W naszym mieście padły prawie wszystkie cyprysiki l. .Polecamy żywotniki zachodnie w odmianach lub ich mieszańce. Jeśli cię interesują odmiany to napisz. Olgierd&spółka.
Awatar użytkownika
Ellenor of Aquitaine
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 19 lip 2006, o 14:58
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post »

tylko jest jedno ale.. one przyjechały do mnie zdrowe..tej późnej wiosny. Ja je posadziłam teraz...więc zimy nie przeżyły w moim ogródku..Co do żywotników to nie podobają mi się one wogle..Jedynie Thuje szmaragdowe..ewentualnie. Dzięki za odpowiedź!
And there You were taking flowers from my grave..
olo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 12 lip 2006, o 19:41
Lokalizacja: Jaworzno

Post »

no dobra fajnie. A skąd one przyjechały? czy były kopane z gruntu czy chodowane w doniczkach- kontenerach? bo wyglądają na duże!. Czy masz wysoki poziom wody gruntowej, tzn czy jest poldmokły teren? i jaką masz glebę piazh czy gliniastą?
Awatar użytkownika
Ellenor of Aquitaine
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 19 lip 2006, o 14:58
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post »

Lewsony były metrowe, przyjechały z Łodzi ze szkółki. Były kopane z gruntu. Generalnie mam gliniaste podłoże, ale tam gdzie są iglaki mam nawiezioną ziemię specjalnie. Teraz jest tam też i podłoże do iglaków z torfem. Wilgotność gleby zróżnicowana. Początek działki bardziej sucha..końcówka bardziej miękka. ;D
And there You were taking flowers from my grave..
olo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 12 lip 2006, o 19:41
Lokalizacja: Jaworzno

Post »

A czy pamietasz datę zakupu i sadzenia tych roślin, bo zima była długa a potem było trochę upalnych dni majowych. Najprawdopodobniej materiał mógłbyc przesuszony albo już zarażony fytoftorozą albo przemarznięte korzenie. Taki nadmarznięty materiał wygląda wiosna jak zdrowy a potem dośc długo umiera. Jeśli zdecydujesz się na szmaragda to kup kopanego z gruntu po 10 września. U nas przeżywają tylko lawsony żółte ( Ivonne) lub c. nutkajski, pozostałe nam wymarzły!
Dociekliwy

Post »

Ellenor of Aquitaine pisze:Wg mnie jest to fytoftoroza. Ciekawi mnie skąd ona się u mnie bierze i to w takim natężeniu. Czy to wina gleby czy jakiś innych czynników..
A czy te usychanie iglaczków nie jest spowodowanie działaniem zawistnych sąsiadów ?
Teresa910
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 30 mar 2008, o 15:13
Lokalizacja: Gdańsk

Cyprysik - przesadzanie

Post »

Na jesień posadziłam żywopłot z Cyprysików takich wąskich kolumnowych (kupiłam w OBI), teraz na wiosnę po zdjęciu włókniny wszystkie oprócz chyba jednego się przyjęły. Jeden jest w środku taki jakby odparzony lub może jest to jakiś grzyb. Na zewnątrz na razie jest zielony. Co mam zrobić? Czy go czymś opryskać? :shock:
Awatar użytkownika
xipe
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3025
Od: 19 sie 2007, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Unieście/Koszalin
Kontakt:

Post »

Proszę zamieść na forum zdjęcie jak wygląda Twój cyprysik.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”