Hortensja bukietowa (Hydrangea paniculata )

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Spacja
500p
500p
Posty: 500
Od: 28 kwie 2009, o 15:14
Lokalizacja: Z południa..., z południa Warszawy

Hortensja bukietowa (Hydrangea paniculata )

Post »

Kupiłam Pinky Winky. Naoglądałam się też zdjęć hortensji Rehny i teraz nie wiem, czy nie powinnam raczej jej właśnie kupić. Chodzi o to, ze niezbyt lubię białe kwiaty, a te dwie hortensje pięknie przebarwiają się na różowo. Ale która piękniej? :roll:
Która z tych hortensji zakwita piękniej z mojego punktu widzenia, czyli szybciej i bardziej się przebarwia? Może ktoś na forum ma obie i mógłby porównać? Czy one mają podobną wysokość? Czy rehny faktycznie ma ściślejsze kwiatostany? I ogólnie - która sprawia wrażenie piękniejszej.

Pewnie i tak kupie tę rehny jak spotkam, ale wolałabym wiedzieć wcześniej która będzie mi się bardziej podobać i którą posadzić bardziej "na oczach".

Od Pinky Winky odłamałam niechcący gałązkę. Wsadziłam do ziemi - czy puści korzonki?
ania-maria
50p
50p
Posty: 79
Od: 30 maja 2010, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Hortensja rehny czy pinky winky?

Post »

Ja może się podłączę, bo właśnie w tym roku kupiłam hortensję Rehny i chciałabym otrzymać od osób, które już ją uprawiały w zeszłym sezonie jak się nią opiekować żeby kwitła obficie i dorodnie się rozrastała :) Jak ją zabezpieczyć na zimę i jak i kiedy przycinać. Z góry dziękuję...
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Hortensja rehny czy pinky winky?

Post »

Drogie panie, zapraszam tu:
- Hortensja-LINKI
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
x-T-s
---
Posty: 5698
Od: 15 cze 2008, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hortensja rehny czy pinky winky?

Post »

Anna Mario

jeśli masz wybór....renhy jest boska.Fotki u mnie.
Pinky mam już 6 rok, ładnie rośnie nie boi się choróbsk, na wiosnę ( połowa lutego lub koniec lutego - zależy od zimy)przycinam w tym roku pinky przycięłam wyzej, natomiast renhy przycięłam jedno oczko nad ziemią - wynik mam pięknie zagęszczony krzaczek -podsypuję je nawozem do hortensji, a pózniej raz, dwa razy w sezonie podlewam nawozem rozpuszczalnym substrala do hortensji ( polecam) ma piekne kwiaty najpierw białe a pózniej rózowo-czerwonawe.
hortensję Renhy Vanilia Fraise mam teraz drugi sezon........jeśli chodzi o samą roślinę jest tak jak ta wyzej niewymagająca.Natomiast jest piękniejsza, najpierw ma kwiaty ekri a pózniej rózowe i następnie czerwone - wielkie wiechcie, według mnie renhy jest piękniejsza.
polecam ci też hortensję La Vastervival...ma inne też boskie kwiaty, a wymagająca jest jak te poprzednie - zero kłopotów- ja mam 2 sezon.
ania-maria
50p
50p
Posty: 79
Od: 30 maja 2010, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Hortensja rehny czy pinky winky?

Post »

Tess - baaardzo dziękuję za odpowiedź (ja pytałam tylko o Rehny waniliowo-truskawkową);
czyli mam ciąć ją tuż nad ziemią? kupiłam roslinę czteroletnią i ona jest bardzo wysoka w porównaniu z innymi hortensjami, które mam w ogrodzie i odbijają one od ziemi co roku.
w tej rehny od dołu pędy są zdrewniałe, wyglądają na przynajmniej zeszłoroczne... mam ciąć nad pierwszym oczkiem od zdrewniałych czy nad pierwszym od ziemi?
przepraszam, moze to głupie pytanie, ale pierwszy raz spotykam się z taką odmianą.
dziękuję za polecenie tej Vastervival :)
Awatar użytkownika
affa
100p
100p
Posty: 173
Od: 19 lip 2009, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Hortensja rehny czy pinky winky?

Post »

Dopiero zaczynam przygodę z hortensjami, ale jeżeli w czymś mogę pomóc to bardzo chętnie ;:108 Renhy Vanilia-Fraise kupiłam w zeszłym roku na jesień. Wtedy jeszcze nie kwitła. Posadzona, podlewana, przyjęła się i przetrwała zimę (która była niezłym wyzwaniem :roll: ). Na wiosnę przycięłam kilka oczek powyżej nasady i bez problemu puściła nowe pędy. Piękne czerwonawe łodygi. Ma kilkanaście małych pączków kwiatowych i teraz czekam ;:65 aha, ekspozycja słoneczna, zero cienia, nawóz od czasu do czasu - troszeczkę długodziałającego. Jak wrócę do domu to wstawię fotki.
Pozdrawiam. Anna
ania-maria
50p
50p
Posty: 79
Od: 30 maja 2010, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Hortensja rehny czy pinky winky?

Post »

Dzięki affa :) teraz jeśli ktoś skorzysta z wyszkiwarki z penością znajdzie odpowiedzi na swoje pytania.
chciałabym żeby moja Rehny była wysokim krzewem i żeby jej kwiatostany zdobiły obrzeże wysokiego tarasu - teraz akurat ma taką wysokośc- też zrobię zdjęcia i wstawię tu do wątku jak tylkopąki zakwitną - pewnie to bedzie dopiero pod koniec lipca, bo na mojej leśnej działce wszystko zakwita opóźniniem dwutygodniowym.

Jestem wielbicielką hortensji i mam kilka fioletowych i niebieskichw swoim ogrodzie - pochwalę się jak zakwitną, wszystkie mają już pączki :)
x-T-s
---
Posty: 5698
Od: 15 cze 2008, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hortensja rehny czy pinky winky?

Post »

Anna Mario

możesz ciąć na razie dwa oczka nad ziemią pod koniec lutego,przez cięcie zagęszcza się roslina, a jak masz zgrubiałe to dwa oczka nad pędami zgrubiałymi.
Jak zetniesz w połowie lutego lub pod koniec w połowie to spowoduje,że roslina urośnie dużo wyższa.Ja w tym roku zrobiłam ze wszystkimi hortensjami właśnie tak-chcę zobaczyć jak większe urosną.
atalia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 20 lip 2012, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witam wszystkich miłosników piękna. Pokrótce opiszę mój problem.

Otóż w ubiegłym roku kupiłam w pewnej renomowanej i znanej szkółce paniculatę Sundae Fraise "Rensun"- nadeszła w bardzo dobrym stanie, z kilkoma kwitnacymi pędami. Posadziłam ja zgodnie z zasadami sztuki, w lekko kwaśnej ziemi i na zimę zakopczykowałam.

Hortensja juz wiosna wydała duzo zdrowych, mocnych pędów z okazałymi lisćmi, jednak nie zawiazała ani jednego pąka. Traktowałam ją należycie, podlewajac , nawożąc zgodnie z instrukcją producenta i nic...Przecież powinna kwitnąć na pędach tegorocznych, jak zapewnia szkółkarz i co jest typowe dla paniculat.

Moze ktoś wie dlaczego tak się dzieje? Będe wdzieczna za odpowiedzi.

Pozdrawiam. :)
agapanta
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 10 paź 2008, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: JORDANÓW

Re: Hortensja bukietowa nie chce kwitnąć

Post »

Moje hortensje bukietowe zasadzone w zeszłym roku dopiero teraz zawiązały pąki .Może trzeba jeszcze poczekać ?
agapanta
atalia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 20 lip 2012, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hortensja bukietowa nie chce kwitnąć

Post »

Zgodnie z zapewnieniami szkólki powinna kwitnąć już w czerwcu... :(
Może jeszcze się ruszy, ale pączka ani śladu.
atalia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 20 lip 2012, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hortensja bukietowa nie chce kwitnąć

Post »

Hura! ;:138
Moja paniculatka wypuściła pączki kwiatowe na najkrótszym pędzie - pozostałe, okazałe i długie nie wykazują najmniejszych śladów pączkowania.
Ale dobre i to! :)
kejtrin
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 6 cze 2011, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Hortensja bukietowa nie chce kwitnąć

Post »

Witajcie
Moja paniculata nie zawiązała pączków do teraz.... Myślicie, że są jeszcze szanse?
Może ktoś wie co może być przyczyną?
Mój ogród ma dopiero 2 lata, ale w zeszłym roku ta hortensja kwitła pięknie. Ma sporo cienia, dopiero po południu ma kilka godzin słońca, może to jest przyczyną? Podłoże miała specjalnie przygotowane. Podlewam nawozem do hortensji, przycięłam wiosną. Rośnie piękńie, tylko nie kwitnie :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”