Ketmia syryjska,hibiskus w donicach

Drzewa ozdobne
Awatar użytkownika
Agnieszka83
200p
200p
Posty: 470
Od: 8 maja 2010, o 17:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Ketmia syryjska,hibiskus w donicach

Post »

Mam ketmie syryjskie, kupiłam je w zeszłym roku w czerwcu. Kupiłam je jako malutkie sadzoneczki ok 5cm. Nie posadziłam ich , tylko przechowałam w donicach w piwnicy.
W tym roku jedną posadziłam do grunty,a dwie są w doniczkach. Wydaje mi się, że mają po dwa pączki kwiatowe. Nie wiem czy to możliwe , żeby takie młode ketmie kwitły?A;e zobaczyłm je juz dawno, były malutkie, teraz są coraz wieksze , te pąki.
Ketmie nie są wysokie, ani rozgałęzione. Mają może 10-25cm, zalezy która. Nie wyglądają na paki liściowe, bo liście rozijają sie też .Czy ktoś ma doświadczenie z tą róża?
Piszcie jestem ciekawa;)
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ketmia syryjska

Post »

Możliwe, ze zakwitnie.
W ubiegłym roku ukorzeniałam wczesną wiosną patyczki ketmii syryjskiej, która latem zakwitła nie mając nawet 20 cm.
Awatar użytkownika
Agnieszka83
200p
200p
Posty: 470
Od: 8 maja 2010, o 17:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ketmia syryjska

Post »

Piękna, też nie jest chyba za wysoka, moja jest poodbnej wielkości. Czyli jest szansa, że u mnie zakwitnie.
A może masz zdjęcie jeszcze pąka kwiatowego, przed rozwinięciem?
Awatar użytkownika
LilaRose
200p
200p
Posty: 385
Od: 22 paź 2009, o 23:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ketmia syryjska

Post »

Tak, to możliwe żeby miały pąki kwiatowe. Polecam cały, wielki wątek http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... f=18&t=361
W pąku kwiatowym od kielicha odchodzą charakterystyczne, krótkie, proste "wąsy"
Pozdrawiam- Liliana
Awatar użytkownika
Agnieszka83
200p
200p
Posty: 470
Od: 8 maja 2010, o 17:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ketmia syryjska

Post »

Teraz juz jestem prawie pewna, że są to pąki kwiatowe-bo faktycznie mają jakby wąsy.
Ale sie ciesze:) Czekam z niecierpliwością na kwitnięcie:)
Awatar użytkownika
Agnieszka83
200p
200p
Posty: 470
Od: 8 maja 2010, o 17:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Ketmia a uprawa w doniczce?

Post »

Czy ktoś z Was ma posadzoną Ketmie syryjską w donicy?
Pytam, ponieważ dziś ją kupiłam. Mam juz mało miejsca,a chciałbym ją postawić w miejscu bardzo widocznym, z przodu podwórza, tak aby każdy mogł sie nią zachwcac:))))))))))))) Zasatanawim sie tylko czy donica musi byc bardzo duza, ilu litrowa? czy zabrać ja do domu na zime? do chłodnej, jasnej piwnicy ok 3 stopnie.
Awatar użytkownika
Pauzalka
500p
500p
Posty: 587
Od: 15 wrz 2006, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Ketmia a uprawa w doniczce?

Post »

Moje ketmie pierwszy rok z braku możliwości musiały stać w donicach. Na zimę nawet ich nie dołowałam, ani nie osłaniałam i świetnie sobie poradziły. Ale później już je wsadziłam do gruntu bo dorosłe ketmie osiągają ponad 2m i nie wiem jaka to by musiała być donica, żeby im nie było ciasno.
Mój ogród.
Pauzalka
reglas23
200p
200p
Posty: 479
Od: 4 lis 2015, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Chińska róża(Hibiscus rosa-sinensis),cz.3-uprawa,pielęgnacja

Post »

Mam taki oto problem.Mój hibiskus ten ogrodowy,który posadzony do doniczki nie zakwitł w ubiegłym roku,bo mama uparła się że się w doniczce przewróci a wiatr go połamie.Więc przestał całe lato we werandzie i rozwinął tylko liście.Na jesien wniesiono go do domu i nie zrzucił liści.Czy jest sens aby teraz znieść go do piwnicy aby w chłodniejszym miejscu zrzucił liście i na wiosne wynieść go już na podwórko/taras i czekać aby zakwitł?Może ktoś miał podobny problem.Wiem że sam zawiniłem i roślina nie odpoczeła ale jakoś trzeba interweniować.
Ania H
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 31 sty 2017, o 11:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ketmia syryjska,hibiskus w donicach

Post »

Ja zostawiłabym kwiatka tak jak jest, ponieważ trochę czasu potrzeba na rzucenie liści i później nie zdąży z wypuszczeniem nowych i zakwitnięciem. Wiosną około kwietnia wsadziłabym w żyzną nową ziemię i postawiła w słonecznym miejscu. Mam dwa hibiskusy ogrodowe i uważam, że są one mało kłopotliwe i bardzo obficie kwitną.
Pozdrawiam
Ania H.
Awatar użytkownika
daro---
100p
100p
Posty: 125
Od: 17 sie 2016, o 22:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ketmia syryjska,hibiskus w donicach

Post »

W ciepłych krajach ten hibiskus rośnie razem z różami chińskimi czy palmami w gruncie także nie wydaje mi się żeby zrzucenie liści było koniecznością . Ciekawe o ile szybciej zakwitnie bo moja roślina późno rusza ze wzrostem a kwitnie w połowie lipca.
Pozdrawiam
Daro---
reglas23
200p
200p
Posty: 479
Od: 4 lis 2015, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ketmia syryjska,hibiskus w donicach

Post »

Mój hibiskus dalej stoi w miejscu i nic nie wypuszcza.Przyciąłem mu suche gałązki i zmieniłem ziemie.Co jeszcze moge zrobić żeby ruszył?Podlewam go.
Awatar użytkownika
daro---
100p
100p
Posty: 125
Od: 17 sie 2016, o 22:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ketmia syryjska,hibiskus w donicach

Post »

Jedyne co mi przychodzi do głowy to wystawić go na dwór , mój ruszył tydzień może dwa tygodnie temu . A sprawdzałeś może czy pod "korą" jest zielone na tych gałęziach ?
Pozdrawiam
Daro---
reglas23
200p
200p
Posty: 479
Od: 4 lis 2015, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ketmia syryjska,hibiskus w donicach

Post »

Sprawdziłem i jest zielone.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”