Głóg (Crataegus) wymagania,porady i inne dyskusje

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Anna3
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 2 maja 2007, o 15:42
Lokalizacja: Warszawa

Głóg (Crataegus) wymagania,porady i inne dyskusje

Post »

Kochani. Jestem początkująca również na Forum i z ciekawością czytam w zasadzie wszystkie porady. Zakochałam się w krzewach pięknie kwitnących i staram się anbyć trochę wiedzy na ich temat. :lol: Udało mi się w zeszłym roku ustalic ,ze jednym z krzewów , który mnie zachwycił był głóg. Czy ktoś wie jak się go rozmnaża. Dostałam ze 2 tygodnie temu kilka gałązek, wsadziłam w ukorzeniacz i do doniczki ale widzę,że maleńkie listki,które miał pousychały :cry: Czy jest dla nich jeszcze jakaś szansa :?:
Anna
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Witaj Anno!

Czy jeszcze jest - nie wiem,nie wszystko daje się ukorzenić w taki sposób,ale próbować trzeba.
Zwiększ wilgotność tym sadzonkom czyli nakryj je odciętą butelką po wodzie mineralnej czy zawiń workiem foliowym.
Utrzymuj dużą wilgotność ale wietrz też te sadzonki min.1 raz dziennie odkryj na 10-15 minut.
Doniczki trzymaj w jasnym ale nie słonecznym miejscu.
Pozostaje obserwacja czy zazielenią się miejsca gdzie były listeczki co bedzie sygnałem,że sadzonki żyją.
Życzę sukcesu i proszę o informację za ok.2 tygodnie(też lubię wyzwania-właśnie ukorzeniam paulownię 3 rok z rzędu :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
ariel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1479
Od: 24 paź 2006, o 22:46
Lokalizacja: Zaleszany PDK
Kontakt:

Post »

A u mnie głóg rośnie dziko na pobliskim ugorze, kilka krzaków nawet. To ja lecę po gałązki. Między ogórkami pod folią będą miały wilgotno i ciepło, tam też trzymam trzmieliny :D
Awatar użytkownika
grazyna56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 706
Od: 10 lut 2007, o 20:28
Lokalizacja: łódż

Post »

Aniu a jakie kwiaty przy kwitnięciu ma mieć ten głóg?
cudze błędy mamy przed oczyma ,własne za plecami
Pozdrawiam Grazyna
Awatar użytkownika
adamza07
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1643
Od: 10 mar 2007, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Jezierzycy k.Wołowa

Post »

Warto podejmować wyzwania.Aniu,jeśli sadzonki głogu ukorzenią się będzie to pierwszy udany przypadek w historii szkółkarstwa.Może akurat Tobie się uda. :D
Literatura podaje,że nie ukorzenia się sadzonek zdrewniałych katalpy.Zaryzykowałem,na 100 szt.ukorzeniły się trzy.Mizerny wynik?Raczej nie,skoro nie ukorzeniają się wcale.Dodatkowo bardzo wolno rosną i kwitną w następnym roku.Warto było,20cm kwitnąca katalpa!
Pozdrawiam i życzę sukcesów :lol: Adam
"Człowiek żyje po to,aby kochać. Jeśli nie kocha - to nie żyje." Vinet
ogrody,kompozycje roślin
Anna3
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 2 maja 2007, o 15:42
Lokalizacja: Warszawa

głóg

Post »

Ta ostatnia wiadomość mnie załamała.To jak się rozmnaża głóg? Chyba to jakiś zapomniany krzew, bo nie jest oferowany w sprzedaży. No cóż na razie z tkliwościa regularnie wietrzę sadzonki. :!:
Anna
niecierpek
100p
100p
Posty: 113
Od: 22 sty 2007, o 10:16
Lokalizacja: małopolska

Post »

Hej,
trzeba rozejrzeć się po ugorach, jeśli chodzi Ci o biały głóg. Z reguły niedaleko dużych krzewów rosną małe. Jeśli natomiast chcesz czerwony, to gorzej - poszukaj w sieci, na pewno jakaś szkółka go ma!

A może chodzi Ci o dziką różę? U nas też mówią na to głóg. Wtedy z sadzonek powinno się udać.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Anno, głóg można kupić, tylko trzeba trafić na odpowiednią szkółkę albo dobre centrum ogrodnicze :D
Dziś byłam w Centrum MELON przy Puławskiej 44 (po prawej stronie w kierunku Piaseczna, jeszcze przed Auchanem) i był głóg chyba jednoszyjkowy (nie dopytywałam, tak sobie gadaliśmy z panem z obsługi o czeremchach, głogu, świdośliwach, jarząbie jadalnym i omączonym, i różnych odmianach klonu , i jeszcze o różnych innych swojskich roślinach.

Zadzwoń do nich, sprawdź, czy nadal tam jest w ofercie :)

Albo może w sklepie internetowym?
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
camellia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4513
Od: 21 mar 2010, o 16:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Głóg `Paul`s Scarlet`

Post »

Kupiłam go dziś w centrum ogrodniczym. Wygląda tak:

Obrazek

I nie wiem, czy lepiej byłoby uformować go na drzewko (trzeba byłoby poobcinać dolne gałązki) czy lepiej niech rośnie jako krzew - tak jak to jest pokazane na etykiecie:

Obrazek

I jeszcze jeden problem: Te plamki na liściach (nie występują na całości a jedynie w tym miejscu co widać na zdj) - co to może być?

Obrazek

Bardzo proszę o rady. Inne sugestie na temat tego głogu również mile widziane, np. co głóg lubi a czego nie...
loeb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2122
Od: 25 lut 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Głóg `Paul`s Scarlet`

Post »

To chyba zależy od tego co Ty wolisz, miałam głóg zwykły który był drzewem, dość waskie wychodzi ale spore rośnie i ładnie się prezentuje. :)
Awatar użytkownika
camellia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4513
Od: 21 mar 2010, o 16:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Głóg `Paul`s Scarlet`

Post »

Nie mogę się zdecydować... :oops:
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Głóg `Paul`s Scarlet`

Post »

Tu jest o chorobach głogu
http://www.szkolkarstwo.pl/article.php?id=513

Jeśli chodzi o formę to nie wiem jak ten egzemplarz, ale mój jest szczepiony na wys.ok.1.50 rośnie korona (trochę formowana), a pień się pogrubia.
Awatar użytkownika
camellia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4513
Od: 21 mar 2010, o 16:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Głóg `Paul`s Scarlet`

Post »

Czyli u mnie może to być a raczej jest plamistość liści... W takim razie jutro jak najszybciej poobrywam te liście i opryskam Topsinem... i mam nadzieję, że to wystarczy. I tak sobie myślę... chyba zostawię go niech rośnie jak krzew :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”