Głóg (Crataegus) wymagania,porady i inne dyskusje

Drzewa ozdobne
x-a-e
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 499
Od: 21 sie 2012, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaki głóg wybrać?

Post »

Zgadzam się. Świetnie pokazane, a też nie wiedziałem do tej pory. Jak to człowiek całe życie się uczy. Pozdrawiam.
dedert
500p
500p
Posty: 896
Od: 3 cze 2015, o 00:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koło

Re: Jaki głóg wybrać?

Post »

Czyli jednak informacje w necie (chyba na Wikipedii o ile dobrze pamiętam) kłamią bo znalazłem info że jednoszyjkowy to tylko białe kwiaty a dwuszyjkowy różowe a jak widać na zdjęciach tak nie jest
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaki głóg wybrać?

Post »

Niestety, wśród głogów jest totalny bałagan :wink:
Obrazek
Obrazek
Karol_99
200p
200p
Posty: 288
Od: 9 lis 2013, o 14:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Głóg `Paul`s Scarlet`

Post »

Te choroby to chyba są jakieś wyolbrzymiane. U mnie w okolicy rośnie pełno i nie chorują. Sam mam 3 w ogrodzie i moim zdaniem nie ma prostszego w uprawie drzewa. :wink:
Yagushi
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 17 maja 2017, o 15:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Głóg `Paul`s Scarlet`

Post »

Witam. Podpinam się do pytania o kwitnie. W zeszłym roku zakupiłam w szkółce 3 sztuki (2,5m) glogi Paul's Scarlet. Wszystkie zostały posadzone przez szkółkarstwo- to samo miejsce, ziemia,wystawa. W tym roku zakwitły tylko dwa a na trzecim ani jednego pąka. Drzewa nie są chore ani nie ma na nich szkodników . Jaka może być przyczyna?
kubalek08
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 21 maja 2017, o 06:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Kupiłam głóg z suchym czubkiem.

Post »

Witam.Kupiłam głóg i nie zauważyłam suchego czubka.Chciałam oderwać suchą część i w końcu nadlamalam kawałek zdrowego drzewka.Chciałam zeby sadzonka formowala się na drzewo.Ktoś mi powiedział.ze w tej sytuacji nie będzie już rosło w górę tylko powstanie z tego krzew.Proszę o pomoc.Jeśli to prawda ze nie uda się z tego wychodowac drzewka to kupię drugą sadzonke.Dziękuję z góry za porady. :D
Awatar użytkownika
ERNRUD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2522
Od: 4 lip 2010, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radomsko/Kraków

Re: Głóg (Crataegus) wymagania,porady i inne dyskusje

Post »

Bzdury. Tnij pod złamaniem i w kolejnych latach wzrostu drzewa usuwaj wszystkie pędy konkurencyjne do przewodnika.
Pozdrawiam. Ernest
? Ex historia arbor cognoscitur ?
Linki: Sztuka cięcia drzew Chirurgia drzew
Emilia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1785
Od: 29 sty 2012, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Głóg (Crataegus) wymagania,porady i inne dyskusje

Post »

Mój nieszczęsny głóg Paul,s Skarlet nie kwitł właściwie w tym roku :( A dziś odkryłam na gałęziach takie coś

Obrazek


Obrazek

Obrazek
I tu i tam. Ni tu, ni tam... cz.2
Przyroda nie śpieszy się, a jednak ze wszystkim nadąża. Lao Tsy
Pozdrawiam....... Emilia
liberta1
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 28 sie 2018, o 14:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Stary głóg. Odmładzanie.

Post »

W rogu działki rośnie Stary 4 metrowy głóg. Korona w obwodzie ok 3 metry, 7 pieńków z jednego korzenia w obwodzie mają od 10 cm do 25 cm. Chcę go odmłodzić. Czy jak go zetne 20 cm nad ziemią to czy odbije tak aby rósł równo z planowanym żywopłotem z ligustru? Ligustru będę sadził na wiosnę ze sztobrów.
Jest też drugi pomysł na ten głóg.
Co prawda w tym roku niekwitł (nie wiem jak było wcześniej)ale teraz jesienią jest piękny,te kolory, nie mogę się na niego napatrzeć. W związku z powyższym zostawić go i tylko lekko przyciąć. i tu pytanie czy ligustr pod nim będzie rósł równo. Żywopłot od głogu odchodzi w kierunku południowo-wschodnim, wschodnim i pod koroną będzie trochę cienia czy to nie spowolni ligustra?
A może żywopłot z głogu? Kwitnie, owocuje,(rzynajmniej powinien) i pięknie wybarwia na jesień ale z ligustru będzie szybciej na czym mi zależy.
Pomóżcie w temacie. Proszę.
P.S.
Żywopłot do wysokości 1,2 metra max 1,5
dedert
500p
500p
Posty: 896
Od: 3 cze 2015, o 00:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koło

Re: Głóg (Crataegus) wymagania,porady i inne dyskusje

Post »

Czy głóg jednoszyjkowy rozmnaża się głównie z odrostów korzeniowych? Chciałem sobie dziś wykopać parę sadzonek z okolicznego rowu i nie mogłem wbić szpadla bo trafiłem na grube korzenie, które pochodziły najprawdopodobniej z drzewa matecznego. Kilka udało mi się wykopć przecinając te grube korzenie ale korzeni bocznych sadzonki miały niewiele więc nie wiem czy przetrwają na działce. Chce na tym głogu szczepić grusze i świdośliwy.
HannaH
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 28 kwie 2017, o 23:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Głóg dwuszyjkowy/głóg pośredni (Crataegus laevigata 'Paul's Scarlet')

Post »

Drugi sezon mieszka w moim ogródku głóg Paul's Scarlet, jest dosyć mały ale cały w pączkach. Niemniej jednak od dołu od pnia ma zdeformowane i bordowe listki, od góry jest zielony. Czy to jakaś przypadłość głogów? Zostawić czy czymś opryskać? jeśli tak to czym? :|
Ewa05
500p
500p
Posty: 899
Od: 13 lut 2011, o 14:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy okolice Włocławka

Re: Głóg (Crataegus) wymagania,porady i inne dyskusje

Post »

Czy mogę przesadzić 4-letni głóg?
Pozdrawiam Halina
Moje wiejskie rabatki
bendkos
200p
200p
Posty: 328
Od: 13 maja 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Pajęczna

Re: Głóg (Crataegus) wymagania,porady i inne dyskusje

Post »

https://agrobaseapp.com/poland/pest/msz ... marchwiana
prawdopodobnie mszyca

Przesadzanie ile dobrze rozumiem to jesienią nie teraz? Głóg ma wybitnie palowy system korzeniowy wiec po posadzeniu na pewno straci jego dużą cześć, potem podlewać i palikować. Podczas wykopywania postarać się obkopać go dość szeroko aby zachwal jak najwięcej korzeni zwłaszcza tych włośnikowych.
Nig­dy nie re­zyg­nuj z ce­lu tyl­ko dla­tego, że osiągnięcie go wy­maga cza­su. Czas i tak upłynie.-H. Jackson Brown, Jr.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”