Magnolie kwitnienie

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sylvia_sirena
1000p
1000p
Posty: 1189
Od: 23 lis 2009, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kalisz

Re: Magnolia - uprawa

Post »

A z moją tak sobie na zimę okryłam ją bo w tamtym roku słabo kwitła , wczoraj przed deszczem przesadziłam ją w spokojniejsze miejsce i doładowałam kompostem zobaczymy czy coś pomoże , no i jest pokryta mchem ale to chyba przez wiatr . Zobaczymy będę czekać na efekty.
Awatar użytkownika
usa1276
1000p
1000p
Posty: 2243
Od: 22 sty 2012, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świetokrzyskie

Re: Magnolia - uprawa

Post »

Witam
a ja mam pytanie odnośnie sadzonki z magnolii
trzy lata temu dostałam magnolie Amabilis i miała ona małą gałązkę bardzo nisko po wsadzeniu magnolii do ziemi owa gałązka leżała na ziemi mocno w nią wciśnięta i o dziwo dziś stwierdziłam że ona wypuściła korzonki i rośnie w glebie, co mam z nią zrobić wysadzić ja do doniczki i poczekać aż podrośnie czy od razu do gleby
Pozdrawiam Ula
Aktualny
Poprzedni
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Magnolia - uprawa

Post »

Oddzielić od rośliny macierzystej i bardzo delikatnie wykopać, tak aby nie uszkodzić korzeni. Możesz wsadzić od razu na miejsce stałe. Teraz jest do tego najlepszy okres.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
MsJutka
100p
100p
Posty: 111
Od: 5 maja 2010, o 23:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Magnolia - uprawa

Post »

Witajcie :wit , mam pytanie , niedawno kupiłam magnolię galaxy i tydzień temu posadziłam ją w miejsce półsłoneczne , ale spokojne. Zastanawiam się teraz czy lepiej będzie rosła w takim właśnie miejscu, czy lepiej ją przesadzić ( wiem ryzykowne) w miejsce bardziej nasłonecznione, ale niestety troszkę przewiewne. Doradźcie coś proszę bo dopiero zaczynam przygodę z tą przepiękną rośliną . ;:108
Awatar użytkownika
Mania
500p
500p
Posty: 770
Od: 18 lut 2008, o 22:35
Lokalizacja: Wlkp.

Re: Magnolia - uprawa

Post »

Witam,
w tym roku dostałam magnolię Soulangeana (pośrednią), już po pełni rozkwitu. Czy obrywa się/uszczykuje/wyłamuje przekwitłe kwiatostany?
pozdrawiam
Awatar użytkownika
trzynastka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12861
Od: 8 paź 2009, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Magnolia - dlaczego nie kwitnie?

Post »

Moja, czy ktoś zna odmianę? kwitnie co roku jak szalona ma teraz 20 lat , miała 60 cm jak ją dostałam.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Mariczka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 26 maja 2014, o 09:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Magnolia - dlaczego nie kwitnie?

Post »

u mnie też w tym roku magnolie coś kapryszą ... wszędzie w okolicy kwitły już na początku maja..u mnie mają dopiero 3 pęknięte pąki więc dopiero za parę dni zaczną kwitnąć...... nie wiem od czego to zależy, miejsce mają idealne i rosną już sobie 4 lata (powoli zaczynają rozkładać gałęzie:) ) nigdy wcześniej nie zaspały z kwitnieniem ąz tak bardzo..
ewa74
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 13 sie 2011, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Magnolia - dlaczego nie kwitnie?

Post »

Ja zakupiłam w tym roku piękną sadzonkę Yellow Bird. W momencie zakupu miała całkiem sporo pąków (nie wiem czy kwiatowych czy liściowych) ale niestety zrobiły się czarne. Z niektórych pąków zaczęły pojawiać się listki ale bardzo szybko zasychały i robiły się czarne. W obecnej chwili jest całkiem łysa ani liści ani kwiatów. Czy coś z niej będzie czy raczej sobie darować i się z nią rozstać? ;:145 ? Może ktoś pomoże.
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Magnolia - dlaczego nie kwitnie?

Post »

A pędy jakie są zielone ?> Czy blado- zielone, wpadające miejscami w żółte ? Jak tak to przemarznięta.
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
swinka_morska
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 19 kwie 2014, o 10:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

cięcie magnolii - jak to zrobić?

Post »

Wiem, że magnolia cięcia nie lubi. Ale musi zostać przycięta. Po prostu ktoś posadził ją tuż przy wejściu do budynku nie uwzględniając, że po iluś latach magnolia się powiększy i niemalże zarośnie drzwi wejściowe. Do tego dolne gałęzie dosłownie leżą na ziemi i na ścianie budynku. Jak więc ją przyciąć żeby jej nie uśmiercić? Bo mimo wszystko z pozostałych dwóch stron fajnie pasuje do otoczenia... Proszę o porady.

PS: przy okazji - jak się skutecznie pozbyć szczawiu rosnącego obok niej? Próbowałam pryskać ale on wraca jeszcze szybciej, musiałabym pryskać co 2 tygodnie, a taka częstotliwość chyba nie wskazana? Podobno wapnowanie jest skuteczne, ale czy nie zaszkodzi to magnolii?
thalantyr
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 25 cze 2014, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: cięcie magnolii - jak to zrobić?

Post »

Możesz śmiało wyciąć/poskracać pędy, które Ci przeszkadzają. Trzeba się tylko liczyć z tym, że na pędach poskracanych magnolia w przyszłym roku nie zakwitnie. Teraz jest na to dobra pora. Poczekaj tylko na jakiś suchy, słoneczny dzień. Dobrze byłoby zabezpieczyć miejsca cięcia maścią ogrodniczą.
Jakim środkiem był robiony oprysk na ten szczaw? Glifosat (Roundup, Tajfun) powinien załatwić sprawę. Tylko musisz uważać, żeby nie spryskać roślin ozdobnych, które rosną obok, bo to jest herbicyd totalny (niszczy wszystkie rośliny). Trzeba zadziałać punktowo.
swinka_morska
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 19 kwie 2014, o 10:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: cięcie magnolii - jak to zrobić?

Post »

Było pryskane roundapem... świeży, prosto z marketu, ściśle wg instrukcji, a nawet nieco mocniejszy roztwór... A na nawłoci w wyniku tego ooprysku tylko ledwo co liście uschły, a zielsko jak rosło, tak rośnie.
baobab100
50p
50p
Posty: 58
Od: 10 lis 2012, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Magnolia - uprawa

Post »

Moja magnolia Galaxy została porażona przez bakterie Pseudomonas Syringae . Wyciełam szczytowe , zarażona pędy , opryskałam miedzianem. Na razie jest dobrze, ale czy całkowicie pozbyłam się tej bakterii?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”