Actinidia (Kiwi) uprawa z nasion

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
idea
500p
500p
Posty: 702
Od: 15 kwie 2010, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Kiwi- pnącze

Post »

Czyli warto się tym zająć :D Mój mężulek zrobił duuużą podporę (pergolę) na winogron,który jest z jednej strony, a z drugiej chcę właśnie kiwi posadzić, tylko teraz obawiam się czy miejsca im starczy, skoro najmniej dwa chcę dokupić, bo chciałabym męską do Weiki i Dr Szymanowskiego, iż wcześnie dojrzewa. Chociaż DR Szymanowski skoro jest samopylny to sobie może sam rosnąć :D i się mu znajdzie inne miejsce :D chyba się nie obrazi :;230
Moje skromności- serdecznie zapraszam do mojego ogródeczka- Majeczka ;)
Robaczki Cię widzą, robaczki Cię śledzą. Robaczki Cię dorwą, zabiją i zjedzą! :D http://i46.tinypic.com/eiwiso.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam cieplutko! Majka w ogrodzie ;)
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Kiwi- pnącze

Post »

Też nabrałam chęci na Szymanowskiego, ale... czy nie opadają po dojrzeniu owoce, tak jak u typowego obupłciowego? Bo u Weiki to się trzymają nawet za mocno, część zbierałam po terminie,żadna nie spadła, pewnie by się trzymały przez zimę, jakby ich ptaszki nie zjadły! :;230
Waleria
Awatar użytkownika
idea
500p
500p
Posty: 702
Od: 15 kwie 2010, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Kiwi- pnącze

Post »

a tam, niech opadają, najwyżej się zerwie i zje :D będzie na jakąś fajną sałatkę owocową albo się solo skonsumuje... :;230 ciekawi mnie jakie są w smaku ? czy przypomina smak kiwi tego dużego ? :D
Moje skromności- serdecznie zapraszam do mojego ogródeczka- Majeczka ;)
Robaczki Cię widzą, robaczki Cię śledzą. Robaczki Cię dorwą, zabiją i zjedzą! :D http://i46.tinypic.com/eiwiso.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam cieplutko! Majka w ogrodzie ;)
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Kiwi- pnącze

Post »

Szymanowski nie wiem, jak smakuje, natomiast wydaje mi się, że moje Weiki jest lepsze od tych sklepowych kiwi, które jakoś mi nie trafiają w mój smak. No i tego ze sklepu nie zje się ze skórką, trzeba bawić się w obieranie.
Waleria
Awatar użytkownika
idea
500p
500p
Posty: 702
Od: 15 kwie 2010, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Kiwi- pnącze

Post »

to mnie jeszcze bardziej uradowałaś :;230 ja uwielbiam kiwi, a skoro twierdzisz, że są jeszcze lepsze... ach ;:1 ... też nie cierpię tego obierania :roll: :D
tym bardziej się utwierdzam w uprawie, a co tam trzy sadzonki, jak juz kupimy zapylacza do mojej damulki, to trzeba mu bedzie chyba większe grono towarzyskie zapewnić :;230 :;230 ale to z czasem :D a wiesz w jakiej rozstawie najlepiej sadzić kiwi? :D
dzięki wielkie ;:79
Moje skromności- serdecznie zapraszam do mojego ogródeczka- Majeczka ;)
Robaczki Cię widzą, robaczki Cię śledzą. Robaczki Cię dorwą, zabiją i zjedzą! :D http://i46.tinypic.com/eiwiso.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam cieplutko! Majka w ogrodzie ;)
Awatar użytkownika
Bogumilka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3579
Od: 10 lut 2008, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kiwi- pnącze

Post »

Witam :wit Też mam kiwi, ale nie wiem jaka to odmiana. Jest dużo malutkich owocków wielkości agrestu. Mi smakuje moje kiwi, ale martwię się wielkością. Już rozmawiałam z M , żeby zrobić przedłużoną pergolkę i w tedy będę mogła je rozciągnąć i może więcej światła dostanie i owocki będą większe :?: A co do obierania to ja ich nie obieram tylko cyckam ;:224 tak jak agrest i łupinkę wyrzucam :;230 śmiesznie to opisałam, ale chyba wiadomo o co chodzi :;230
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Kiwi- pnącze

Post »

U nas wszyscy jedzą z łupiną.
Mają zamiar kwitnąć, ale na tym etapie nie do odróżnienia, męskie i żeńskie wyglądają tak samo.

Obrazek
Waleria
Awatar użytkownika
Mariusz7464
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 26 maja 2009, o 11:21

Re: Jak zajmować się malutkim kiwi?

Post »

Ja zakupiłem kiwi odmiany dr. Szymanowskiego i ma kwiaty zobaczymy co z tego wyrośnie Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Jak zajmować się malutkim kiwi?

Post »

Ten Szymanowski w tym roku kupiony?
Waleria
Awatar użytkownika
Mariusz7464
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 26 maja 2009, o 11:21

Re: Jak zajmować się malutkim kiwi?

Post »

Tak kupiłem go w tym roku i dopiero kilka dni temu wsadziłem zdaje sobie sprawę że owocow to może nie być w tym sezonie ale może choć jeden na próbę
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak zajmować się malutkim kiwi?

Post »

Mój kupiony rok temu Szymanowski wygląda podobnie.
Kwiaty są tylko na nim, reszta poszła w liście :(
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Jak zajmować się malutkim kiwi?

Post »

Mariusz7464! Jak nie będzie padało, zadbaj o podlanie, to powinno coś być na spróbowanie.
Waleria
Awatar użytkownika
idea
500p
500p
Posty: 702
Od: 15 kwie 2010, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Kiwi - pnącze

Post »

dokupiłam już faceta dla mojej dziewczynki :;230 :;230 :;230 męskie weiki- piękny okaz, jak przystało na faceta większy od partnerki :;230 :D mam nadzieję, że się będą skutecznie bawić w mamusię i tatusia i narobią duuuuużo dzieci :;230 :;230
Moje skromności- serdecznie zapraszam do mojego ogródeczka- Majeczka ;)
Robaczki Cię widzą, robaczki Cię śledzą. Robaczki Cię dorwą, zabiją i zjedzą! :D http://i46.tinypic.com/eiwiso.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam cieplutko! Majka w ogrodzie ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”