Actinidia (Kiwi) uprawa z nasion

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wirtual24
200p
200p
Posty: 202
Od: 17 sie 2007, o 08:37
Lokalizacja: Podkarpackie

Post »

Ja hodowałem kiedyś kiwi z pestki, niestety już go nie posiadam. Dwa razy sadziłem pestki i za każdym razem wschodziły bez problemu :) Potem pozostawało tylko wyrwać resztę siewek i zostawić tą najsilniejszą.
Nie wiem, dlaczego Tobie się to nie udaje... Wrzuć wszystkie pesteczki do ziemi i poczekaj, powinny wykiełkować.
Pozdrawiam, Marcin ;)
Awatar użytkownika
camillo1718
100p
100p
Posty: 175
Od: 27 maja 2007, o 23:37
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Post »

Robie tak za kazdym razem i ..... nic :/ moze jest ktoś co ma drzewko?
??
Pozdrowienia dla WSZYSTKICH!!!! :)
Awatar użytkownika
wirtual24
200p
200p
Posty: 202
Od: 17 sie 2007, o 08:37
Lokalizacja: Podkarpackie

Post »

No to nie wiem dlaczego...
W takim razie proponuję poszukać na allegro, są oferty za 20 złotych. Można też poszukać w jakiejś kwiaciarni albo hipermarkecie, ja osobiście nie spotkałem, ale słyszałem, że można czasem nabyć sadzonki.
Pozdrawiam, Marcin ;)
Awatar użytkownika
camillo1718
100p
100p
Posty: 175
Od: 27 maja 2007, o 23:37
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Post »

Moze ktos jednak sie znajdzie tu na forum z kiwi ( są tu tacy czytałem) i moze mi przesla sadzonke :)
Pozdrowienia dla WSZYSTKICH!!!! :)
filip11
200p
200p
Posty: 275
Od: 9 mar 2007, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WOLSZTYN
Kontakt:

Post »

Ja mam kiwi issai (takie polskie kiwi) :wink:. Wytrzymuje do -25 stopni. Jeszcze mi nie zaowocowało bo rośnie dopiero rok. Jest posadzone w gruncie u mojego dziadka i on głównie o nie dba, rośnie ładnie. Niestety hodowanie go u mnie było by bardzo trudne ponieważ mam bardzo ubogą piaszczystą glebę. Czytałem, że owoc przypomina agrest i roślina jest nazywana chińskim agrestem :D.
Awatar użytkownika
carol1
500p
500p
Posty: 586
Od: 4 cze 2008, o 20:31
Lokalizacja: Knurów

Post »

Temat stary, ale coś powiem. :D
Po delikatnym wyciągnięciu pestek z dojrzałego kiwi (owoc musi być miękki) kładziesz pestki na szmatce, nad kubkiem i przelewasz przez szmatke ciepłą wode (uważaj żeby pestki Ci nie pouciekały), potem pestki daj na papierowy ręcznik i dokładnie wytrzyj. Cała operacja ma na celu usunięcie z pestek resztek owocu który może gnić pod ziemią i spowalniać kiełkowanie, lub zniszczyć pestke. Potem tylko do ziemi i utrzymywać stałą wilgotność podłoża.

(To co napisałem jest oparte na moim doświadczeniu i na informacjach, które przeczytałem)


To moje akanidy (bo chyba tak się nazywają pnącza na których rośnie kiwi)
Obrazek
Awatar użytkownika
carol1
500p
500p
Posty: 586
Od: 4 cze 2008, o 20:31
Lokalizacja: Knurów

Post »

Czy jest na forum ktoś komu udało się takie akanidy hodować dłużej? Albo wie ktoś jak tą rośline zimować, jakiej potrzebuje ziemi itd. itp.?

Przepraszam, że pisze post pod postem, ale tamtego nie można już edytować. No, ale przynajmniej temat się odświeży.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Ja mam kiwi wysiane z nasiona ale też rośnie pierwszy rok nie zimowałem jeszcze a rośnie w mieszance ziemi palmowej z piaskiem, żwirem i kawałkami węgla drzewnego. Uszczknąłem teraz czubek by się rozkrzewiło.

Obrazek
Awatar użytkownika
carol1
500p
500p
Posty: 586
Od: 4 cze 2008, o 20:31
Lokalizacja: Knurów

Post »

Wyhodowałem w tym roku kiwi z pestek, na razie wygląda super i ma się chyba dobrze. Jednak nie wiem co powinienem z nim zrobić w czasie zimy? Trzymać dalej w pomieszczeniu czy dać do chłodu czy jak ? Proszę doświadczonych o pomoc :) Pozdrawiam
Awatar użytkownika
TASIA
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 21 maja 2008, o 15:24
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Post »

WItam
Ja próbowałam hodować z pestek liczi, kiwi i awocado, ale niestety bezskutecznie. Zazwyczja padało, lub nie kiełkowało wcale...
Może macie jakieś podpowiedzi ? Będę wdzięczna :D
Kasia
Awatar użytkownika
Wanda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 29 mar 2008, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Sulejówek

Post »

Hodowałam kiedyś kiwi z pestki. Rosło w wielkiej donicy. Zostawiłam 4 najsilniejsze rośliny. Zimowało w garażu. Gdy wiosną pojawiały się nowe pączki liściowe - wynosiłam na zewnątrz domu od strony południowej. Rosło pięknie. Niestety, pewnej wiosny musiałam nagle wyjechać na kilka dni i wyskoczył spory mróz. Roślinka padła i własnych owoców nie doczekałam. Teraz mam zamiar znów wsadzić kilka pesteczek. Do wiosny wykiełkują i trochę podrosną.
ogorek
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 3 cze 2008, o 20:48

Post »

Ja swoje kiwi z pestek posiałem w doniczkę wczoraj patrzę a coś wyszło :lol: ok. 3 tygodni kiełkowało.
Maly
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 9 wrz 2008, o 14:08
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Post »

Też hoduje kiwi z pestek ale... szkoda gadać mam już ją 2 miesiące i ... może ma z 5 cm nie wiecie dla czego??
PoZdrAwIaM Przemek :)))
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”