Magnolia naga (Magnolia denudata) ' Yellow River '

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
markonix
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2601
Od: 16 mar 2009, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: niedaleko Niepołomic

Re: Żółta magnolia Fei Huang

Post »

Jak patrzę na swoją teraz to zastanawiam się czy nie zacznie kwitnąć , ma wielkie pączki , pogoda jak na wiosnę i tylko daty się nie zgadzają.... kurcze żeby tylko wiosną było co oglądać - taka zwariowana ta pogoda. ;:223
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3729
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Re: Żółta magnolia Fei Huang

Post »

U mnie niestety 'Susan' otwiera jeden kwiat :?
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Rodusik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1131
Od: 21 sty 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Żółta magnolia Fei Huang

Post »

bardzo interesująca ta magnolia
Pozdrawiam, Mariola
Ogród Rodusika
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Żółta magnolia Fei Huang

Post »

Iwciachnie denerwuj się.Twoja magnolia bedzie kwitła co roku.W pierwszym roku po posadzeniu kwitnie,ale w drugim całą swoją siłę pożytkuje na rozrost korzeni.Tez wpadłam w panikę kiedy moja nie zakwitła.Teraz kwitnie co roku.W tej chwili ma piekne zawiązki pakow na przyszłą wiosnę,a czy zakwitnie w pełnej krasiei czy kwiaty nie pomarzną to już inna sprawa.Oby przymrozki wiosenne były łagodne.ANIAWOJ,,suzana,, reaguje bardzo szybko na zmianę temperatury.U nas w pażdzierniku były juz temperatury -5 więc na takie terażniejsze ocieplenie może reagować rozwini ęciem się pąkow kwiatowych,tylko pytanie co wiosną :? Czy znowu dopadnie nas nieurodzaj????? :twisted:
barashka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 26 mar 2010, o 18:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Żółta magnolia Fei Huang

Post »

Magnolię YELLOW RIVER mam trzeci rok. Rośnie jak szalona i tak też kwitnie. W drugim roku po posadzeniu zwiększyła swoje rozmiary o 100 %, a ilośc kwiatów chyba o 500%. Rewelacyjna odmiana. Kupiłam ją jako mały krzaczek, a teraz jest wyższa ode mnie i baaardzooo szeroka - śliczny ma pokrój ! Tylko, że mnie kosztowała (trzy lata temu) 60,00 zł - miała wtedy dwa większe badylki z kilkoma mniejszymi rozgałęzieniami (wysokośc: ok. 90 cm) i dwa kwiaty. Polecam.
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Żółta magnolia Fei Huang

Post »

Ja też mam tą odmianę.Kupiłam ostatni egzemplarz,była bez czubka i malutka ale bardzo mi na niej zależało.Zrobiłam jej super stanowisko.Wypuściła dwie gałązki i zawiązała czubek a nawet 1 pączek kwiatowy.Bardzo się cieszę,jest b.dzielna.Jak zabezpieczyliście swoje magnolie na zimę.
barashka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 26 mar 2010, o 18:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Żółta magnolia Fei Huang

Post »

Ja muszę się przyznac, okrywam swoją magnolię już trzeci sezon, głównie dlatego, że po moim ogrodzie "grasują" sarny i zjadły mi już (dosłownie, bo nic z nich nie zostało ...) 5 innych magnolii, ale tych bardziej pospolitych, a więc tańszych. To jedna przyczyna. Z drugiej strony miałam stracha, że mi młoda sadzonka przemarznie ... W tym roku tyle roślin okrywałam, że pomyślałam, że jeszcze jedna mnie nie zbawi i z rospędu opatuliłam też YELLOW RIVER. Ale tak jak pisałam, dobrze się ma, pięknie kwitnie i rośnie. Rośliny okrywam tym, co znajduję w koło, a więc jakimiś suchymi badylkami z łąk - w lecie kwitnie to całymi łanami na żółto, rośnie dużo ponad metr wysokości - świetne do okrywania...

P.S. Przypomniałam sobie, że mi w pierwszym roku po posadzeniu, też "zmarnił" się czubek magnolii - tak jakby ugnił (?). Dzisiaj ani śladu nie ma po tym incydencie ...

Obrazek
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Żółta magnolia Fei Huang

Post »

Mówisz o YELLOW RIVER.Może ona tak ma, że zrzuca czubek.Moja też pierwszy rok ale już ją taką kupiłam.
barashka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 26 mar 2010, o 18:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Żółta magnolia Fei Huang

Post »

E, chyba nie ... Ale najważniejsze, że te "czubki" w niczym im nie są potrzebne w przyszłej egzystencji, bo dalej pięknie rosną. Przypomniało mi się też, że znowu rok temu, moje figlaśne stworzonka złamały mi jedną gałązkę, ale i to magnolia nadrobiła i też znaku nie ma ...
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Żółta magnolia Fei Huang

Post »

To rzeczywiście bardzo żywotna roślinka.Czy nie możesz jakoś zabezpieczyć swojego ogrodu nawet prowizorycznie bo szkoda roślin.
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Żółta magnolia Fei Huang

Post »

Z a moja magnolię tez płaciłam 60 zł...zabezpieczam tylko korzenie.Przymrozki najgorsze są na wiosnę kiedy mają pąki kwiatowe.Nawet gdybym chciała to nie okryję już mojej magnolii....za duża....
Awatar użytkownika
iwciach
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1476
Od: 18 sty 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Głogów
Kontakt:

Re: Żółta magnolia Fei Huang

Post »

Ja za swoją kupiłam za 100zł, a w pączków kwiatowych ani widu, ani słychu :( , ale wcześniej mnie pocieszano że tak może być w drugim roku i prawdopodobnie rozhula się za rok.
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Żółta magnolia Fei Huang

Post »

Moja była tania bo trochę "ostatnia"dałam za nią 25 zł.Ale takie zahukane najbardziej się odwdzięczają.Bo może bardziej dbamy o taki bidule. :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”