Hortensja( Hydrangea ) nie kwitnie.

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21718
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
x_m-i
---
Posty: 2658
Od: 19 cze 2007, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witaj hanka_zewsi, przesadź swoją hortensję w inne miejsce. Nie lubi ona kwaśnego podłoża. U mnie rośnie w miejscu pół cienistym i wygląda ładnie i cieszy oczy pięknymi kwiatami.

Pozdro
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21718
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Marcinie - czy aby na pewno hortensje nie lubią kwaśnego podłoża??? :wink:
Chyba przesadziłeś z lekka...Może przestudiuj wątek do którego link podałam Hance i znajdź wiele innych poprzez wyszukiwarkę.
Specjalnie wyjątkowo mocno zakwaszamy ziemię dla hortensji - poczytaj dlaczego to robimy.... :D :D :wink:
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
x_m-i
---
Posty: 2658
Od: 19 cze 2007, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witaj Karo, sorki za mój błąd. Ja pod swoją nie stosuję zakwaszania gleby i rośnie bardzo ładnie, co roku mam od niej ładne kwiaty. Tym się zasugerowałem. Ale skoro się mylę, to przepraszam, że mogłem kogoś wprowadzić w błąd. Jestem tylko człowiekiem ;:113 i mogę się mylić. Teraz jak odpiszę na jakiegoś posta to sprawdzę 100 razy. Ale przyznam się, że byłem przekonany :roll: , iż hortensja nie lubi kwaśnego podłoża.

Pozdro
chwaścik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 643
Od: 28 maja 2007, o 07:22
Lokalizacja: podkarpackie

Post »

Mutari pisze:Ale przyznam się, że byłem przekonany :roll: , iż hortensja nie lubi kwaśnego podłoża.

Po części racja, różowe hortensje nie lubią zbyt kwaśnego podłoża :lol:
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21718
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Panowie mili - nieprawdą jest - "ani po części "ani w całości- stwierdzenie użyte przez Marcina.
Hortensje bardzo lubią kwaśne podłoże . :roll: :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
chwaścik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 643
Od: 28 maja 2007, o 07:22
Lokalizacja: podkarpackie

Post »

Teraz już zupełnie poważnie :) to oczywiście hortensje lubią kwaśną ziemię, w zasadowej mogą chorować. Tym niemniej skala 'kwachowatości' jest już kwestią upodobań bo co jeśli ktoś się uprze i nie chce mieć niebieskiej hortensji tylko różową? To wtedy zbyt kwaśne podłoże może mu pokrzyżować szyki…
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21718
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Tak właśnie jest chwaściku.Twoja teza jest prawdziwa- hortensje rosną dobrze zarówno w zasadowej jak i kwaśnej glebie. Odczyn gleby ma zasadniczy wpływ na kolor kwiatów hortensji.
Nie upieram się jak mam wątpliwości, tu jednak nie mam. :D Pozdrawiam Panów. :wink: :D :D :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
chwaścik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 643
Od: 28 maja 2007, o 07:22
Lokalizacja: podkarpackie

Post »

Jednak żeby przez te moje głupie żarty ktoś sobie szkód nie narobił to gwoli ścisłości warto jeszcze dodać, iż przy zbyt kwaśnej ziemi hortensji nic się raczej nie stanie, jednak przy zbyt zasadowej może wystąpić chloroza liści objawiająca się ich żółknięciem i opadaniem.
Awatar użytkownika
lila31
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 2643
Od: 20 lip 2006, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubin

Post »

Kupując hortensje u producentki (osoby najbardziej kompetentnej, tak mi się wydaje) zapytałam o warunki w jakich najlepiej hodować hortensje.
Oto odpowiedzi:
1. Posadzić w kwaśny torf, tak jak rododendrony.
2. Półcień
3. Dużo wody, musi mieć ciągle wilgotno w rejonie korzeni.

Zastosowałam się do tych wskazówek, i jeżeli chcecie obejrzeć efekty, to zapraszam do mojego ogrodu.
Zaznaczam, że hortensje zostały posadzone wiosną zeszłego roku, czyli są bardzo młode, i niestety wiosną obmarzła część pędów. :(
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Dlaczego hortensja nie rozwija pączków kwiatowych?

Post »

hanka_zewsi pisze:Mam duży krzak hortensji (...)
Ale jakiej? Jeśli to hortensja drzewiasta, to kwaśny odczyn gleby nie jest aż tak ważący, kwitnie na obojętnym i zasadowym równie dobrze.
Ważne jest, żeby miała odpowiednią ilość wilgoci, a jeśli ma nadmiar słońca, to można ją zacieniować, rozwieszając na badylkach kawał włókniny.
hanka_zewsi pisze:(...) jest regularnie zasilana
A może jest przenawożona? Poczytaj o zasoleniu gleby.
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
chwaścik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 643
Od: 28 maja 2007, o 07:22
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Dlaczego hortensja nie rozwija pączków kwiatowych?

Post »

Wracając do tematu. Nie do końca rozumiem tego tekstu.
Z calego grona kwiatów rozwijaja sie tylko 2-3 malenkie paczki.Tak bylo w zeszlym roku, tak jest i w tym.
Czy chodzi o to, że niektóre wiechy kwiatowe się nie rozwijają czy też o to, że w obrębie danej wiechy kwiatowej nie wszystkie kwiatki się rozwijają:?:

Jeżeli to pierwsze to faktycznie jest problem, być może to co pisze Nalewka o przenawożeniu jest jednym z wyjaśnień jeżeli jednak to drugie to wcale nie musi być problem, no chyba, że się komuś nie podobają hortensje ogrodowe typu 'lacecap' takie jak moja Blue Sky poniżej

Obrazek

(wiem, wiem, skutki niedokwaszenia ziemi, :lol: ) lub jeżeli to nie hortensja ogrodowa tylko np. bukietowa to u wielu odmian często jest podobnie.

Obrazek

Po prostu tylko niektóre kwiatki są płonne i one wyglądają jak w pełni rozwinięte podczas gdy pozostałe też się rozwijają lecz ponieważ one zawiązują nasiona (są płodne) to mają całkowicie inny wygląd.

Jeżeli o to chodzi to wszystko powinno być w porządku choć oczywiście to czy taki wygląd wiech kwiatowych komuś się podoba to już inna sprawa.
Awatar użytkownika
WioLinKa
200p
200p
Posty: 225
Od: 26 kwie 2007, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Zakwitła obficie

Post »

Słuchajcie Kochani - moja hortensja zakwitła w tym roku bardzo obficie :D To chyba rekompensata za te lata, w których nie kwitła. Na wiosne mama podsaypała pod nia kwaśnego torfu a ja zasiliłam nawozem do rododendronów. Kwitay były niebieskie i różowe na jednym krzaku. Normalnie cud natury :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”