Hortensja( Hydrangea ) nie kwitnie.

Drzewa ozdobne
Awatar użytkownika
hania5
200p
200p
Posty: 230
Od: 18 paź 2009, o 22:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

hortensja nie kwitnie

Post »

Albercik napisał Co roku mi przemarzała i nie kwitła, więc się wycwaniłem i ją wykopałem i wsadziłem do piwnicy, teraz wygląda tak:
Witam Albercik kiedy przesadzałeś hortensje do donicy,czy latem,żeby się jeszcze ukorzeniła w donicy,czy na jesieni i od razu do piwnicy.
Pozdrawiam Hania
Mój ogródek
Awatar użytkownika
waga65
200p
200p
Posty: 230
Od: 15 cze 2015, o 11:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Hortensja nie kwitnie.

Post »

Mkrakus a czy na wiosnę jej obciełeś zeszłoroczne kwiaty,bo hortensja bukietowa kwitnie na nowych pędach.
waga65
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Hortensja nie kwitnie.

Post »

mkrakus pisze:Moja hortensja także nie kwitnie. Posadziłem ją 2 lata temu, gdy miała kwiaty, teraz rozrasta się ale nie kwitnie. Jest to hortensja bukietowa Limelight. Posiadam dwie takie i obie nie kwitną, obok rośnie także jedna hortensja innego sortu, nie pamiętam nazwy ale także nie kwitnie. Pomoże ktoś?! Miały to być moje oczka w głowie a na razie jest nudno, chciałbym by hortensje ożywiły trochę mój ogród.
Może przycinałeś mocniej te bukietowe? Młodych nie należy zbyt nisko ciąć, rozrastają się wtedy, ale mogą nie zakwitnąć w roku tego silnego cięcia.
mkrakus
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 11 maja 2015, o 21:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hortensja nie kwitnie.

Post »

Tak przycięte były, nie wydaje mi się, że były przycięte za nisko. Cięcie było na wysokości 40 cm od ziemi.
washka
100p
100p
Posty: 179
Od: 6 wrz 2010, o 08:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Re: Hortensja nie kwitnie.

Post »

Ktoś pytał o hortensje 'YOU & ME' - ja nie polecam, u mnie nie kwitną pomimo okrywania na zimę i nawożenia. Nakupiłam sporo krzaczków kilka lat temu i zastanawiam się nad wymianą na pospolitsze, sprawdzone. Chyba żeby tak do donic z nimi ... ;:oj
majka2103
100p
100p
Posty: 139
Od: 9 mar 2011, o 21:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów Małopolska- Polski Biegun Ciepła

Re: Hortensja nie kwitnie.

Post »

Moja Passion kwitnie co roku, mam ją dwa lata jestem zadowolona, jest piękna. Rośnie w zacisznym miejscu, osłonięta przez kule bukszpanu, na zimę lekko okrywam, cięcie tylko korekcyjne wiosną.
Druska
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 27 lip 2015, o 12:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Hortensja nie kwitnie.

Post »

Ja też mam Y&M, tylko nie pamiętam, z której serii, pogubiły mi się kartki :wink: Po zakupie jedną wkopałam do ziemi a dwie zimowały w pojemnikach. Efekt jest taki, że pojemnikowe kwitną zdecydowanie lepiej, ta która zimowała w gruncie ma aż jeden kwiat.
Awatar użytkownika
anika2
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 22 cze 2015, o 16:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodnia Polska

Re: Hortensja nie kwitnie.

Post »

Jesienią posadziłam małe Annabelle z własnego ukorzeniania, wiosną wypuściły listki, ładnie się rozrosły jednak żadna nie zakwitła :( dlaczego?
Pozdrawiam Ania
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Hortensja nie kwitnie.

Post »

Za młoda, zakwita dopiero w drugim roku od sadzonkowania.
Awatar użytkownika
anika2
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 22 cze 2015, o 16:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodnia Polska

Re: Hortensja nie kwitnie.

Post »

Super, w tym sezonie powinny zakwitnąć :heja Ale czy te młode przyciąć wiosną czy zostawić w spokoju?
Pozdrawiam Ania
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Hortensja nie kwitnie.

Post »

Zostawić w spokoju, przytniesz za rok.
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hortensja nie kwitnie.

Post »

Wiosną to tylko się usuwa martwe części rośliny. Przez cięcie wiosna można pozbawić Hortensje pąków kwiatowych i znów nie zakwitnie. Moja nie kwitła bardzo długo po posadzeniu, ale od jakichś 3 lat kwitnie rok w rok. Ciekawe czy przeżyła tegoroczne mrozy? ;:oj
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Rozmowy przy kuchennej wyspie cz.55

Post »

Oj niekoniecznie Elu ... :wink: To o czym piszesz dotyczy H.macrophylla czyli ogrodowej .
To ona tak reaguje bo zawiązuje pąki kwiatowe pod koniec lipca poprzedniego sezonu ,
choć śą już w spzredarzy nowe odmiany tej hortensji, które bezproblemowo kwitną na pędach jednorocznych.

Z kolei Hydrangea arborescens (drzewiasta) 'Annabelle' wręcz obowiązkowo wymaga z radykalnego cięcia każdej wiosny ,
po to właśnie by obficie zakwitła.
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”