Hortensja( Hydrangea ) nie kwitnie.

Drzewa ozdobne
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Hortensja nie kwitnie.

Post »

Czyli jest nadzieja :D jak co roku :wink: Może tym razem się uda zobaczyć jak kwitnie...
Iga33
100p
100p
Posty: 183
Od: 25 sty 2013, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Hortensja nie kwitnie.

Post »

A ja mam takie pytanie.... W zeszłym roku rozmnożyłam sobie hortensje ogrodowe i mam takie maluszki (niektóre z pąkiem kwiatowym) i czy mogę już je wsadzić do gruntu, czy muszę czekać? I dopiero w maju do gruntu? Jak to z nimi jest? ;:173
baderka
50p
50p
Posty: 52
Od: 1 cze 2010, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Piła

Re: Hortensja nie kwitnie.

Post »

Z ogrodowymi niestety nie pomogę.

Jestem za to pełna nadziei, bo moje piłkowane Bluebird i Preziosa posadzone w zeszłym roku jesienią mają całą masę pączków ;:138
Już się nie mogę doczekać ich kwitnienia!
SLIMI
200p
200p
Posty: 240
Od: 21 kwie 2010, o 11:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Hortensja nie kwitnie.

Post »

Trochę zdjęć mojej niebieskiej przekwitającej...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
baxiowa
1000p
1000p
Posty: 1192
Od: 19 sty 2014, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Hortensja nie kwitnie.

Post »

Mam hortensje ogrodową nie chce kwitnąć najprawdopodobniej dlatego że przemarza i tu moje pytanie jakbym zrobiła szczepki posadziłabym w donice a potem wynosiła je do ogrodu na lato jesienią chowała tak żeby nie przemarzły czy zdałoby to egzamin?
Oddam sprzedam wymienię http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=11&t=79960" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Hortensja nie kwitnie.

Post »

Idą przymrozki zatem szykuję włókninę do okrycia. Moje hortensje się rozhartowały i mają pierwsze listki.
Awatar użytkownika
alka
200p
200p
Posty: 375
Od: 3 paź 2006, o 23:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Południe Gdańska

Post »

baxiowa pisze:Mam hortensje ogrodową nie chce kwitnąć najprawdopodobniej dlatego że przemarza i tu moje pytanie jakbym zrobiła szczepki posadziłabym w donice a potem wynosiła je do ogrodu na lato jesienią chowała tak żeby nie przemarzły czy zdałoby to egzamin?

Oczywiście, że zda egzamin. Większość swoich hortensji ogrodowych wykopałam z gruntu i posadziłam w doniczkach. Przechowuję w nieogrzewanym garażu. Kwitną wspaniałe. Tak to wyglada.
Obrazek
Pozdrawiam, Ala
Mój ogród - Alka
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Hortensja nie kwitnie.

Post »

Nie było mnie trochę i od tamtej wiosny nie napisałam nic o mojej ,,upartej niekwitnącej hortensji,,Jak pisałam w ostatnim poście,hortensja u mnie nie kwitła kupe lat mimo,ze była okrywana ,kopcowana i zasilana co roku.W tamtym roku po raz ostatni dałam jej szansę przeżycia na moim ogrodzie.Wsadziłam ją na miejsce mało atrakcyjne,z kiepską ,piaszczystą ziemią i absolutniej jej nie zasilałam.Ot tak po prostu ,,nie to nie,,Przy wsadzaniu do dołka dostała porządny strazał łopatą w korzenie ,,ze złosci,, :wink: i..... :shock: podziękowałą mi cudownie cukierkowymi olbrzymimi kwiatami.Krzew przerósł psią budę,okrywając ją pędami z każdej strony i stała się atrakcją ogrodu.
Czasem przydaje się jednak zdrowy rozsądek i brak zainteresowania rośliną ,która miała warunki książkowe jak z bajki :wink:
Gayaruthiel
200p
200p
Posty: 385
Od: 25 kwie 2008, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Haugesund
Kontakt:

Re: Hortensja nie kwitnie.

Post »

Czym rozni sie hortensja ogrodowa od domowej, poza rozmiarami?

W tutejszych kwiaciarniach sprzedaja male hortensje w doniczkach, zazwyczaj z dwoma pieknymi kulami w pelnym rozkwicie. Niestety, po przekwitnieciu cala roslina zaczyna marniec i usychac. Co robie nie tak?
Awatar użytkownika
goldenka5
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 10 cze 2013, o 05:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska Nowy Sącz

Re: Hortensja nie kwitnie.

Post »

Alka widzę,że cudnie u Ciebie kwitną hortensje ;:138 . Mam pytanie-czy one stoją cały czas pod takim zadaszeniem? Wiem,że nie potrzebują miejsca bardzo nasłonecznionego.Drugie pytanie czy donice masz bardzo duże?
miki331
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1360
Od: 21 lis 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Hortensja nie kwitnie.

Post »

Gayaruthiel pisze:Czym rozni sie hortensja ogrodowa od domowej, poza rozmiarami?

W tutejszych kwiaciarniach sprzedaja male hortensje w doniczkach, zazwyczaj z dwoma pieknymi kulami w pelnym rozkwicie. Niestety, po przekwitnieciu cala roslina zaczyna marniec i usychac. Co robie nie tak?

Może one są "pędzone' ( zasilane dużymi dawkami nawozów, aby szybko zakwitały) i hodowane tylko na kwiat ?
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Hortensja nie kwitnie.

Post »

Jestem tego samego zdania co miki Tak samo jest z miniaturowymi różami.Kwitną pięknie jak je kupujemy,stawiamy na parapecie i...padają kwiaty ,potem liście,ale wystarczy przeczekać ,,kryzys,,i przesadzić roślinke do nowej ziemi wytrzepując starą wraz z nawozem jaki jest między korzeniami,postawić w chłodnym miejscu i roślinka dojdzie do siebie.Spróbuj,może i z hortensją też tak będzie....
mkrakus
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 11 maja 2015, o 21:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hortensja nie kwitnie.

Post »

Moja hortensja także nie kwitnie. Posadziłem ją 2 lata temu, gdy miała kwiaty, teraz rozrasta się ale nie kwitnie. Jest to hortensja bukietowa Limelight. Posiadam dwie takie i obie nie kwitną, obok rośnie także jedna hortensja innego sortu, nie pamiętam nazwy ale także nie kwitnie. Pomoże ktoś?! Miały to być moje oczka w głowie a na razie jest nudno, chciałbym by hortensje ożywiły trochę mój ogród.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”