Krzewy liściaste czy iglaste?

Drzewa ozdobne
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

Nelu proponuję jodłę koreańską.
Rośnie wolno a jest przy tym bardzo dekoracyjna.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21736
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Popytaj u ogrodników o chojnę kanadyjską -piękna i pięknie rośnie i nic przy niej nie robisz oprócz podziwiania.
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Post »

:D Nie wiem co znajdę i co postanowię kupić- ale za rady serdecznie dziękuję :D
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
Awatar użytkownika
lila31
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 2643
Od: 20 lip 2006, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubin

Post »

Piszecie o różnych krzewach, a ja chcę zapytać, czy ma ktoś w ogrodzie krzew o nazwie Kielichowiec wonny. Z opisów jest to ciekawa roślina, a jak jest w rzeczywistości?
Może ktoś ma zdjęcie całego krzaka. W różnych bazach i książkach wyeksponowane są przede wszystkim jego kwiaty.
Szpilka
200p
200p
Posty: 208
Od: 11 sty 2007, o 19:14
Lokalizacja: szczecin

Post »

Ciekawe pytanie. Wszystko chyba zależy od upodobań i od ilości czasu, którym sie dysponuje przy pielęgnacji ogrodu.Ja jako prawie nowicjusz wybrałam małe iglaczki na klomby ale wiosną chcę dokupić coś kolumnowego- jakieś jałowce. Miałam rok temu cyprysiki ale zmarzły. Teraz zaplanowałam sobie, że dokupię do tych krzewów,które mam inne kwitnące w różnych okresach. Bardzo lubię kolorowe ogrody. Nie ujmując innym nie przepadam za ostatnio przeważającymi iglastymi ogrodami.Są monotonne i smutne. Kolorowe kwiaty sprawiają, że po ciężkim dniu pracy rzucam wszystko i idę do kwiatków.Moje krzewy liściaste rosną od wiosny. Mam budleję Dawida, clematisy, jaśmin, pięciorniki, kalinę,krzew Mojżesza i suchodrzew tatarski -jeszcze nie kwitły.
Pozdrowionka
Awatar użytkownika
lila31
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 2643
Od: 20 lip 2006, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubin

Post »

Obrazek

Kingo założyłam Twój własny ogród, jest tutaj: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... highlight=
Awatar użytkownika
Anku
100p
100p
Posty: 120
Od: 15 lip 2006, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Zamościa

Post »

lila31 pisze:Piszecie o różnych krzewach, a ja chcę zapytać, czy ma ktoś w ogrodzie krzew o nazwie Kielichowiec wonny. Z opisów jest to ciekawa roślina, a jak jest w rzeczywistości?
Może ktoś ma zdjęcie całego krzaka. W różnych bazach i książkach wyeksponowane są przede wszystkim jego kwiaty.
Mam w ogrodzie, mam w katalogu ( http://www.pinus.net.pl/opis.php?id=757 ), mam w sprzedaży :) ale nie mam pod ręka zdjęcia całego krzaka :(
Mam też kielichowiec chiński i też ciekawy ale trochę wrażliwy na mróz.
..
Awatar użytkownika
lila31
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 2643
Od: 20 lip 2006, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubin

Post »

Anku może masz zaprzyjaźnioną szkółkę, która ma równie bogatą ofertę sprzedaży, ale znajduje się bliżej mnie, czyli na Dolnym Śląsku?
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

No nie, Anku, daruj plsss. To za daleko!!!
Poza tym zacytujmy:
"Zapraszamy Państwa do nas już w drugiej dekadzie marca. Nasza oferta na stronie internetowej jest nadal aktualna."
i
"Sprzedaży wysyłkowej nie prowadzimy".

Jak dla mnie, proponujesz "lizanie przez szybkę" :P
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
Anku
100p
100p
Posty: 120
Od: 15 lip 2006, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Zamościa

Post »

lila31 pisze:Anku może masz zaprzyjaźnioną szkółkę, która ma równie bogatą ofertę sprzedaży, ale znajduje się bliżej mnie, czyli na Dolnym Śląsku?
Wejdź sobie na stronę Zwiazku Skółkarzy Polskich http://www.zszp.pl/ . Znajdziesz tam szkółki roslin ozdobnych z całego kraju (jest nawet mapka rozmieszczenia) i ich oferty.
W "pobliżu" dolnoslaskiego podaję przykładowo:

Ryszard Słodkowski,
Wrocław 18 52-151
Iwiny, ul. Brochowska 3a
-----------------
Jan Mykita, Piotr Szymański,
49-312 Szydłowice
Dobrzyń 4
województwo opolskie
www: http://www.mykita.com.pl
-----------------
Kazimierz Kulas,
49-314 Pisarzowice
ul. Platanowa 7
województwo opolskie
www: http://www.kulas.pl
--------
Nalewka
Na Warmi też sa szkólki :)
--
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Anku pisze: Nalewka
Na Warmi też sa szkólki :)
--
Tak, wszystkie dwie. I w obu kupujesz doniczkę z "czymś ładnym", a nie z rośliną z opisem :P

Róża pomarszczona - ale jaka? Nazwy nie ma. U mnie jeszcze nie kwitła, więc nie mam zdjęć.
Cis - "jakiś nie za duży" - na oko, może być z pięć odmian, każda pasuje.
Jałowiec - "karłowy, nie będzie duży rósł" - okazuje się, że to Mint Julep i urośnie do 2 m. itd.
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
Anku
100p
100p
Posty: 120
Od: 15 lip 2006, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Zamościa

Post »

Nalewka pisze:
Anku pisze: Nalewka
Na Warmi też sa szkólki :)
--
Tak, wszystkie dwie. I w obu kupujesz doniczkę z "czymś ładnym", a nie z rośliną z opisem :P

Róża pomarszczona - ale jaka? Nazwy nie ma. U mnie jeszcze nie kwitła, więc nie mam zdjęć.
Cis - "jakiś nie za duży" - na oko, może być z pięć odmian, każda pasuje.
Jałowiec - "karłowy, nie będzie duży rósł" - okazuje się, że to Mint Julep i urośnie do 2 m. itd.
I co dalej Anku? Basia
Nie wiem co się dzieje z postami był przecież mój tekst pod tym cytatem :?: Powtórzę:

Należy żądać od sprzedawcy oznakowania roślin (rodzaj, gatunek, odmiana) oraz informacji o roślinie. Łaski przecież nie robi.
Sprzedajacy musi wiedzieć co sprzedaje, zaś kupujący musi wiedzieć co kupuje.
Jeżeli te warunki nie są spełnione to dajmy sobie spokój z takim handlem :( .
..
Domicjana

Post »

Anku ty naprawdę nie chodzisz po punktach sprzedaży.

I to niezależnie mały czy wielki płakać się chce.

Ile razy widziałam np. angielską lub niemiecką nazwę rośliny podaną jako nazwę odmiany .
Są trzy gatunki tego samego rodzaju i na każdej doniczce pisze dokładnie to samo. itd, itp.

I powiedz kto tu ma sobie dać spokuj z takim handlem jeśli w najbliższej okolicy jest jeden punkt sprzedży. A spróbuj zwrócić uwagę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”