Jakie są szybko rosnące pnącza? LINKI

Drzewa ozdobne
Luiza_23
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 9 lut 2010, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Jakie są szybko rosnące pnącza? LINKI

Post »

Witam! Mam na działce bardzo wścibskich sąsiadów i chciałabym się od nich odgrodzić jeszcze w tym roku. Czy jest jakaś szybko pnąca roślina która by mi pomogła?Najlepiej wieloletnia ale nie koniecznie.Proszę pomóżcie!!
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Pnącza

Post »

Jesteś odgrodzona od sąsiadów siatką? Muszę Cie zmartwić,żadna roślina nie pomoże na wścibskich sąsiadów, zawsze można odchylić jakiś listek i zobaczyć, co się u Ciebie dzieje. No chyba,że ktoś podałby przykład jakiegoś pnącza, które by łączyło w sobie cechy pokrzywy, ostu i miało 10-cio centymetrowe kolce.
Waleria
Fallenangelv
---
Posty: 1822
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Pnącza

Post »

Rzuć na siatkę winobluszcz.
Albo bluszcz pospolity(hedera helix) wolniej rośnie od tego wyżej ale za to jest zimozielony.Ja taki mam.Tyle,że nie na siatce ale puszczony na altance(powód ten sam:)).
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Pnącza

Post »

KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Luiza_23
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 9 lut 2010, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pnącza

Post »

dziękuje wam za pomoc tylko czy winobluszcz urośnie w tym roku tak wysoko żeby nas odgrodzić?
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Pnącza

Post »

Winobluszcz rośnie szybko jednak nie liczyłabym na całkowitą izolację jeszcze w tym sezonie.
W tak ekspresowym tempie rosną raczej rośliny jednoroczne np.
wilec
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Luiza_23
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 9 lut 2010, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pnącza

Post »

Wilce miałam w zeszłym sezonie ale nie było takiego dobrego efektu.Słyszałam że powojniki rosną w zaskakującym tempie ale nigdy ich nie miałam więc nie wiem czy to prawda no i jaka odmiana?
x-d-a
---
Posty: 7092
Od: 3 sty 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie są szybko rosnące pnącza?

Post »

Bardzo szybko rośnie rdest, jak dla mnie to za szybko - mam go na siatce i co tydzień obcinam metrowe przyrosty.
Nie obcinany tak intensywnie dość ładnie też kwitnie.
W każdym razie szybko i skutecznie zasłoni Cię od sąsiadów.
Luiza_23
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 9 lut 2010, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie są szybko rosnące pnącza?

Post »

Dala dziękuję Ci bardzo i na pewno zakupie Rdest tylko najpierw o nim trochę poczytam.Pozdrawiam
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Jakie są szybko rosnące pnącza?

Post »

Odradzam rdest na siatce bezpośrednio graniczącej, bo sąsiad może sobie nie życzyć pracy przy czyimś pnączu.Ja miałam wojnę z sąsiadem o rdest( który w efekcie zlikwidowałam), ponieważ to rośnie w zabójczym tempie, sąsiadowi dusiło i owijało się wokół krzewów posadzonych przy płocie.Ja zlikwidowałam rdest nie tylko z powodu sąsiada, ale głównie wiecznego śmietnika przez całe lato na tarasie obok rdestu.Z racji tego, że rdest szybko narasta pędy i liście pod narosłymi z powodu mniejszej ilości światła w ciągu lata nieustannie żółkły, zasychały i opadały, a wiatr wwiewał na taras :roll:
Awatar użytkownika
bishop
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5191
Od: 4 cze 2008, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wsi/prawie środek Polski
Kontakt:

Re: Jakie są szybko rosnące pnącza?

Post »

A może, zanim się rozrośnie jakiś (wino)bluszcz to posiejesz groszek pachnący? Jest akurat na tyle wysoki, żeby odgrodzić, rośnie szybko, gęsto posiany tworzy szczelną zasłonę, pnie się na siatce i pachnie.
Pozdrawiam - Krzysiek
Mój czasopożeracz
Luiza_23
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 9 lut 2010, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie są szybko rosnące pnącza?

Post »

selli7 pisze:Odradzam rdest na siatce bezpośrednio graniczącej, bo sąsiad może sobie nie życzyć pracy przy czyimś pnączu.Ja miałam wojnę z sąsiadem o rdest( który w efekcie zlikwidowałam), ponieważ to rośnie w zabójczym tempie, sąsiadowi dusiło i owijało się wokół krzewów posadzonych przy płocie.Ja zlikwidowałam rdest nie tylko z powodu sąsiada, ale głównie wiecznego śmietnika przez całe lato na tarasie obok rdestu.Z racji tego, że rdest szybko narasta pędy i liście pod narosłymi z powodu mniejszej ilości światła w ciągu lata nieustannie żółkły, zasychały i opadały, a wiatr wwiewał na taras :roll:

Co do sąsiada to sprawdzałam w regulaminie POD i mogę sadzić 2m od granicy(mi w zupełności wystarczy :-D ) i nie będzie się mógł czepić:D
Luiza_23
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 9 lut 2010, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie są szybko rosnące pnącza?

Post »

bishop pisze:A może, zanim się rozrośnie jakiś (wino)bluszcz to posiejesz groszek pachnący? Jest akurat na tyle wysoki, żeby odgrodzić, rośnie szybko, gęsto posiany tworzy szczelną zasłonę, pnie się na siatce i pachnie.



Właśnie tak myślałam ale nie bardzo mogę się zdecydować co wybrać :?:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”