Budleja z nasion

Drzewa ozdobne
Swagman
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 895
Od: 11 sty 2009, o 23:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ponidzie

Re: Budleja

Post »

przez zimę pewnie się sporo wysypało ale zawsze coś tam w tych nasiennikach jest- nasiona sa bardzo drobne :idea: :wink:
Green Tea
100p
100p
Posty: 146
Od: 20 mar 2010, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sudety

Re: Budleja

Post »

Na opakowaniu nasion ze sklepu napisano, żeby po wysianiu zacienić pojemnik papierem do czasu wykielkowania, ale i bez tego sobie raczej radzą. Mam w ogrodzie dziesiecioletnie budleje , ktore otrzymałam z nasion zebranych u znajomych w ogrodzie, rosły i kwitły fantastycznie, teraz już troche zaczynają się starzeć, więc kupiłam nową sadzonkę i nasiona z "Legutko", Wlaśnie za chwilę będę Cwiczyć :-) wysiewanie, więc niejako dołączam do klubu :-) :-)
"Ogrodnik wspiął się - istny drozd w waciak odziany - na szczyt drzewa,
łącząc tym samym niby most to, co dwunogie, z tym, co śpiewa."
Josif Brodski "Ogrodnik"
Green Tea
100p
100p
Posty: 146
Od: 20 mar 2010, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sudety

Re: Budleja

Post »

Dodam, że kupiłam nasiona, bo mam tylko fioletowe, a chciałabym mieć też inne kolory :-)
"Ogrodnik wspiął się - istny drozd w waciak odziany - na szczyt drzewa,
łącząc tym samym niby most to, co dwunogie, z tym, co śpiewa."
Josif Brodski "Ogrodnik"
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3919
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Nasiona budlei - co dalej?

Post »

Moje nasiona dosyć ładnie wykiełkowały, ale te siewki są takie maciupeńkie, kiedy ja się doczekam krzaczka z tego :wink:
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Nasiona budlei - co dalej?

Post »

Aniu do jesieni będzie normalny krzak tylko nie wiadomo czy zakwitnie. Zależy od pierwszych przymrozków. Też mniej więcej w tym czasie miałam pierwsze siewki na jesieni były pierwsze kwiaty, ale krótko bo mróz wszystko zważył. Po przycięciu na ok 20cm rozrosło się wszystko i pięknie kwitły w następnym roku. Dodam jeszcze że co roku trzeba przycinać, wtedy zagęszczają się i mają dużo kwiatów, nie przycinane słabiej kwitną.
Awatar użytkownika
rosliny
200p
200p
Posty: 288
Od: 11 sty 2015, o 14:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj. łódzkie

Re: Budleja z nasion

Post »

Widzę, że od dawna nikt tu nie zaglądał... Ale dobrze, że taki wątek został założony.
Budleja bardzo spodobała mi się u sąsiadki (ma fioletową) przymierzałam się do zakupienia krzaczka. Jednak zamiast krzaczka zakupiłam nasiona w dwóch kolorach - biała i fiolet - i dzięki waszym wpisom wiem jak mam z nią postępować. Dzięki :D
Bardzo cieszy mnie, że przy dobrych warunkach mogę doczekać się kwiatów jeszcze w tym samym roku. :D
Teraz pora zabrać się do wysiewu ;:172 ;:172 ;:172
Pozdrawiam Danuśka
Monika2000
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 23 kwie 2021, o 14:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Budleja z nasion

Post »

Hej. Dziękuję za instrukcję. Skorzystałam. Jednak mam pytanie odnośnie budlei skrętolistnej. Wysiałam tak jak pisaliście 3kwietnia i mam mnóstwo siewek. Ktoś siał skrętolistną? Kiedy siewka osiągnie chociaż 10 cm? Wsadzić w tym roku do gruntu?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”